Jak sobie radzić ze stresem?

Jak sobie radzić ze stresem?

Noworoczne postanowienia są trudne do zrealizowania zwłaszcza wtedy kiedy zmagasz się z nadmiarem osobistych, zawodowych, finansowych oraz zdrowotnych problemów. Jeżeli jednym z Twoich noworocznych postanowień jest bardziej optymistyczne podejście, poszukaj źródła inspiracji we wskazówkach dwóch bohaterek naszego artykułu i odmień swoje życie.


Zmień swój sposób myśleniaJulia Suchomska, instruktorka jogi oraz medytacji, właścicielka popularnego centrum jogi, tańca i fitnessu w Warszawie, uważa że ludzie często tak naprawdę nie znają istoty optymizmu. „Są przekonani, że optymizm to krótkotrwałe zracjonalizowanie problemu, po to aby poradzić sobie z niepowodzeniem”. Jednak Julia odkryła, że optymizm to coś znacznie więcej. „Optymizm to sposób myślenia, który stymuluje powstawanie połączeń neuronowych w mózgu. Nowo powstałe połączenia poprawiają nastrój oraz wpływają korzystnie na Twoje postrzeganie życia i otaczającego świata”. Ten sam mechanizm odpowiada za negatywne myśli, które wywołują w nas uczucie smutku. „Podejmowanie złych decyzji łatwo staje się nawykiem”, uważa Julia. „Zarówno mózg jak i ciało są potężnymi narzędziami, które potrafimy jednak kontrolować”.

Rozwój duchowy
Julia wyznaje przekonanie, że „świat jest bezpieczny i pełen niekończącej się obfitości”. Jednak kiedy negatywne myśli kłębią się w jej głowie, Julia na chwilę się zatrzymuje i stara się spojrzeć na daną sytuację z szerszej perspektywy. Następnie ocenia możliwe rozwiązania, które mogą być pozytywne lub negatywne. Świadomy wybór pozytywnych rozwiązań pozwala jej zobaczyć problem w nowym świetle. Julia dodaje, że „nie ma możliwości unikania problemów, trzeba się z nimi zmierzyć i zbierać dobre żniwo”. Praktykuje modlitwę i medytację, co pozwala jej przetrwać trudne chwile, gorąco zachęca do tego również swoich klientów. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że te techniki relaksacyjne nie będą odpowiednie dla wszystkich. Aczkolwiek istnieje jedna, którą każdy może zastosować. Wystarczy położyć rękę na sercu i szczerze odpowiedzieć na kilka prostych pytań.

  • Kim jestem?
  • Czego pragnę?
  • Czy szukam miłości?
  • Czy chcę pomagać innym?
  • Czy jestem akceptowana?
Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Odpowiedzi na powyższe pytania otworzą Twój umysł na nietuzinkowy sposób myślenia oraz nowe możliwości.

Nie poddawaj się
Karolina Mieszek, dziennikarka z Gdańska, jest przekona, że optymizm napędza ją do działania kiedy nie ma już nadziei. Uważa, że „negatywne myśli są samonakręcającą się spiralą, co przekłada się na nasze złe samopoczucie. Czujesz się wtedy jak w potrzasku. Jednak wszystko diametralnie się zmienia, kiedy zaczynasz myśleć pozytywnie i cieszysz się życiem.” Gdy Karolinę dopada chandra, to paradoksalnie pomaga jej skupić się na konkretnych celach i pokonać marazm. Długie spacery nad brzegiem jeziora pozwalają się wyciszyć i oczyścić umysł. Bardzo ważnym czynnikiem na drodze do optymistycznego myślenia jest również dobra kondycja fizyczna naszego organizmu. Dlatego też Karolina dla pokrzepienia przygotowuje zdrowy posiłek, który również poprawia nastrój. Poza tym małe zmiany w zachowaniu mogą powodować duże różnice. „To jakie mamy podejście do ludzi, czy uśmiechamy się do nich, może nam się zwrócić w dwójnasób.” Jednak najważniejsze jest to, że optymizm powala czerpać pozytywną energię ze wszechświata.

Pamiętaj
Powszechnie wiadomo, że niepowodzenia zdarzają się w życiu każdego. Dzięki naszym umiejętnościom potrafimy przewidywać trudne sytuacje, wyciągać z nich naukę i zmieniać swój sposób myślenia. Niezależnie od naszego światopoglądu, życiowy optymizm ułatwi radzenie sobie ze stresem i zapewni Ci dobrobyt. Zdecydowanie jest to noworoczne postanowienie, które warto zrealizować!

Przeczytaj również:

Ćwiczenia na stres
Masz problem ze znalezieniem aktywności fizycznej, która stałaby się sposobem na stres...

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Hmmm,pozytywne myślenie.Było do czasu jak ze szkoły nie zadzwonią i powiedzą , ze syn znowu nawywijał. Ja to już pomysłów nie mam na siebie :(

  • Zgłoś

Kryspi

Zgłoszone

Najważniejsze to pozytywne myślenie :) Lepiej myśleć, że wszystko nam się uda niż od razu podchodzić pesymistycznie do działania. Co do sposobu na stres to ostatnio wpadły mi w ręce wykreślanki. Niby prosta rzecz ale bardzo odpręża. Polecam :)

  • Zgłoś

To prawda, ze negatywne myśli stają się samospełniająca przepowiednią. Wystarczy czasem uśmiechnąć się do siebie a mózg odbiera to jako poczucie szczęścia.

  • Zgłoś

To prawda, ze negatywne myśli stają się samospełniająca przepowiednią. Wystarczy czasem uśmiechnąć się do siebie a mózg odbiera to jako poczucie szczęścia.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.