Jak radzić sobie ze zmęczeniem

Jak radzić sobie ze zmęczeniem?

Uważa się, że rodzaj zmęczenia zmienił się w ostatnim czasie.


Jednak na czym polega ta zmiana i jak radzić sobie ze zmęczeniem?

W ciągu ostatnich 30 lat poziom stresu fizycznego, psychologicznego oraz środowiskowego, na który jesteśmy narażone, wzrósł czterokrotnie. Ponieważ nasza fizjologia zeszła na drugi plan, wiele z czynników wywołujących stres ma ogromne znaczenie oraz bezwiedny, ciągły i zgubny wpływ na nasze życie.

Proszę pana, chcę więcej...
Pierwszą rzeczą, która naturalnie kojarzy się ze zmęczeniem, jest sen – lub raczej jego brak. Zazwyczaj problem nie leży w ilości snu, tylko jego jakości. Wiele z nas nie traktuje snu jako kluczowego czynnika umożliwiającego prawidłowe funkcjonowanie oraz dodającego energii.

Istnieją rzeczy, które nigdy nie tracą na ważności.
Kiedyś życie na ulicach zamierało wraz z nastaniem zmroku. Jednak współcześnie funkcjonujemy 24/7, a wszystko to za sprawą mobilnych urządzeń, takich jak: Blackberry, laptop, telefon komórkowy, dzięki którym zawsze jesteśmy w kontakcie, dostępni i w pełnej gotowości. Nowoczesne technologie to złodzieje naszego czasu, co w rezultacie sprawia, że robimy więcej, niż powinniśmy. Zanim nastała era nowoczesnej myśli technologicznej, wszyscy sądzili, że skorzystają na rozwoju technologii, która ułatwi im wykonywanie uciążliwych zadań i pozwoli więcej czasu spędzać na odpoczynku i relaksowaniu się. Stało się wprost przeciwnie, jesteśmy bardziej zestresowani i zmęczeni, ponieważ jesteśmy zobligowani do robienia wielu różnych rzeczy i nie do pomyślenia jest, aby nie zostały one wykonane. Nowoczesny świat został zbudowany na nieustannym parciu do celu, nie bacząc na koszty, jakie ponosimy w aspekcie zdrowotnym, środowiskowym i osobistym.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Pracuję, więc jestem
Pracujemy z różnych powodów: żeby przetrwać, płacić rachunki, stymulować swój rozwój intelektualny, zachować odpowiedni status materialny, możliwości czy wolność. Jednak czy na pewno musimy tak ciężko pracować?

Na czynniki wywołujące stres mamy różny wpływ. Zawsze będą istniały terminy, odpowiedzialność i ambicje, jednak te z nas, które są ciągle zmęczone i życie przecieka im między palcami, pewnie mają ochotę zadać sobie pytanie: Na ile styl życia jest naszym wyborem?

Jak zredukowaradzić sobie ze zmęczeniem?

 • Zwolnij tempo. Nie ignoruj szeptów w głowie, które podpowiadają Ci, żeby zwolnić.
 • Odłącz się. Przez kilka godzin naucz się funkcjonować bez telefonu komórkowego, Blackberry, Internetu.
 • Szukaj kontaktu. Spędzanie czasu z bliskimi Ci osobami, jak i odrobina czasu dla samej siebie powinny stać się Twoimi priorytetami.
 • Rozmyślaj. Nie poddawaj się zmartwieniom, refleksjom, projekcjom, to sztuczki, które płata Twój umysł.
 • Nie rób wszystkiego na raz. Jeśli podejmujesz wysiłek intelektualny, skoncentruj się na jednej rzeczy.
 • Zjadaj lunch. Rób również regularne przerwy na oddychanie, które pozwolą Ci się wyciszyć.
 • Odłącz się. Po 22 wyłączaj wszystkie elektroniczne gadżety.
 • Świętuj dotrzymanie terminu. Pogratuluj sobie, zanim rozpoczniesz realizację kolejnego zadania.
 • Nie stosuj określenia „powinnam” w stosunku do siebie. Rób to, co uważasz za słuszne, nie kieruj się tym, co sugerują inni.
 • Wykonuj ćwiczenia, które pozwolą Ci się zregenerować. Wysiłek oraz odpowiednio długi wypoczynek , to naturalny rytm, który napędza nas do działania.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

kamlux

kamlux

Zgłoszone

Kostka czekolady ,bądź ulubionej pralinki załatwi sprawę ,a do tego szklanka świeżego soku ,od razu stawia na nogi :)

 • Zgłoś

Najbardziej podoba mi się punkt drugi "odłącz się". Funkcjonowanie bez smartfona i tabletu to nie lada wyczyn w dzisiejszych czasach :)

 • Zgłoś

Czasy są stresujące, a życie gna do przodu dlatego trzeba umieć wypośrodkować co jest dla nas ważne, a co może poczekać, a z czego w ogóle zrezygnować. Każdy musi indywidualnie pośród swoich potrzeb wyłonić te najważniejsze wśród których na pewno znajdzie się sen, wypoczynek i radość z życia. Czasem warto porozmawiać z własnym sumieniem i zastanowić się czy to za czym tak usilnie biegniemy warte jest zachodu. Kiedy już się ze sobą dogadamy na pewno znajdziemy czas i sposób by odpocząć.

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej