Sposoby na przejedzenie

Jak przetrwać Święta: sposoby na przejedzenie

Święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia czas kulinarnych przyjemności. Przy świątecznych stołach spędzamy wiele godzin na wspólnych biesiadach z rodziną i przyjaciółmi. Pojawiają się na nich potrawy, których rzadko mamy okazję skosztować w innych miesiącach roku. Nic więc dziwnego, że nawet osobom na co dzień dbającym o linię ciężko jest oprzeć się kuszącym smakołykom. Suto zastawione stoły i wielogodzinne biesiady to jednak prosta droga do przejedzenia, niestrawności i - oczywiście - dodatkowych kilogramów. Jak się przed nimi uchronić?


Przygotowania do świątecznych spotkań przy zastawionym stole należy rozpocząć już tydzień wcześniej. Warto wyeliminować w tym czasie ze swojego menu mięso i jego przetwory. Taki tygodniowy post pozwoli usunąć z naszych organizmów toksyny i znacznie ograniczy liczbę spożywanych kalorii. Jeśli uwielbiasz mięso i nie potrafisz z niego zrezygnować, postaraj się zastępować czerwone mięsa drobiem oraz zadbaj, aby poprzedzająca święta dieta była lekkostrawna. Dzięki temu przy świątecznym stole Twój żołądek nie będzie domagał się kolejnych porcji jedzenia. Trzeba przy tym zaznaczyć, że nie należy stosować głodówki, która spowolni metabolizm i spowoduje, że podczas Bożego Narodzenia nasz organizm będzie odkładał jeszcze więcej energii.

W trakcie świąt postaraj się jeść regularnie. Przerwa między jednym a drugim posiłkiem nie powinna trwać dłużej niż 3,5-4 godzin. Jest to szczególnie ważne przed wigilijną kolacją, przed którą wielu z nas nic nie je. Zjedz nawet niewielki posiłek na 4 godziny przed kolacją, aby do stołu nie siadać głodnym.

Pamiętajmy także, że "jemy oczami". Warto więc użyć mniejszych talerzyków, na których taka sama porcja pyszności wyglądać będzie dużo bardziej okazale niż na dużym talerzu. Redukowanie rozmiarów nakładanych porcji pozwoli Ci także spróbować większej ilości potraw!

Aby rozsądnie odżywiać się podczas Świąt, musimy pamiętać, że po spożyciu posiłku nasz organizm potrzebuje około 20 minut, zanim odpowiednie sygnały o sytości zostaną przesłane z żołądka do mózgu. Dlatego jeśli szybko zjemy dużą porcję, mamy duże szanse na nałożenie sobie kolejnej potrawy. Delektujmy się świątecznymi potrawami, jedząc powoli i starannie przegryzając kolejne kęsy. Dobrze również robić przerwy w trakcie kolacji. Jeśli po 20 minutach nadal będziemy mieli apetyt na kolejne danie, możemy kontynuować konsumpcję.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Mała4

Mała4

Zgłoszone

Należy jeśc z umiarem i nie ma możliwosci sie przejesc. :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora