Jak prawidłowo szczotkować zęby

Jak prawidłowo szczotkować zęby?

Jest to coś, co z reguły robimy bez namysłu, a więc bardzo łatwo jest wyrobić sobie pewne złe nawyki podczas szczotkowania zębów. Oto wskazówki eksperta, które powinnaś poznać, by dowiedzieć się jak prawidłowo myć zęby.


No dalej, sama przyznaj. Kiedy ostatnio zastanawiałaś się jak prawidłowo szczotkować zęby?  Zawsze uczymy nasze dzieci zasad prawidłowiej higieny jamy ustnej, ale czasem i nam przydałby się przegląd naszych nawyków dotyczących szczotkowania zębów. 

Więc, by wydobyć z Twojego uśmiechu wszystko co najlepsze, przedstawiamy Ci przydatne porady dotyczące szczotkowania. Chwyć swoją szczoteczkę i czytaj dalej…

TAK...

Niech Ci to wejdzie w nawyk.
 Eksperci radzą, by myć zęby rano, wieczorem i najlepiej jeszcze trzeci raz w ciągu dnia, np. po zjedzeniu obiadu. 

Przygotuj sobie plan. Podczas szczotkowania wyobrażaj sobie układ swoich zębów i szczotkuj je od góry do dołu, od lewej do prawej, pamiętając zarówno o zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie zębów oraz o powierzchniach żujących. 

Mierz czas. Szczotkowanie zębów powinno Ci zająć dwie minuty. Podziel swoją jamę ustną na cztery obszary i każdy obszar szczotkuj przez 30 sekund. Weź stoper i sprawdź jak długo szczotkujesz zęby - z pewnością robisz to krócej niż Ci się wydaje! 

Wykonuj małe ruchy. Zacznij od ułożenia szczoteczki pod kątem 45 stopni w stosunku do Twoich zębów i ruchem wymiatającym szczotkuj zęby od linii dziąseł tak, by pozbyć się płytki nazębnej, która się przy niej odkłada. Następnie, delikatnie myj zęby wykonując szczoteczką małe koliste ruchy lub ruchy od przodu do tyłu, upewniając się przy tym, że każdy obszar jest dokładnie wyczyszczony. 

Wypróbuj szczoteczkę elektryczną z końcówką, która wykonuje ruchy oscylacyjne. Badania pokazują, że szczoteczki elektryczne są bardziej skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej i lepiej czyszczą zęby. Dowiedz się, który model jest dla Ciebie stworzony tutaj.

Wybierz odpowiednią pastę do zębów. Dla maksymalnej ochrony, należy stosować pastę do zębów, która zawiera co najmniej 1.350 ppm fluoru. Na rynku dostępnych jest mnóstwo past do zębów z różnymi formułami, w tym pasty przeznaczone specjalnie do zębów wrażliwych ido zębów z przebarwieniami, ale także pasty, które zadbają o nasze dziąsła, pasty dla palaczy czy takie, które walczą z kamieniem nazębnym. Spytaj swojego dentysty, która pasta będzie dla Ciebie najlepsza.  

Blend-a-med White Whitening Therapy Ochrona szkliwa Pasta do zębów 75 m
Blend-a-med White Whitening Therapy Ochrona szkliwa Pasta do zębów 75 m

Blend-a-med 3D White Whitening Therapy Pasta do zębów 75 ml, Ochrona szkliwa 

Odkryj teraz!

NIE

Używaj szczoteczki z twardym włosiem (lub zbyt szorstkim w dotyku).
 Twarde włosie szczoteczki może uszkodzić Twoje dziąsła, więc wybierz szczoteczkę z miękkim lub średnim włosiem wykonanym z nylonu. Uważaj też, by nie szczotkować zębów ze zbyt dużą siłą nacisku, ponieważ może to pozostawić nieprzyjemne uczucie na Twoich dziąsłach. 

Używaj szczoteczki ze zbyt dużą główką. Najlepsze są szczoteczki z małymi lub kompaktowymi główkami, które mają zarówno krótkie jak i długie włosie, ponieważ szczotkowanie zębów taką szczoteczką jest najlepszym sposobem na dokładne czyszczenie zębów - zwłaszcza tych z tyłu.  

Używaj zbyt dużej ilości pasty do zębów.
 Potrzebujesz jedynie odrobinę pasty (wielkości orzeszka), by prawidłowo umyć zęby, a jeśli wolisz pasty z taką formułą jak pasta Blend-a-med Pro-Expert, dodatkowo wzmocnisz swoje zęby - od korzeni aż po same końce - przy każdym szczotkowaniu. 

Nie zapominaj o języku. Gdy już skończysz szczotkować zęby, pamiętaj o tym, że Twój język również wymaga higieny. Umyj go szczoteczką, by pozbyć się bakterii, które są źródłem nieprzyjemnego oddechu.

Płucz! Płukanie jamy ustnej wodą tuż po umyciu zębów, wypłucze cały fosfor zawarty w paście do zębów przez co szczotkowanie będzie mniej efektywne.

Stosuj płynu do płukania jamy ustnej tuż po szczotkowaniu zębów. W ten sposób wypłuczesz fosfor z pasty zębów, który pozostał na Twoich zębach. Zamiast tego, stosuj płyn do płukania jamy ustnej przed szczotkowaniem lub osobno, na przykład, by odświeżyć oddech po lunchu. Płyn do płukania jamy ustnej Oral-B Complete wyczyści te miejsca, do których trudno jest dotrzeć szczoteczką do zębów, przez co stanie się nieodzowną częścią Twojego rytuału mycia zębów.

Masz jakieś cenne wskazówki dotyczące mycia zębów? Podziel się z nami swoimi wskazówkami, pisząc komentarz poniżej, a po więcej pomocnych porad odwiedź stronę Oral B.

  
Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Kasia

Kasia

Zgłoszone

Nitkowanie zębów też jest ważne! Byłam w szoku ile tam resztek jedzenia zostaje.. zwłaszcza przy zębach 6,7,8 ! : o

  • Zgłoś

wypłuczesz fosfor? myślałam, że fluor.. jakoś nieskładnie ten artykuł napisany.

  • Zgłoś
kaswes

kaswes

Zgłoszone

chyba z niezbyt dużą główką i niezbyt dużo pasty ;)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Ciepły prysznic, relaks przed telewizorem i pewność z podpaskami Always w te trudne dni sprawiają, że czuję się dobrze. Odkąd używam Always (niezwykle chłonne) nie jestem już tak rozdrażniona i spięta, jak wcześniej. Wiem, że nowe podpaski, to pewność w każdej sytuacji!

"

przez Ambasadora
Alafi6

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Moi znajomi są zachwyceni Always Ultra. Wszystkie przyjaciółki są zgodne, te podpaski to rewelacja! 100% chłonności, zabezpieczenia przed przeciekaniem, cena wspaniała, jakość!

"

przez Ambasadora
cedroa