Jak podnieść jakość naszego snu

Jak podnieść jakość naszego snu

Problemy ze snem dotykają obecnie coraz większej części społeczeństwa. Nasze tempo życia się zwiększa, mamy coraz więcej stresów, co nie pozostaje bez znaczenia jeśli chodzi o jakość odpoczynku. Jeśli zdarza Ci się, że nie możesz zasnąć, albo w ciągu nocy kilkukrotnie się budzisz, z pewnością wiesz o czym mowa!


Czasem potrzebne są tylko niewielkie zmiany, aby zwalczyć problem bezsenności. Nie chodzi tu wcale o modyfikację umeblowania lub kupowanie środków nasennych! Zanim podejmiesz poważne kroki, wypróbuj nasze metody - mogą zdziałać cuda!

1. Porządnie wypierz całą pościel

Wysprzątana sypialnia to podstawa! Wierzymy w to, że i tak to robisz... Ale warto podkreślić po raz kolejny, jak ważne dla dobrego snu jest dbanie o czystość pościeli. Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, jak negatywny wpływ nie tylko na zdrowie, ale również na wypoczynek, mają niewidoczne gołym okiem roztocza.

2. Zadbaj o ciepłe światło

Światło w sypialni powinno być ciepłe. Choćby dlatego, że "bielsze" oświetlenie jest podobne do naturalnego, dziennego światła i daje sygnał organizmowi, że powinien pozostawać gotowy do działania! Dlatego ważne jest zainstalowanie rolet, lub zasłon w sypialni aby oddzielić sypialnię od świata zewnętrznego. Światło i spokój są bardzo ważne dla spokojnego snu.

3. Wyeliminuj światło urządzeń elektronicznych

Niebieskawe światło emitowane przez ekrany i monitory naprawdę zaburza naturalny rytm snu. Nawet sobie z tego nie zdajemy sprawy, jak ważne jest wyłączenie urządzeń elektronicznych w sypialni, nie są one nam obojętne. Dlatego jeśli masz problemy z zaśnięciem, nie oglądaj w łóżku telewizji, nie korzystaj z komputera ani telefonu. Jeśli koniecznie musisz sprawdzić coś na smartfonie, postaraj się aby jego ekran był maksymalnie wyciemniony, doradzamy jednak, żeby po wejściu do sypialni zostawić wszystkie sprawy poza nią.

4. Zadbaj o ładny zapach

Przed spaniem malujesz paznokcie lub smażysz? Zadbaj o to, aby zapachy nie dotarły do Twojej sypialni. Chociaż pozornie nie przeszkadza Ci np. specyficzna woń lakieru, tak naprawdę może ona "denerwować" Twój organizm. Przesadna ilość płynu do płukania jest również niekorzystna. Zarówno światło, zapach mają ogromne znaczenie dla wygody naszego snu. Ważne jest też zmycie makijażu i dużej ilości perfum – im mniej mamy na sobie i wokół siebie tym lepszy jest nasz sen. Pamiętajmy też aby fascynującą książkę zostawić na kiedy indziej a nie przed snem, bo wtedy nie zaśniemy wcale.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

5. Usuń budzik z pola widzenia

Oczywiście, najwygodniej jest posiadać budzik w zasięgu ręki, aby od razu móc go wyłączyć. Postaraj się jednak, aby ten gadżet nie stał idealnie na wysokości Twoich oczu. Zegarek wysyła Twojej podświadomości sygnał: "Uwaga! Jeszcze tylko 6 godzin snu!".

6. Zawsze ściel łóżko

Może to zabrzmieć nieprawdopodobnie, ale... jeśli codziennie rano pościelisz łóżko, wieczorem na pewno zaśniesz o wiele szybciej. Ta prawidłowość została dowiedziona szeregiem badań - nie wiemy dokładnie jak to działa, ale działa.

7. Zadbaj o optymalną temperaturę

Jeśli w Twojej sypialni jest bardzo zimno (lub odwrotnie - niesamowicie gorąco), nie ma nic dziwnego w tym, że masz problemy ze snem. Wypróbuj różne patenty - dokładnie przewietrz pokój przed zaśnięciem, żeby przekonać się, czy będziesz lepiej spać. Jeśli to nie pomaga, może z kolei jesteś typem zmarzlucha, który pokocha... termofor w nogach łóżka?

8. Trudne rozmowy

Trudne rozmowy lepiej odłożyć na inną porę dnia, a nie na wieczór zwłaszcza przed snem.

Trudne rozmowy to emocje, które nie pozwolą nam długo zasnąć. Jeśli już coś takiego nam się przydarzy, trudno wybrać odpowiedni czas, to potem można zaparzyć sobie herbatkę uspokajającą, która nas wyciszy i pomoże zasnąć.

 

 

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Czytanie przed snem, ciepła herbata, miękka piżama też bardzo pomagają :D Znajdźcie swoje ulubione u nas, w apce pełnej promocji na https://mzakupy.com/ <3

  • Zgłoś

Czasem tak robię , ale wolę zawsze tak z 15 min zostawić okno uchylone , by świeżo zaś się czuć .

  • Zgłoś
luceb2

luceb2

Zgłoszone

trzeba spróbować tych. mam nadzieję, że to zadziała.

  • Zgłoś

Ja oprócz tego,że wietrzę mieszkanie przed snem,codziennie wychodzę na krótki spacer bez względu na pogodę i to pomaga mi zasnąć.Nie ma czegoś,że mi się nie chce.

  • Zgłoś
Rudii

Rudii

Zgłoszone

Bardzo ciekawa zależność: posłanie łóżka rano a jakość wieczornego snu. Chyba że chodzi o emocje związane z wieczornym poszukiwaniem poduszki pod stosem ubrań, książek i innego ekwipunku zalegającego na łóżku nastolatka...

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Ciepły prysznic, relaks przed telewizorem i pewność z podpaskami Always w te trudne dni sprawiają, że czuję się dobrze. Odkąd używam Always (niezwykle chłonne) nie jestem już tak rozdrażniona i spięta, jak wcześniej. Wiem, że nowe podpaski, to pewność w każdej sytuacji!

"

przez Ambasadora
Alafi6

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Moi znajomi są zachwyceni Always Ultra. Wszystkie przyjaciółki są zgodne, te podpaski to rewelacja! 100% chłonności, zabezpieczenia przed przeciekaniem, cena wspaniała, jakość!

"

przez Ambasadora
cedroa