Jak dbać o dłonie i stopy

Jak dbać o dłonie i stopy

Pielęgnacja dłoni i stop nie jest taka trudna jak się wydaje. Zapoznaj się z poradami JoanyRoque, a Twoje dłonie i stopy będąidealnie zadbane.


Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Kiedy budżet rodzinny wymaga jeszcze większej kontroli, często rezygnujemy z niektórych luksusów. Niekiedy zdarza się, że budżet, który dotychczas mogłyśmy przeznaczyć na SPA czy zabiegi estetyczne, nie jest już tak wysoki lub całkowicie znika w związku z trudniejszą sytuacją materialną.

Jednak to nie znaczy, że mamy przestać dbać o dłonie i stopy. Wręcz przeciwnie! Zawsze należy dbać o siebie, a niższe dochody nie oznaczają, że mamy tego zaniechać. Trzeba tylko robić to w inny sposób.

Nawet jeśli nie jesteś najzdolniejszą osobą na świecie, zobaczysz, że pielęgnacja dłoni i stóp wcale nie jest taka trudna.

Zawsze dbaj o dłonie. Rób manicure w domu i zawsze pamiętaj zakładać rękawiczki ochronne do prac w domu (lub do zmywania, nawet jeśli używasz płynów delikatnych dla dłoni).

Nawilżaj dłonie, szczególnie w zimie, kiedy skóra jest najbardziej narażona na wysychanie i pękanie. Warto zawsze mieć małe opakowanie kremu w torebce i używać go do pielęgnacji dłoni przy każdej okazji (wiele razy w ciągu dnia).

Jeśli chodzi o stopy, niezbędna pielęgnacja powinna być prosta, ale skuteczna. Podczas gorącej kąpieli, kiedy skóra stóp jest bardziej miękka, za pomocą odpowiedniej szczotki usuwaj zrogowaciały naskórek oraz suchą i zgrubiałą skórę.

Po kąpieli osusz stopy i wmasuj w nie gęsty balsam nawilżający. Załóż bawełniane skarpetki, a gdy balsam się wchłonie, skóra stóp będzie bardziej miękka. Taka pielęgnacja stóp jest zalecana szczególnie latem, kiedy stopy są bardziej eksponowane!

Aby zrobić manicure i pedicure w domu, najpierw zamocz dłonie i stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, aby zmiękczyć skórę stóp oraz skórki wokół paznokci. Obetnij paznokcie rąk i nóg na pożądaną długość, a następnie za pomocą małych obcążków wytnij skórki wokół paznokci. Odsuń skórki za pomocą odpowiedniego patyczka i wysusz dobrze dłonie i stopy. Następnie pomaluj paznokcie ulubionym lakierem (możesz użyć bezbarwnego podkładu lub lakieru top coat, zależnie od tego, co lubisz). Poczekaj aż lakier wyschnie, a następnie posmaruj dłonie i stopy kremem nawilżającym.

Dzięki temu nawet stosując domowe sposoby, będziesz miała piękne i zadbane dłonie i stopy!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Oldżi

Oldżi

Zgłoszone

Spróbuję ze stopami, tak jak jest opisane :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej