Jak cieszyć się życiem?

Jak cieszyć się życiem?

Po pierwsze nie spodziewaj się, że osiągniesz szczęście bez odrobiny smutku, lub wzloty bez upadków, a kiedy to sobie uświadomisz, możesz bardziej cieszyć się życiem.


Porzuć nierealistyczne oczekiwania, by odkryć prawdziwą definicję miłości, spełnienia i doskonałości. Zrozum, że nie możesz spodziewać się samych pozytywów we wszystkich swoich relacjach przez cały czas. Porównywanie naszej rzeczywistości do romantycznego ideału, w którym „żyli długo i szczęśliwie” stanowi przyczynę wszystkich naszych nieszczęść!

Kilka wskazówek:

Porzuć przekonanie o swojej nieomylności.

Bardzo możliwe, że sama posiadasz cechy lub robisz rzeczy, które ci przeszkadzają u innych. Ktoś może być skąpy w kwestii pieniędzy, ale ty z kolei możesz być skąpa w zarządzaniu czasem. Świat jest twoim lustrem – zastanów się, jaki obraz ciebie odbija, a zyskasz cenne spostrzeżenia, które strącą z piedestału przekonanie o własnej nieomylności.

Wyrażaj swoje prośby!

To jedno proste działanie może zmienić twoje życie. Proś o to, czego pragniesz – nieważne, czy będzie to uznanie, uczucie, awans, podwyżka, ratunek, pomoc, czy przerwa! Przestań oczekiwać, że ludzie będą odgadywać twoje potrzeby lub czytać ci w myślach. Pomóż innym pomagać tobie, abyś nie żywiła do nich urazy, gdy tego nie robią.

Skup się na teraźniejszości.

Zamiast martwić się o to, co może się zdarzyć w przyszłości. Jedyną rzeczą, którą wiemy na pewno jest to, co dzieje się z nami teraz.

Określ jedno działanie.

Jedno, które możesz podjąć nawet dzisiaj, aby poczuć, że masz większą kontrolę nad swoim życiem. Może to być coś niewielkiego – umycie samochodu, uporządkowanie papierów, wyrzucenie starych ubrań – cokolwiek, co jest szybkie, łatwe i daje poczucie działania i przynosi wyniki. Jeżeli czujemy, że mamy kontrolę, czujemy się też zdrowsze, silniejsze i mniej zestresowane.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Poczuj wdzięczność.

Każdego dnia rozejrzyj się dookoła i znajdź coś, za co jesteś wdzięczna – słoneczną pogodę, świeże kwiaty na biurku, śpiew ptaków, kawę, którą właśnie wypiłaś… Poczucie wdzięczności sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, bo zachęca nas do tego, by doceniać to, co mamy w życiu.

Bądź świadoma.

Kiedy jesteś pod prysznicem, bądź świadoma doznań, jakie powoduje woda spływająca po twojej skórze. Zwróć uwagę, kiedy zaczynasz myśleć o spotkaniu, jakie masz o dziesiątej, lub zastanawiasz się, co dać dzieciom na obiad i wróć myślami do doznań twojego ciała. Kiedy jesz, po prostu jedz – nasze umysły mogą być tak zajęte, że nie zauważamy smaków, konsystencji i doznań związanych z jedzeniem. Ćwicz powolne jedzenie i ciesz się smakiem.

Wyzbądź się poczucia winy.

Chociaż może się to wydawać dziwne, zapytaj samą siebie, czy nie jesteś swoim własnym najgorszym wrogiem, ponieważ nie wierzysz, że zasługujesz na szczęście i udane życie. Wyzbądź się poczucia winy związanego z tym, że jesteś szczęśliwa i skwapliwie korzystaj ze szczęścia.

Zrób mały kroczek.

Jeżeli pragniesz coś robić lub kimś się stać, dlaczego nie zrobisz jednego małego kroku w tym kierunku? Zapewni ci to poczucie spełnienia i radość, może podsycić dalsze pragnienie, by zrobić następny krok. Jeżeli chcesz założyć własną firmę, zastanów się, co możesz zrobić, aby zdobyć pierwszego klienta, bez sporządzania biznesplanu lub drukowania wizytówek?

Bądź dla kogoś miła.

Naukowcy odkryli, że im milsza jesteś dla świata, tym milszy świat jest dla ciebie. Spróbuj więc kogoś uszczęśliwić.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

emgie

emgie

Zgłoszone

niestety, ale artykuł i te rady mnie nie przekonują

  • Zgłoś
Nati61

Nati61

Zgłoszone

To prawda, ludzie zawsze będą plotkować, czasem mogą robić to w dość bolesny sposób, ale najważniejsze to nie załamywać się i iść do przodu. Coś na ten temat wiem i myślę, że podnoszenie się po porażce jest lepszym sposobem niż po prostu załamanie się.

  • Zgłoś
Acia94

Acia94

Zgłoszone

Rób to na co masz ochotę. Nawet jeśli inni cię skrytykują ale Ciebie to uszczęśliwi, to opłacało się. Ludzie mówili i mówić będą - taka ich natura.

  • Zgłoś

Świetny artykuł.. aż chce się żyć ;D

  • Zgłoś

cieszmy się zżyciem pomimo nawet problemów bo mamy je tylko jedno

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej