Jak być szczęśliwym?

Jak być szczęśliwym?

Zawsze dążymy do szczęścia, do osiągnięcia stanu zadowolenia. A jeżeli wtedy będziemy jeszcze bardziej nieszczęśliwi?


Zgodnie z tym, czego się od nas oczekuje, szczęście jest stanem, do którego powinniśmy dążyć, o które powinniśmy walczyć i powinniśmy też nauczyć się, jak je sobie zapewnić. Tego wymaga od nas obecny styl życia. A czy wiesz, że odrobina smutku może być dobra dla duszy, a nawet ma zasadnicze znaczenie w ostatecznym zwiększeniu twojego szczęścia?

W życiu zdarzają się chwile szczęśliwe i smutne, tak jak światło i mrok. Po ponurym i deszczowym dniu od razu zauważamy piękną, słoneczną pogodę i możemy się nią cieszyć. Smutek zapewnia strukturę, wpisuje szczęście w większą całość, sprawia, że odczuwamy bardziej rozkoszną ulgę.

Chociaż samo filozofowanie o dobrych stronach przygnębienia niczego nie dowodzi, robi to za nas nauka. Naukowcy przestrzegają, że skłonność do przyjmowania leków na smutek – jakby był chorobą – powstrzymuje nas przed zajęciem się naszym nieszczęśliwym „ja” i eliminuje motywację do dojrzewania emocjonalnego.

Bez smutku nie moglibyśmy w pełni docenić tego, czym jest szczęście, tak jak bez chaosu nie docenilibyśmy porządku. Naturalna równowaga życiowa wymaga obecności światła i mroku, szczęścia i smutku, chaosu i spokoju.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Nauczenie się kontrolowania uczuć, aby radzić sobie z różnymi emocjami, jakich doświadczamy, uaktywnia wewnętrzną siłę, która jest mniej podatna na „wypalenie” lub warunki związane ze stresem. Warto poświęcić trochę czasu, aby nauczyć się kierować swoimi emocjami, bo stanowi to zdrowy i niezbędny element dobrego samopoczucia psychicznego.

6 przyczyn dla których należy pozwolić sobie na odrobinę smutku

  1. Badania wykazują, że smutni ludzie są na ogół bardziej życzliwi, mniej egocentryczni i są lepszymi słuchaczami – czyli często stanowią dla nas lepsze towarzystwo.
  2. Smutek sprawia, że myślisz bardziej intensywnie, przyswajasz nowe informacje i ponownie oceniasz stare pomysły, wszystkie imperatywy, przyjmując, że – jak na ironię – zmiana stanowi jedyny stały element w życiu.
  3. Smutek pozwala nam zejść na ziemię. Pomaga dostrzec co jest ważne, a co nie, abyśmy mogli znaleźć właściwe priorytety. „Wyrównuje” życie.
  4. Smutek zwykle sprawia, że jesteśmy bardziej wrażliwi – dostrzegając własny ból jesteśmy w stanie zrozumieć ból innych i zareagować na niego.
  5. Smutek stwarza możliwość rozwoju osobistego – chociaż to brzmi banalnie, mantra „nie ma róży bez kolców” jest prawdziwa.
  6. Tak jak strach jest ostrzeżeniem o niebezpieczeństwie, tak smutek sygnalizuje wołanie o pomoc. To imperatyw biologiczny widoczny u małp człekokształtnych, psów i słoni. Dobre samopoczucie przez cały czas może oznaczać, że lekceważysz bardzo realne groźby.

© Gallo Images

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

kenoj

kenoj

Zgłoszone

hmmm nie nazwal bym tego smutkiem gdy jestem mocno skupiony na jakieś rzeczy na ktorej mi zależy . Bardzo pomaga medytacja zwana "vipassana" która mi pomogła w osiągnięciu równowagi ciała z umysłem.

  • Zgłoś

A mnie rzeczywiście smutek skłania do większych refleksji, pobudza umysł do większego wysiłku, jest motywujący. Warunek, żeby nie trwał zbyt długo.

  • Zgłoś
MoniC

MoniC

Zgłoszone

Jestem osobą szczęśliwą, ale te punkty pasujące do smutasów w większości mnie opisują, a mój dawny znajomy zawsze chodził smutny i jest zupełnym przeciwieństwem... To ja czegoś tu nie rozumiem.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.