Ile kalorii spalamy podczas sprzątania

Ile kalorii spalamy podczas sprzątania?

Czy wiesz, że możesz spalać kalorie podczas wykonywania prac domowych?


Dokładnie tak. Pewnie nigdy nie zastanawiałaś się, ile kalorii spalamy podczas sprzątania.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie kobiety znajdują czas na ćwiczenia na siłowni i regularne treningi, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, ile energii pochłania odkurzanie czy wycieranie kurzu. Jeśli zawsze brakuje Ci na wszystko czasu, upiecz dwie pieczenie przy jednym ogniu, zrzuć zbędne kilogramy i jednocześnie zyskaj czysty dom.

Prasowanie = 115 kcal na godzinę
Zacznijmy od czynności pochłaniającej najmniej energii. Rzeczywiście, podczas prasowania nie spalisz dużej ilości kalorii, ale nie przejmuj się tym zbytnio. 115 kcal spalanych każdego dnia pozwoli Ci zgubić kilka zbędnych kilogramów.

Wycieranie kurzu = 175 kcal na godzinę
Jak powszechnie wiadomo, wycieranie kurzu wymaga wytężonej pracy prawej ręki (oczywiście jeśli nie jesteś leworęczna!). Pamiętaj, że im więcej ruchów wykonasz, tym więcej spalisz kalorii. Dlatego też, postaraj się wytrzeć kurz w najodleglejszych zakątkach Twojego domu.

Mycie okien = 180 kcal na godzinę
Czy kiedykolwiek zastawiałaś się nad liczbą okrężnych ruchów, które musisz wykonać, aby umyć okna w domu? Pamiętaj, że nic nie pójdzie na marne, Twoje okna będą lśniły czystością, a Tobie ubędzie kilka centymetrów w pasie.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Odkurzanie podłogi = 200 kcal na godzinę
Odkurzanie jest czynnością, która wymaga najwięcej wysiłku, szczególnie podczas przesuwania łóżek, sof i mebli. Chodzenie po domu, przykucanie i inne ruchy, pozwolą Ci spalić mnóstwo energii!

Prace w ogrodzie = 285 kcal w ciągu godziny
Koszenie trawy, pielenie grządek i sadzenie roślin to niewątpliwie zajęcia wymagające wysiłku fizycznego. Szczególnie intensywnie pracuje kilka grup mięśni (mięśnie pośladków i bicepsy), z pewnością Twoje ciało będzie Ci za to bardzo wdzięczne.

Nasza rada: Podczas prac w ogrodzie powinniśmy zwracać szczególną uwagę na pozycję naszego ciała, aby nie nadwyrężyć mięśni i nie cierpieć następnego dnia z powodu zakwasów. Pamiętaj o przerwach co kilka minut i wyprostowaniu pleców.Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

No to już wiem dlaczego tak lubię pracę w ogrodzie!

  • Zgłoś

no to czas się zabrać za sprzątanie :)

  • Zgłoś

Dobrze, że mam ogród a w nim dużo pracy:))))

  • Zgłoś

Super artykuł, zamiast gimnastyki będę pracować i szybciej schudnę. Praktyczne zpożytecznym

  • Zgłoś

Sporo kalorii można spalić przy myciu podłogi, to prawie tak jak przy odkurzaniu tylko trochę więcej ;)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej