Higiena szczoteczki do zębów

Higiena szczoteczki do zębów

Jednym z głównych zadań szczoteczki do zębów jest usuwanie bakterii z jamy ustnej, dlatego bardzo ważne jest zachowanie czystości wokół niej oraz ochrona przed bakteriami.


Aby utrzymać szczoteczkę w czystości, należy przestrzegać następujących zasad:

Oral-B PRO 750 CrossAction Pink
Oral-B PRO 750 CrossAction Pink
(34)

Akumulatorowa szczoteczka elektryczna do zębów stworzona w technologii Braun, w kolorze różowym - opakowanie promocyjne

Odkryj teraz!
  • Podczas podróży zabezpiecz szczoteczkę w pojemniku - nie umieszczaj jej bez żadnej ochrony w walizce lub kosmetyczce, ponieważ osadzać się będzie na niej wtedy kurz, brud i bakterie. W domu zrezygnuj z przechowywania szczoteczki w pojemniku podróżnym - stale wilgotne środowisko zwiększa rozrost bakterii. Jeśli często podróżujesz, wybierz pojemnik wyposażony w małe dziurki umożliwiające przepływ powietrza.
  • W domu przechowuj szczoteczkę pionowo w kubku lub w uchwycie, w którym będzie mogła naturalnie wyschnąć, dobrze jeżeli w kubku znajdują się otwory do umieszczenia kilku szczoteczek oddzielnie.
  • Rozważ również zakup środka dezynfekującego. Na rynku dostępnych jest wiele „środków dezynfekujących do szczoteczek”, lecz trudno jednoznacznie stwierdzić, czy przy ich stosowaniu szczoteczki faktycznie stają się czystsze niż po spłukaniu wodą i pozostawieniu ich do wyschnięcia. Jeśli więc chcesz skorzystać z takiego rozwiązania, wybierz środek przetestowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych pod kątem „redukcji zanieczyszczenia bakteryjnego pojawiającego się w sposób naturalny na szczoteczkach do zębów”. Należy uważać na środki odkażające, które oferują mało prawdopodobne efekty działania.
  • Nigdy nie umieszczaj szczoteczki do zębów w zmywarce lub kuchence mikrofalowej celem wyczyszczenia – wysokie temperatury mogą ją uszkodzić.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Mi tę szczoteczkę poleciła sąsiadka . Długo się wahałam czy warto . Natrafiłam na okazję w sklepie Rosman - Oral-B 3D . Po nieprzespanej nocy kupiłam ją i uważam że dokonałam dobrego wyboru . Dokupiłam końcówki i teraz stoimy całą rodziną w kolejce do mycia zębów . Córka jest zmotywowana tym że zęby myje jako pierwsza . Robi to teraz bez namawiania i widać że sprawia jej to przyjemność .

  • Zgłoś

Testuję Oral-B Professional Care 500, bardzo dobrze usuwa osad z zębów co widać goły okiem, zęby są bardziej lśniące, jak również po przejechaniu po nich palcem można stwierdzić, że są bardziej śliskie, także oddech jest świeższy. Bardzo łatwo się ją czyści, bo pod bieżącą wodą. U mnie nie zostają na końcówkach po takim wyczyszczeniu resztki pasty. Jest bardzo praktyczna, może z jednej szczoteczki korzystać cała rodzina, zmienia się tylko końcówki. Używając ją oszczędzam :-) czas i pieniądze

  • Zgłoś

Jestem zagorzałą sympatyczką elektrycznej szczoteczki Oral- B Professional Care 500 , użytkuję ją ca prawda od tygodnia ,ale miałam już starszy model szczoteczki tej firmy ,Zęby są wyczyszczone dokładnie ,bez nalotów ,dziąsła wymasowane ,a co za tym idzie wzmocnione .Obecny model ma wbudowany czujnik czasu mycia oraz nacisku co powoduje ekonomiczne używanie tej wspaniałej szczoteczki! Oprócz tego wymienne końcówki powodują ,że może z nich korzystać cała rodzina !Polecam na prezent !

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej