Gdzie jest moje dawne życie?

Gdzie jest moje dawne życie?

Przy całej miłości do dziecka są chwile, kiedy widzisz w nim małego, bezwzględnego potwora, który wysysa z Ciebie wszystkie siły. Biegniesz na każdy jego płacz, ale czasem czujesz się jak przystawka do tego małego stworzenia, pozbawiona możliwości decydowania o sobie.


Ten świat, w którym dawniej żyłaś, wydaje Ci się zupełnie nierealny. Czy to możliwe, by znowu pójść kiedyś wieczorem na miasto z przyjaciółmi, do kina czy teatru, na romantyczny, spokojny spacer z mężem? Posiedzieć cały wieczór nad książką? Teraz to zupełnie nieosiągalne ekstrawagancje. Masz wrażenie, że Twoje dawne życie się skończyło i już nie wróci. A perspektywa powrotu do pracy wydaje się odległa jak wieczność i całkowicie nierealna. Co ja zrobiłam? Po co mi to było? – myślisz. Jednak zanim zaczniesz się nad sobą użalać, weź pod uwagę dwie sprawy: dziecko rośnie błyskawicznie – Twoja pociecha nie będzie zawsze niemowlęciem, wymagającym non stop maminej opieki. Po drugie: uwierz, że przy niewielkiej pomocy rodziny i przyjaciół już teraz możesz zorganizować sobie czas wolny, który będziesz mogła poświęcić tylko na własne potrzeby.

Nie jesteś wyrodną matką

Prawda jest taka, że nie tylko możesz, ale wręcz powinnaś się zrelaksować. To konieczne co najmniej z dwóch powodów. Jeden jest oczywisty: musisz odetchnąć, by zregenerować siły, które są Ci potrzebne, abyś mogła się opiekować dzieckiem. Jednak odbudowanie fizycznej kondycji to tylko jedna strona medalu. Drugim ważnym powodem, dla którego potrzebna Ci jest pewna sfera swobody, jest dbałość o psychiczne samopoczucie. Wielu kobietom nie przeszkadza fakt, że na okrągło są na usługach maleństwa. Spełniają się w tym zadaniu i jest ono dla nich źródłem ogromnej satysfakcji. Ale być może Ty do nich nie należysz, potrzeba Ci trochę luzu, pragniesz wrócić, choćby na chwilę, do dawnego życia. Jeśli tak jest, nie rób sobie wyrzutów. Kiedy czujesz się rozżalona i tęsknisz do czasu sprzed urodzenia dziecka, to nie znaczy, że jesteś wyrodną matką. To zjawisko zupełnie normalne i wcale nie tak rzadko spotykane. Po prostu trzeba Ci więcej czasu, by przystosować się do nowej sytuacji. Jeśli do szczęścia potrzebujesz więcej swobody, nalegaj, by bliscy pomogli Ci ją zyskać. Będziesz wtedy dla swego dziecka lepszą, bo szczęśliwszą matką. A wtedy i ono będzie spokojniejsze, pogodniejsze i zdrowsze.

Na rynku dostęnych jest niezliczona ilość propozycji dla młodych mam,  które mają możliwość zostawienia dzieći z tatusiami, babciami. Można wybrać się na weekend, i takich propozycji jest najwięcej, można też wyjechać na dłużej i połączyć to z aktywnością fizyczną, zbilansowaną dietą, zabiegami w SPA.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Jednym z takich pomysłów jest „Weekend bez szpilek“, dla kobiet, które lubią towarzystwo innych mam, jogę, spacery, dobrą zdrową kuchnię  robioną z lokalnych produktów, a przede wszystkim czas niczym niezmącony.

Dla mam które wolą prawdziwe SPA w Hotelu, w zasadzie każdy hotel ma ofertę dla mam, oraz dla mam z dziećmi – wybierać można z bardzo szerokiej oferty w zależności od lokalizacji.

Długopisy w rękę. Otwieramy kalendarze i zaznaczamy najbardziej jaskrawym markerem, jaki znajdziemy w domu datę: Weekend OFF. Za tydzień, w listopadzie lub do połowy grudnia (byle przed gwiazdką). Każda z Was musi to zrobić. Każda aktywna, zmęczona kobieta, każda matka (jak matka to nie trzeba zbędnych przymiotników), każda zaabsorbowana codziennością osoba – potrzebuje weekendu dla siebie. Tylko dla siebie. Bez dzieci, męża, matki, teściowej, psa czy innego żyjącego stworzenia. Bez komputera też, Ipada, najlepiej bez telefonu. Bez niczego, co brzęczy nad uchem, bez przypominajek, że dziś trzeba to i tamto. Wystarczy torba, szczoteczka do zębów, bielizna na zmianę, dwa t-shirty i książka. I pokój gdziekolwiek.


Nawyki żywieniowe młodej mamy
Czy rodzicielstwo całkowicie zmieniło Twój sposób odżywiania?

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Nigdy nie czułam się jak "przystawka" z moimi dziećmi zawsze czułam i czuję się świetnie, mam czas na wiele rzeczy, które sprawiają i radość, jestem szczęśliwą mamą, nie czułam nigdy żadnych ograniczeń!

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej