Dlaczego warto ćwiczyć

Dlaczego warto ćwiczyć?

Korzyści z aktywności fizycznej nie dotyczą tylko i wyłącznie ciała.


Ćwiczenia zwiększają poczucie własnej wartości, wzmacniają system immunologiczny, wspierają pracę mózgu oraz łagodzą stres i depresję. Dowiedz się jak zadbać o siebie na co dzień.

Przyjemne z pożytecznym.
Zakupy mogą być wspaniałym treningiem, na który składają się zarówno ćwiczenia aerobowe jak i siłowe. W ramach ćwiczeń aerobowych stosuj szybki marsz między sklepowymi alejkami. Jako ćwiczenie siłowe świetnie sprawdzi się noszenie zakupów w rękach zamiast wożenia ich w sklepowym wózku. Wykonuj przysiady sięgając po produkty z niższych półek, a w kolejce do kasy przeprowadź serię wspięć na palce, co doskonale kształtuje łydki.

Uruchom swój metabolizm terapią szokową.
Postaraj się przynajmniej raz w tygodniu odbyć intensywny trening lub sesję treningu interwałowego polegającego na wzmożonym wysiłku wykonywanym naprzemiennie z krótkimi okresami odpoczynku.

Spacer w porze lunchu.
Wyznacz sobie przynajmniej trzy różne trasy i wybieraj je na zmianę. Możesz też spróbować wspinaczki po schodach. Naukowcy odkryli, że kobiety prowadzące siedzący tryb życia, lecz uprawiające szybkie półgodzinne marsze każdego dnia, mają tak samo niskie ryzyko zawału serca jak kobiety, które świadomie ćwiczyły przez całe życie.

Zatrudnij osobistego trenera.
Trudno spodziewać się jakichkolwiek postępów, jeśli przez tygodnie, a nawet lata, wciąż wykonuje się te same ćwiczenia. Osobisty trener z pewnością zaproponuje Ci coś nowego, a dodatkowo będziesz mieć w nim spore wsparcie motywacyjne.

Wyjdź na zewnątrz.
Spalisz więcej kalorii ćwicząc na świeżym powietrzu, ponieważ organizm będzie zmuszony do cięższej pracy związanej z podtrzymaniem właściwej ciepłoty ciała.

Błyskawiczne sposoby na formę: ćwiczenia w pracy

  • Siedząc na krześle napinaj mięśnie pośladków w dziesięciu seriach po 10 powtórzeń.
  • Wykonaj serię pompek zapierając dłonie o krawędź biurka.
  • Wyprost nóg jest świetnym ćwiczeniem na mięśnie brzucha. Siedząc na krześle unieś do góry wyprostowane nogi i utrzymaj je w tej pozycji, następnie opuść i powtórz ćwiczenie.
  • Korzystaj ze schodów zamiast z windy. W górę pokonaj je biegiem, w dół zejdź spokojnie i powtórz ćwiczenie.
  • Korzystaj z toalety piętro wyżej.
Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Przeczytaj również:

Ćwiczenia na stres
Masz problem ze znalezieniem aktywności fizycznej, która stałaby się sposobem na stres i zarazem dobrze wpasowała się...


Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

wszystko dobrze tylko najgorzej zacząć i zebrać się w sobie,potem leci jak z płatka.Tylko jak zacząć...

  • Zgłoś

Artykuł ok, ale te pompki przy biurku - ciekawie by to wyglądało w taki, np. urzędzie, gdzie pełno ludzi czeka, a tu pani zaczyna robić pompki...ciekawe,jak by zareagowali mężczyźni - fiu, fiu, fiu, już to widzę :)))

  • Zgłoś

Fajny artykuł ��

  • Zgłoś

Ćwiczenie między alejkami sklepowymi...to musi ciekawie wyglądać :). Ale codzienne maszerowanie czy opisane powyżej ćwiczenia możliwe do wykonania przy biurku to ciekawa propozycja

  • Zgłoś

zauważam, że ciężko jest znaleźć ćwiczenia dla osób pracujących przy biurku :) a jednak to min 8 godzin dziennie...

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej