Śmiech to zdrowie

Dlaczego śmiech to zdrowie?

Z pewnością nie ma osoby, która choćby raz w życiu nie usłyszała, że "śmiech to zdrowie".


Ta obiegowa opinia wdarła się do naszego języka i funkcjonuje w nim od lat. Poznaj 5 dobrych powodów, dlaczego warto codziennie uśmiechać i śmiać się!

Czym jest śmiech?
To nic innego jak spontaniczna reakcja naszego układu nerwowego, która zwykle pojawia się nieprzemyślanie i jest niezależna od naszej woli. Gdy widzimy lub słyszymy coś śmiesznego, w mózgu powstaje impuls nerwowy, który wysyłany jest do przepony powodując jej drgania i unoszenie się. Wówczas zaczynamy gwałtownie wydychać powietrze z płuc, które przechodzi przez krtań powodując radosny śmiech.

Zmniejsz stres!
Jedną z zalet uśmiechu jest to, że redukuje on negatywny wpływ stresu na serce człowieka, co zostało udowodnione przez amerykańskich naukowców. Okazuje się, że nawet wymuszony śmiech czy uśmiech w trakcie stresujących sytuacji zmniejsza częstotliwość uderzeń serca.

Dotleń się!
Brytyjscy badacze wykazali, że gdy się śmiejemy stymulujemy przeponę, która pobudza nasz obieg krwi. Dzięki gromkiemu "Hahaha!" możemy dostarczyć naszemu organizmowi nawet taką ilość tlenu, jak podczas wykonywania fizycznych ćwiczeń o średnim stopniu wysiłku! Śmiech powoduje, że pobierana przez nas dawka tlenu zwiększa się aż trzykrotnie w porównaniu do zwykłego marszu. Wprawiając w ruch klatkę piersiową, sprawiamy, że konieczny jest dwa razy dłuższy wdech niż wydech. A więcej tlenu w naszym organizmie, to nic innego jak lepsza praca wszystkich organów!

Bądź bardziej atrakcyjna!
Uśmiech przynosi nam nie tylko korzyści zdrowotne, lecz również psychologiczne. Uśmiechające się kobiety uważane są za bardziej atrakcyjne, otwarte, przyjazne, pewne siebie i towarzyskie. Takie postrzeganie zjednuje nam ludzi, sprawia, że mamy większe grono przyjaciół i znajomych, a także zwiększa nasze szanse na powodzenie w życiu zawodowym! Badania dowodzą, że osoby, które często się uśmiechają szybciej awansują, gdyż pracodawcy cenią komunikatywność i pewność siebie.

Zapewnij sobie młody wygląd!
Śmiech okazuje się mieć również zbawienny wpływ na naszą urodę. W czasach, gdy zabiegi medycyny estetycznej stale zyskują na popularności, gładkość i jędrność twarzy możemy zapewnić sobie bez udziału chirurga plastycznego. Wystarczy tylko często się śmiać, ponieważ śmiech napina, masuje i ujędrnia mięśnie twarzy. Wpływa również na rozszerzenie naczyń krwionośnych, lepsze odżywienie skóry i jej oczyszczanie!

Żyj dłużej!
Kto się uśmiecha, ten żyje dłużej - taki wniosek wyciągnęli amerykańscy naukowcy zgłębiający tajniki śmiechu. Okazuje się, że osoby, które rzadko się uśmiechają żyły średnio 73 lata, podczas gdy pozytywnie nastawieni, często uśmiechający się ludzie aż 80 lat!

Potwierdzamy więc, że śmiech to zdrowie. Warto korzystać z tego naturalnego i... darmowego specyfiku, jakim jest śmiech, aby pozytywnie oddziaływać na nasz organizm. Aby móc z niego w pełni korzystać w nieograniczonym zakresie, zadbaj o jasny i piękny uśmiech z pastą Blend-a-med 3D White, dzięki której zachowasz doskonale białe zęby w trzech wymiarach i zyskasz uczucie długiej, chłodnej świeżości.

PASTA DO ZĘBÓW BLEND-A-MED PRO-EXPERT CLINIC LINE.
Blend-a-med Pro-Expert Clinic Line Ochrona
(314)

Pasta do zębów Blend-a-med Pro-Expert Clinic Line Ochrona

Odkryj teraz!

Powiązane artykuły:

Jak dobrze zacząć dzień?

Prawidłowe oddychanie

 Przepisy na zdrowe przekąski 
Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Śmiech najlepszy na wszystko :)

  • Zgłoś

usmiech to samo zdrowie

  • Zgłoś

więc dbajmy o zabki i usniechajmy sie:)

  • Zgłoś
anya00

anya00

Zgłoszone

Dbanie o zęby jest bardzo ważne ! :)

  • Zgłoś

Święta racja!

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Ciepły prysznic, relaks przed telewizorem i pewność z podpaskami Always w te trudne dni sprawiają, że czuję się dobrze. Odkąd używam Always (niezwykle chłonne) nie jestem już tak rozdrażniona i spięta, jak wcześniej. Wiem, że nowe podpaski, to pewność w każdej sytuacji!

"

przez Ambasadora
Alafi6

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Moi znajomi są zachwyceni Always Ultra. Wszystkie przyjaciółki są zgodne, te podpaski to rewelacja! 100% chłonności, zabezpieczenia przed przeciekaniem, cena wspaniała, jakość!

"

przez Ambasadora
cedroa