Jak wytrzymać na diecie – wskazówki i porady

Dieta odchudzająca - jak wytrzymać na diecie?

Na sam dźwięk słowa “odchudzanie” wielu z nas cierpnie skóra. Kojarzy się ono bowiem zwykle z męczarnią, kuracją pełną wyrzeczeń i… niezadowoleniem z efektów. A przecież tak wcale nie musi być. Jeśli stosujesz dietę odpowiadającą na potrzeby Twojego ciała, proces odchudzania może być całkiem przyjemny i zakończyć się sukcesem. Aby nie poddać się w walce o wymarzoną sylwetkę, pamiętaj o kilku zasadach!


Zacznij od dziś!
„Jutro”, „pojutrze”, „za tydzień” – ile to już razy odkładałaś zmianę swoich żywieniowych przyzwyczajeń, tłumacząc samą siebie kiepskim dniem, złym samopoczuciem czy brzydką pogodą? To popularna pokusa, dzięki której nasza dieta zostaje przełożona na „wieczne nigdy”. Pragnąc pozbyć się nadprogramowych kilogramów, skoncentruj się na danej chwili i zacznij od teraz! Ściśle przestrzegaj ustalonego menu i pamiętaj, że w trakcie diety nie możesz sobie odpuścić, bo zniweczy to dotychczasowe wyrzeczenia!

Zaplanuj każdą część diety!
Decydując się na rozpoczęcie diety, przygotuj się do niej psychicznie. Przemyśl dokładnie każdy jej etap i postaw przed sobą sprecyzowane cele. Możesz zapisać na kartce rzeczy, które będą Cię motywować. Ustal dokładnie menu na każdy dzień i przemyśl co zrobisz, gdy dopadnie Cię nagła ochota na kawałek czekolady czy trudny do pohamowania głód.

Bądź przygotowana!
W walce z nagłymi napadami głodu pomoże Ci staranne uzupełnianie zapasów w lodówce. Powinnaś regularnie dokonywać zakupów spożywczych, tak aby w lodówce mieć zawsze składniki niezbędne do przygotowania potrawy z zaplanowanego jadłospisu. Pusta lodówka może sprawić, ze pobiegniesz do sklepu i zaspokoisz głód czym popadnie, łamiąc zasady i niwecząc dotychczasowe wysiłki. Przed wyprawą do marketu przygotuj również listę produktów, aby o niczym nie zapomnieć.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Urozmaicaj swoje menu!
Znacznie łatwiej będzie Ci wytrzymać na diecie, jeśli Twój jadłospis będzie ciekawy i różnorodny. Najbardziej restrykcyjne diety składające się tylko z kilku produktów nie powinny przekraczać 14 dni. Jedzenie tego samego dania przez kilka tygodni jest przecież ciężkie do zniesienia. Nie obawiaj się wprowadzać drobnych modyfikacji, zachowując kaloryczność i zasady przyjętej diety. Monotonia może się stać Twoim wrogiem, z którym niełatwo będzie Ci wygrać.

Celebruj nawet małe sukcesy!
Ciężko jest wytrwać w dążeniu do celu, którego osiągnięcie możliwe jest dopiero w ciągu kilku miesięcy. Nie czekaj więc na realizację celu głównego – znajdź radość w każdym zgubionym kilogramie i kolejnym tygodniu trwania w postanowieniu. Nagrodą może być drobny zakup, wyjście do kina czy pachnąca, relaksująca kąpiel. Lecz pamiętaj – słodycze nadal są zakazane!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Uważam, że trzeba się psychicznie przygotować do diety.Spokojnie, stopniowa wdrażać do swojego jadłospisy zdrowe produkty.Pamiętając i błonniku,zielonych warzywach,chudych mięsach, chudych rybach.

  • Zgłoś

U mnie z dieta ciezko, bo praca nie pozwala tak czesto wcinac

  • Zgłoś

ciężko mi wytrzymać na diecie dłużej niż trzy miesiące. Zawsze przyjdzie czas gdzie słodycze i inne kaloryczne potrawy wygrywają :(

  • Zgłoś
Kendra

Kendra

Zgłoszone

Szczerze ja nie stosuję żadnych diet. Czasami sobie ,,pofolguję" jedząc ulubiony fast food, czyli kebab. Nie czuję presji bo grunt to akceptacja samej siebie. Jeśli pokochasz się z swoimi mankamentami będziesz człowiekiem szczęśliwym a przecież o to głównie chodzi w życiu.

  • Zgłoś

Dieta goni dietę,a co po niej...myślę i widzę po koleżankach, że efekt jojo murowany. Czyli dużo pić wody niegazowanej, mniej jeść i dużo się ruszać, jak brak funduszy na siłownię, to chociaż intensywne codzienne spacery, można też "pobaraszkować" wieczorkiem...polecam :)

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Ciepły prysznic, relaks przed telewizorem i pewność z podpaskami Always w te trudne dni sprawiają, że czuję się dobrze. Odkąd używam Always (niezwykle chłonne) nie jestem już tak rozdrażniona i spięta, jak wcześniej. Wiem, że nowe podpaski, to pewność w każdej sytuacji!

"

przez Ambasadora
Alafi6

Opinia o podpaskach Always Ultra

Opinia o podpaskach Always Ultra

"

Moi znajomi są zachwyceni Always Ultra. Wszystkie przyjaciółki są zgodne, te podpaski to rewelacja! 100% chłonności, zabezpieczenia przed przeciekaniem, cena wspaniała, jakość!

"

przez Ambasadora
cedroa