Ćwiczenia oddechowe relaksacyjne

Ćwiczenia oddechowe relaksacyjne

Wszechobecny stres i intensywny styl życia sprawia, że trudno nam znaleźć czas na relaks.


Jednak wykonanie kilku prostych ćwiczeń oddechowych pomoże Ci się rozluźnić.Czego unikać: Jeśli jesteś w ciągłym biegu, pamiętaj, aby znaleźć czas na prawdziwy odpoczynek.Plan: Aby wykonać poniższe relaksacyjne ćwiczenia oddechowe, będziesz potrzebować jedynie:

  • maty do jogi
  • ręcznika
  • muzyki relaksacyjnej
Krok 1:Zacznij od wsłuchania się w uspokajającą muzykę, koncentrując się przy tym na swoim oddechu.
Pamiętaj: wdech nosem, wydech ustami.
Krok 2:Gdy już zaczniesz się rozluźniać, rozwiń matę i połóż się na podłodze. Jeśli odcinek krzyżowy Twojego kręgosłupa wymaga podparcia, ułóż zwinięty ręcznik w zagłębieniu nad pośladkami. Zamknij oczy i skup się na głębokim, miarowym oddychaniu. Wykonuj ćwiczenie przez kilka minut lub tak długo, aż poczujesz się rozluźniona.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie
Krok 3:Robiąc wdech unoś ramiona licząc do dziesięciu, a następnie opuszczaj je robiąc wydech, również odliczając do dziesięciu. Powtórz czynność 12 razy.
Krok 4:Usiądź i dalej głęboko oddychaj. Aby upewnić się, że wykonujesz ćwiczenie prawidłowo, połóż swoje dłonie na klatce piersiowej – podczas gdy robisz wdech i płuca wypełniają sie powietrzem, Twoja dłoń powinna unosić się do góry, a gdy robisz wydech, ręka powinna opadać. Powtórz ćwiczenie 12 razy.
Krok 5:Zakończ swoje ćwiczenia oddechowe masażem pleców. Leżąc na ziemi przyciągnij kolana do klatki piersiowej i powoli kołysz się w przód i w tył, aby rozluźnić swój kręgosłup. Powtórz ćwiczenie 12 razy.
Po:Dzięki przedstawionym ćwiczeniom oddechowym w kilka minut przejdziesz do stanu pełnego rozluźnienia.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Próbowałam kilkakrotnie "podejść" do jogi...niestety to nie dla mnie, dużo lepiej relaksuję się jeżdżąc konno.

  • Zgłoś

Otrzymałam nie dawno kartę MultiSportu, i zastanawiam się nad tą jogą. Chyba niedługo się wybiorę sama, skoro tak zachwalacie.

  • Zgłoś
emka23

emka23

Zgłoszone

Rozluźnia niesamowicie, tylko trzeba pamiętać o całkowitym skupieniu, bo bez tego nic się nie uda! Na mnie działa za każdym razem :) Polecam.

  • Zgłoś

fajny artykuł, lubie gdy mogę chwilke pobyć sama ze sobą :)

  • Zgłoś

O tak! To lubię! Chwila tylko dla mnie...

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej