Ćwiczenia na pośladki - 1. część

Ćwiczenia na pośladki - 1. część

Powoli zbliża się pora spódnic i krótkich spodenek, a chyba każda z nas chciałaby nosić je na przyciągających wzrok pośladkach? Nasze pośladki kształtuje największy mięsień ciała – mięsień pośladkowy wielki, który warto stale ćwiczyć i utrzymywać w dobrej formie. Jest to istotne również z tego względu, że odpowiedni stan tych mięśni niezbędny jest nie tylko do ruchu, lecz także do utrzymania prawidłowej postawy ciała. O stan tych mięśni możemy łatwo zadbać w domu, nie potrzebujemy do tego niczego poza kilkoma minutami wolnego czasu i wytrwałością.


Najpierw mała rozgrzewka!
Zanim zaczniemy intensywnie formować nasze pośladki, przygotujmy się do ćwiczeń poprzez krótką rozgrzewkę. Rozruszajmy całe ciało od głowy do stóp, wykonajmy krążenia ramion, rozruszajmy szyję, plecy i biodra, biegnijmy w miejscu, zróbmy kilka przysiadów. Rozgrzewka przed ćwiczeniami formującymi sylwetkę jest niezbędna do przygotowania organizmu na obciążenia i w celu uniknięcia urazów.

Unoszenie nóg do tyłu
Stajemy na podłodze na czworakach, opierając się na przedramionach i kolanach. Plecy powinny być proste, głowa lekko uniesiona. Unosimy jedną z nóg, zgiętą pod kątem prostym w kolanie, na wysokość powyżej pośladków, następnie opuszczamy tak, aby kolano nie dotykało podłoża, siłą mięśni utrzymujemy nogę ponad podłożem. Powtarzamy ten ruch 15-krotnie. Kiedy skończyliśmy trenować jedną nogą, wykonujemy ćwiczenie drugą. Ćwiczenie należy wykonywać 4 razy po 15 powtórzeń, oboma nogami i włączyć je do tygodniowego programu treningu trzy razy tygodniowo. Jeżeli ćwiczenie 4x14 możemy już łatwo wykonać, zwiększamy ilość powtórzeń do 4x30 lub 4x50 na każdą nogę.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Rozciągnijmy mięśnie!
Pod koniec każdego treningu mięśni pośladków należy rozluźnić mięśnie przy pomocy bardzo prostego ćwiczenia. Siadamy w jak najszerszym rozkroku z wyprostowanymi nogami. Kiedy poczujemy już, że pośladki i uda są odpowiednio rozciągnięte, powoli, ostrożnie, z wyprostowanymi plecami, nie siląc się, pochylamy się do przodu wyciągają dłonie do przodu na taką odległość, na jaką tylko możemy, próbując dotknąć nosem podłogi. W tej pozycji należy pozostać przez 1 minutę.

Pobierz ćwiczenia

Pobierz swoją kartę treningową

Zarejestruj się, a dostaniesz 3. zestaw na pośladki.

Ćwiczenia na pośladki - 2. część
Na wiosnę, po zimowym leniuchowaniu każdy chciałby odzyskać najlepszą formę, a na to doskonałym rozwiązaniem jest domowy trening.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.