Ćwiczenia na mięśnie pleców - część 3.

Ćwiczenia na mięśnie pleców - część 3.

Siedzimy przez cały dzień, chodzimy zgarbieni i często bolą nas plecy? To nie dobrze! Każdy powinien mieć zdrowe, silne mięśnie pleców, aby iść przez życie bez bólu i problemów. Aby zwiększyć stabilność mięśni tułowia, poprawić postawę i uwolnić się od nękającego nas bólu bardzo ważne jest regularne wzmacnianie pleców.


Nie trzeba tu szukać skomplikowanych i trudnych do wykonania ćwiczeń, do treningu mięśni pleców całkowicie wystarczą proste, wykonywane w domu lub w plenerze ćwiczenia, które pomogą nam uzyskać zdrowe plecy. Jeżeli możemy, wyjdźmy w plener i tam wykonujmy te ćwiczenia – możemy na nie poświęcić zaledwie 15-20 minut!

Zacznijmy od rozgrzewki!

W plenerze bardzo łatwo zrobić rozgrzewkę: wystarczy biec truchtem lub maszerować przez 6-8 minut, możemy też skakać przez skakankę. Następnie od głowy, aż po stopy rozruszamy całe ciało, począwszy od szyi, poprzez ramiona, barki, biodra, nogi. Dzięki temu nasz organizm przygotuje się na czekające go obciążenia, rozgrzeją się mięśnie, serce i płuca zaczną szybciej pracować, a do tego unikniemy urazów.

Wzmacnianie mięśni pleców przy ławce lub drzewie

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Poszukajmy ławki lub drzewa, na którym stabilnie możemy się oprzeć. Stajemy w rozkroku na szerokość bioder, tak, aby pochylając się z wyprostowanymi plecami do przodu oprzeć się jednocześnie oboma dłońmi wyciągniętych ramion o ławkę lub drzewo. Kolana wyprostowane, stopy ustawione równolegle. Następnie powoli unosimy jedną z nóg do tyłu, tak, aby tworzyła jedną linię z tułowiem, zaś miednica pozostała równolegle do podłoża. Wytrzymajmy w tej pozycji przez 25 sekund, oddychając równomiernie, następnie wolno opuszczamy nogę. Powtarzamy ćwiczenie unosząc drugą nogę. Wykonujemy po 5 powtórzeń, trzy razy w tygodniu.

Ponieważ ćwiczenie to nie tylko wzmacnia mięśnie pleców, ale także je rozciąga, nie trzeba wykonywać osobnych ćwiczeń rozciągających, stańmy tylko wyprostowani i przeciągajmy się mocno w górę.

Pobierz ćwiczenia

Pobierz swoją kartę treningową

Zarejestruj się.

Przepisy na dania z ryżem
Choć ryż stanowi podstawę wyżywienia dla 1/3 ludzkości, na naszych stołach gości stosunkowo rzadko, ustępując miejsca ziemniakom czy makaronom.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.