Co to znaczy być dorosłym

Co to znaczy być dorosłym?

Czy nosisz te same ubrania co Twoja 17-letnia siostrzenica?


Słuchasz tej samej muzyki (z wykorzystaniem tej samej technologii)? Fascynują Cię te same gwiazdy filmowe lub seriale telewizyjne?

Co to znaczy być dorosłym?
Czy zapomnieliśmy dorosnąć, czy też może zmienia się definicja dorosłości?
Tak czy inaczej wyraźnie zaciera się różnica między pokoleniami, a w zasadzie przestaje ona istnieć. Niegdyś w młodych ludziach bardzo zauważalny był bunt przeciwko otaczającemu światu i próby tworzenia własnego. Współcześni 30- i 40-latkowie mają bardzo podobny i gust, i sposób zachowania się do swoich nastoletnich dzieci. Nasi rodzice słuchali muzyki, z której my szydziliśmy, nosili ubrania, których za nic w świecie byśmy nie założyli, a na dodatek nie rozumieli naszego slangu. Przez całe życie pracowali w jednej firmie, rzadko podróżowali i nabywali polisę ubezpieczeniową na wszystko, począwszy od ich (jedynego) domu aż do polisy na życie. Myśleli o sobie jak o ustatkowanych dorosłych. My postrzegaliśmy ich jako osoby w potrzasku. Uważali, że poświęcenie się dla innych jest cnotą, my sądzimy, że to cierpienie. Miarą ich statusu społecznego była stabilizacja i powszechne poważanie, miarą naszego jest łatwość przystosowania się do zmieniającego się świata i wolność.

Jesteśmy, kim jesteśmy, bo określa nas to, kim nie byli nasi rodzice.
Co to znaczy być dorosłym? Prawdopodobnie wszyscy się zgodzimy, że absolutne minimum charakteryzujące dorosłego to: niezależność finansowa, dojrzałość emocjonalna, umiejętność budowania długoterminowych relacji, odpowiedzialność za drugą osobę. Czy jednocześnie oznacza to koniec studiowania, bycia odpowiedzialnym i świadomym swoich przyzwyczajeń czy nawyków, jak również nie bycie dziecinnym? Czy dorosłość oznacza konieczność ubierania się inaczej niż młodsze pokolenie, pogoń za stabilizacją i odrzucenie hedonizmu?

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Wybór należy do Ciebie, wcale nie musi tak być.
Z różnych powodów, między innymi tego, jak zmienił się świat i tego, że dorosłe dzieci nie wyprowadzają się z rodzinnego domu tak szybko jak my kiedyś, a wiele osób przyjaźni się z osobami znacznie młodszymi od siebie. Obecnie bardziej niż nasz wiek określają nas zainteresowania, które łączą, a nie dzielą. Jeśli Twoim ulubionym zajęciem jest słuchanie muzyki na żywo lub oglądanie występów komediowych w stylu stand-up dwa razy w tygodniu, nie oznacza to wcale, że jesteś złym rodzicem lub zawalisz następny dzień w pracy.

Samozatrudnienie oraz elastyczne godziny pracy w znaczący sposób zmieniły styl naszego życia. Z łatwością możesz imprezować do rana, wcześnie wyprawić dzieci do szkoły, po czym wskoczyć do łóżka i popracować trochę z laptopem aż do popołudnia i paść wykończona wraz z nadejściem wieczoru. To sposób na życie wielu z nas. Różnice między pokoleniami zanikają, ponieważ pod jednym dachem mieszkają ludzie w różnym wieku.
Kiedy dzieci kończą edukację, nie wyfruwają już z rodzinnego gniazda tak szybko.
Powód jest prosty, to się nie opłaca. Co ich powstrzymuje? Pranie jest zrobione, łóżko posłane, posiłki przygotowane, a w lodówce zawsze znajdzie się coś dobrego...

Po co się wyprowadzać? My z kolei nawiązujemy relacje z przyjaciółmi dzieci, słuchamy ich muzyki, aż w końcu dorosłość staje się nieokreślona i bez ograniczeń wiekowych.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej