Co daje joga

Co daje joga?

W ostatnich latach wywodząca się z systemów filozofii indyjskiej joga zdobywa coraz większą popularność. Na całym świecie praktykuje ją ponad 200 milionów ludzi, w Polsce już kilkadziesiąt tysięcy, a liczba ta stale wzrasta. Do codziennego ćwiczenia jogi przyznają się największe gwiazdy show-businessu, propagując ją jako zdrowy styl życia, zgodny z naturą człowieka. Mimo że joga zajmuje się związkami między ciałem, umysłem, świadomością i duchem, poza Indiami często postrzegana jest jako zestaw ćwiczeń fizycznych i umysłowych. Niewątpliwie ćwiczenie jogi niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia. Czy wiesz jakie?


Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że ruch jest niezbędny dla zapewnienia dobrej kondycji i samopoczucia. Wśród wielu form aktywności ruchowej, takich jak codzienne wizyty na siłowni, w fitness clubie, na basenie czy poranny jogging po parku, joga stanowi pewien rodzaj alternatywy dla siłowych i intensywnych ćwiczeń. Powolne i rozciągające ruchy pomagają wyrobić kondycję fizyczną, a harmonię i dobre samopoczucie zapewniają medytacje i relaksacje, będące nieodłącznymi elementami tej praktyki.

 

Cechą charakterystyczną jogi jest jej uniwersalność - mogą ją uprawiać nie tylko dorośli, ale także dzieci, dzięki czemu joga może być sposobem na wspólny relaks dla całej rodziny. W przeciwieństwie do wielu sportów jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, ponieważ umożliwia dostosowanie asanów, czyli specjalnych pozycji i postaw, do danych etapów ciąży. Niektóre z nich wykonywać mogą także osoby niepełnosprawne i starsze, którym ćwiczenia z pewnością dodadzą energii.

 

01.02 Always Sara normal with wings
Always Sensitive Normal/Long Podpaski Ze Skrzydełkami
(1760)

Ochrona ALWAYS Sensitive

Odkryj teraz!

Jedną z największych zalet praktykowania jogi jest uzyskanie wewnętrznej harmonii i spokoju. Potwierdzone jest wyciszające działanie tej praktyki na organizm człowieka, co pozwala zwalczać stresy i niepokoje oraz pomaga w ten sposób leczyć depresję. Podstawowe pozycje w jodze nie są również obojętne na nasze wewnętrzne organy. Ich prawidłowe wykonanie stanowi swoisty wewnętrzny masaż dla części ciała, do których nie mamy bezpośredniego dostępu. Dzięki temu poprawie ulegają procesy związane z trawieniem i wydalaniem.

 

Wiele pozytywnych efektów, jakie przynosi praktykowanie jogi, jest potwierdzonych naukowo. Rezultatem ćwiczeń jest zwiększenie giętkości ciała, a w szczególności kręgosłupa. Stopniowe rozciąganie pozytywnie wpływa na krążenie krwi i pomaga leczyć choroby serca. Dowiedziono także, że regularne wykonywanie ćwiczeń przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu, adrenaliny i kortyzolu, dzięki zmniejszeniu napięcia nerwowego. To wszystko gwarantuje dobry, zdrowy sen i pozwala skutecznie leczyć bezsenność, a także zwiększa koncentrację i umożliwia efektywną naukę. Dodając do tego redukcję tkanki tłuszczowej, na której szczególnie zależy nam w okresie wiosenno-letnim, ćwiczenie jogi jest świetnym pomysłem, aby cieszyć się życiem!

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Joga jest jednym ze sportów, które moze uprawiac każdy. Dzieje się tak miedzy innymi dlatego, że jest sporo jej odmian. Myślę, ze jest do doskonały sposób na bóle miesiączkowe - odpręża ciało i relaksuje umysł.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej