Ciekawostki o kawie

Ciekawostki o kawie

Kawa jest drugim najczęściej sprzedawanym towarem na świecie, zaraz po ropie naftowej.


Niewiele napojów smakuje lepiej niż dobrze zaparzona filiżanka kawy. Wystarczy jeden łyk, a wszystko staje się prostsze. Poniżej prezentujemy ciekawostki o kawie.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie
 1. Kawa jest najbardziej popularnym napojem na ziemi –co roku na całym świecie konsumuje się 400 miliardów filiżanek kawy.
 2. Aby wyhodować ziarna potrzebne do zaparzenia jednej filiżanki napoju potrzeba około 140 litrów wody!
 3. W starożytnej Turcji kobieta zgodnie z prawem mogła rozwieść się z mężem, jeśli nie kupował jej kawy.
 4. Nazwa cappuccino pochodzi od charakterystycznej pianki, która przypomina kaptur (duży i miękki) – część ubioru braci zakonnych kapucynów.
 5. Nie każda kawa jest produkowana w ten sam sposób. Szukaj kawy z certyfikatem Fairtrade (co oznacza, że warunki, w których osoby zajmujące się hodowlą kawy pracują, mieszkają i sprzedają towar są wystarczająco dobre).
 6. Kofeina podnosi zdolność mózgu do wychwytywania słów o pozytywnym wydźwięku, ale nie wzmacnia znaczenia słów o wydźwięku negatywnym. Dlatego kawa naprawdę sprawia, że czujemy się szczęśliwsi.
 7. Człowiek pracujący zawodowo spędza średnio 24 minuty dziennie na przygotowaniu lub podawaniu gorących napojów. Biorąc pod uwagę średnią długość życia, daje to aż 190 bezproduktywnych dni.
 8. Przerwa na „małą czarną” to jest to! Kawa jest najlepsza, gdy wypije się ją zaraz po zaparzeniu. Unikalny smak kawy to reakcja ponad 900 składników smakowych, które przestają reagować z wodą już po 15 minutach.
 9. Zapach kawy potrafi aktywować w mózgu geny, które pomagają zmniejszyć skutki niewyspania.
 10. Vincent van Gogh, który uwielbiał kawę i wierzył, że wspomaga ona jego kreatywność, mawiał: „Próbowałem wyrazić pogląd, że kawiarnia to miejsce, w którym człowiek może popaść w ruinę, oszaleć lub popełnić przestępstwo.”


Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dobra kawa nie raz potrafi poprawić humor. <3

 • Zgłoś

pyszna ,dwie kawki dziennie muszą być

 • Zgłoś

Kocham Kawę ❤❤❤❤❤ I wciąż poszukuje tej idealnej niż poprzednia ��❤

 • Zgłoś

Dzień bez kawy jest dniem straconym :)

 • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej