Chłódź swój organizm i ciesz się latem!

Chłódź swój organizm i ciesz się latem!

Ile to razy w mroźne, zimowe popołudnia marzyłaś o nadejściu upalnych dni, a kiedy one wreszcie nastały i temperatura powietrza sięga 30 stopni, marzysz o odrobinie chłodu i wytchnienia? Niestety, wysokie temperatury bywają uciążliwe, a chodzenie po rozgrzanych chodnikach, przebywanie w dusznych pomieszczeniach czy jazda nagrzanym samochodem, odbierają nam chęć do życia. Naszemu organizmowi ciężko jest przystosować się do dużych zmian temperatury otoczenia, dlatego w upalne dni musimy mu trochę pomóc.


Najważniejszą zasadą dbania o zdrowie podczas upalnych dni jest dostarczanie naszym organizmom odpowiedniej ilości płynów. Przeciętnie człowiek powinien wypijać co najmniej 2l wody w ciągu dnia, jednak gdy temperatura powietrza przekracza 25 stopni, zapotrzebowanie na nią może wzrosnąć aż do 5 litrów! Należy pamiętać, że pragnienie, które odczuwamy nie zawsze informuje nas o tym, ile powinniśmy wypić. Ważne więc, aby w upały pić dużo nawet wtedy, gdy nie czujemy takiej potrzeby.

W dni, kiedy z nieba leje się żar, zrezygnujmy z długiego przebywania na słońcu. Jeśli musimy wyjść, koniecznie zakryjmy głowę czapką, chustką czy kapeluszem, które uchronią nas przed słonecznym udarem. Ważny jest także ubiór – na gorące dni świetne będą długie, lniane spodnie, luźne bawełniane bluzki czy bawełniane topy. Zwróć uwagę, aby ubranie nie było zbyt obcisłe i miało jasną barwę.

W letnie dni powinnaś ograniczyć wysiłek fizyczny. Nadmierny ruch powoduje zwiększoną produkcję ciepła, co może prowadzić do odwodnienia organizmu. Jeśli uprawiasz sport na wolnym powietrzu, postaraj się znaleźć na niego czas wczesnym rankiem lub wieczorem, kiedy temperatura powietrza spadnie. Powinnaś ograniczyć również prace domowe, ponieważ czynności takie jak gotowanie, pranie czy odkurzanie dodatkowo nagrzeją pomieszczenia, a dodatkowy wysiłek fizyczny podnosi temperaturę Twojego ciała. Jeśli musisz coś ugotować, najlepiej nie używaj kuchenki gazowej - zrób to w mikrofalówce lub w ogrodzie na grillu.

W okresie letnich upałów powinnaś zrezygnować także z ciężkich kosmetyków – makijażu, kremów, balsamów czy mocnych perfum. Możesz je zastąpić odświeżającym żelem o zapachu mięty, melona czy cytrusów stosowanym podczas chłodnego prysznica, a następnie lekkim nawilżającym kremem. Ciężkie perfumy zastąp lekką bezalkoholową wodą toaletową o świeżym zapachu. Nie wahaj się również korzystać z chłodnych pryszniców w ciągu dnia.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

W domu lub biurze pamiętaj o zasłanianiu okien za pomocą żaluzji, rolet lub ciemnych materiałów. Od czasu do czasu w pomieszczeniach bez klimatyzacji zrób przeciąg – otwórz przeciwległe okna i drzwi. Warto zainwestować również w wiatrak, który będzie osuszał spływający po Twoim czole pot.

Warunkiem dobrego snu w gorące noce jest uchylone okno. Zrezygnuj z pierzyn, bawełnianych poszewek czy koców. Możesz zastąpić je satynową pościelą, która jest chłodna w dotyku lub śpij po prostu pod prześcieradłem. Zastosuj te kilka zasad, a przekonasz się, że podczas upałów da się żyć!

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

to jest bardzo fajny artykuł. naprawdę to kocham. tyle dobrych rzeczy, których nie wiedziałem

  • Zgłoś
mphoss

mphoss

Zgłoszone

Lubię ten produktdużo . I dlatego polecam to wszystkim .

  • Zgłoś

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.