5 symptomów, które zdradzają Twój wiek

5 symptomów, które zdradzają Twój wiek

Starość nie radość, młodość nie wieczność. Prawda stara jak świat. I choć mi do starości jeszcze daleko, szczególnie tej mentalnej, to po przekroczeniu magicznego progu trzydziestu lat zaczęłam baczniej przyglądać się sobie.


Starość nie radość, młodość nie wieczność. Prawda stara jak świat. I choć mi do starości jeszcze daleko, szczególnie tej mentalnej, to po przekroczeniu magicznego progu trzydziestu lat zaczęłam baczniej przyglądać się sobie. Co zobaczyłam? Pierwsze objawy starzenia się. Może nie tyle starzenia, co po prostu upływu czasu. Jakie elementy najczęściej zdradzają nasz biologiczny wiek?

  1. Oczy. A dokładnie zmarszczki pod oczami. W tym miejscu pojawiają się one najwcześniej. Dlaczego? To proste: skóra pod oczami to jedyne miejsce na naszym ciele, które nie zostało przez naturę wyposażone w gruczoły dlatego najszybciej się „zużywa”. Szybko się przesusza i jest niezwykle delikatna. Dlatego wymaga specjalnego traktowania. Stąd na półkach sklepowych tyle kremów pod oczy. 
  2. Dłonie. To kolejny, często pomijany w pielęgnacji element naszego ciała, który zdradza nasz wiek. Podobno właśnie z tego powodu Madonna, która nota bene jest w wieku mojej mamy, nosi rękawiczki. Legendy głoszą, że to jedyny element jej ciała, który świadczy o jej prawdziwym wieku. Cóż, dłonie przez całe nasze życie są najbardziej narażone na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważna jest ich systematyczna pielęgnacja. Regularne nawilżanie oraz dbanie o paznokcie.
  3. Włosy. Matka natura tak to wymyśliła, że gęste włosy są synonimem młodości. Piękne i bujne włosy zawsze były moim niewątpliwym atutem, który brałam za pewnik. Okazało się, że wszystko co piękne kiedyś się kończy. Tak też się stało w przypadku mojej czupryny. Po ciąży wypadła mi połowa włosów. Byłam załamana. Na szczęście dzisiejsze kosmetyki do pielęgnacji i regeneracji włosów potrafią czynić cuda. Jestem obecnie na etapie odzyskiwania swojej dawnej objętości, a pomaga mi w tym linia kosmetyków Pantene - Ochrona Przed Wypadaniem Włosów. Prócz szamponu i odżywki używam również toniku, który po każdym myciu wcieram w skórę głowy. Ta linia Pantene chroni przed wypadaniem włosów spowodowanym ich łamliwością. Dzięki czemu nasze włosy utrzymują objętość i witalność, a my nie musimy martwić się łamiącymi się włosami.
  4. Uszy i nos. Tu mam niestety smutną wiadomość. Nad ich starzeniem nie jesteśmy w stanie zapanować. No chyba że uciekniemy się do zabiegów chirurgicznych. Bo nie wiem czy wiecie, ale te dwie części ciała rosną nam przez całe życie. Dlatego starsi ludzie mają niewspółmiernie duże nosy i uszy do swoich twarzy. Eh, ta starość.
  5. Zęby. Ostatnio trafiłam na bardzo ciekawe badania przeprowadzone w USA. Polegały one na tym, że ankietowanym pokazywano zdjęcia tych samych osób w dwóch wariantach: z białymi i żółtymi zębami. Okazało się, że te same osoby zostały określone na starsze w przypadku żółtych zębów, w porównaniu do oceny zdjęć z białymi zębami. To oznacza jedno: nasze zęby zdradzają nasz wiek. A czasami mogą nas nawet postarzyć. Dlatego warto zadbać o profilaktykę. Co polecam? Prócz codziennego stosowania pasty Blend-a-med 3D White, która wybiela zęby poprzez rozpuszczanie przebarwień powierzchniowych, dodatkowo poleruje zęby i chroni przed powstawaniem nowych przebarwień, polecam też Whitening Accelerator z tej samej serii. To produkt przyspieszający wybielanie, który stosuje się po użyciu pasty do zębów.
Pantene Pro-V Odnowa Nawilżenia Odżywka w piance
Pantene Pro-V Odnowa Nawilżenia Odżywka w piance
(15)

Pantene Regeneracja i Ochrona

Odkryj teraz!

Tak czy siak, nie bacząc na metrykę pamiętajmy o tym, że młodość duchowa jest znacznie ważniejsza niż ta wpisana w dowodzie.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dlatego zaczęłam stosować krem pod oczy :)

  • Zgłoś

Artykuł bardzo przydatny

  • Zgłoś

cenne wskazówki i na pewno z nich skorzystam :)

  • Zgłoś

Gdzie się podziały te bujne włosy, te białe zęby? Przeminęły z wiekiem.

  • Zgłoś

Trzeba bardziej o siebie zadbać, systematyczność to najważniejsze

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713

Szampon Head & Shoulders Menthol

Szampon Head & Shoulders Menthol

"

Jak dla mnie największe zalety szamponu Head & Shoulders to jego wydajność i konsystencja. To wyraźnie odróżnia go od innych szamponów, których dotychczas używałem. A jeśli chodzi o działanie przeciwłupieżowe sprawdził się idealnie u mnie i u znajomych, którzy podzielili się ze mną opinią.

"

przez Ambasadora