Aplikacje mobilne na problemy ze snem

Aplikacje mobilne na problemy ze snem

Współczesne mamy marzą o tym, aby porządnie się wyspać.


Nowe aplikacje na telefon zapewniają narzędzia, które pomogą Wam pokonać bezsenność i szybko przeniosą Was w słodki świat snów. Przytul się wieczorem do swojego telefonu i  ciesz się zasłużonym odpoczynkiem.

Dla większości mam telefon jest niezbędny zarówno w dzień, jak i w nocy. Ale okazuje się, że telefony tworzą również zakłócenia podczas snu. Z tymi aplikacjami (na iPhone'y i telefony z systemem Android) przekonasz się, co to odpoczynek i dobrej jakości sen. A to jedyna rzecz, której potrzebujesz, aby zwiększyć swoją produktywność w ciągu dnia. Wypróbuj te aplikacje, a poczujesz się wypoczęta i gotowa, aby stawić czoła kolejnemu dniu.  

1. Sleep Cycle Alarm Clock
Aplikacja dostępna na iPhone'y
Przyczyny bezsenności mogą być różne – myślałaś, że położenie dzieci spać było problemem, ale to Twoje przyzwyczajenia senne mogą być za nią odpowiedzialne. Połóż swojego iPhone'a koło siebie, kładąc się spać i pozwól mu śledzić Twój cykl snu przez całą noc. Wbudowany w iPhone'a przyspieszeniomierz pomoże ustalić, kiedy Twój sen jest w najgłębszym, a kiedy w najlżejszym stadium. Aplikacja obudzi Cię w momencie, gdy Twój sen będzie w najlżejszej fazie. Dzięki temu będziesz wypoczęta i wyspana. Aplikacja rejestruje również inne informacje i pokazuje wszystko na specjalnych grafach, dzięki czemu rano możesz sprawdzić, jak spałaś. Z pomocą tej aplikacji będziesz mogła stwierdzić, czy oglądanie telewizji w nocy się opłaca, czy też nie jest to najlepszy pomysł i warto położyć się wcześniej spać.

2. Sleep as Android
Aplikacja dostępna na telefony z systemem Android
Ta aplikacja jest kolejnym narzędziem, które śledzi cykl snu. Zapisuje Twojej ruchy i sporządza dane dotyczące przebiegu Twojego snu. Co więcej aplikacja budzi Cię w optymalnej fazie snu, a nawet rejestruje chrapanie oraz mówienie przez sen. Ta funkcja zdecydowanie może Ci się przydać, gdy Twój partner nie będzie chciał Ci uwierzyć na słowo, że jego chrapanie przypomina odgłos przejeżdżającego pociągu towarowego. Aplikacja zarejestruje także, kiedy Twoje dziecko obudzi Cię w nocy z powodu koszmaru. Odgłosy natury i kołysanki dostępne w aplikacji pomogą Ci spokojnie zasnąć. Producenci aplikacji oferują darmowy, dwutygodniowy okres  próbny.

3. Deep Sleep with Andrew Johnson
Aplikacja dostępna na iPhone'y i telefony z systemem Android
Czy Twoje dzieci także potrafią bardzo szybko zasnąć, gdy czytasz im bajkę przed snem? Uspokajający głos hipnoterapeuty Andrew Johnsona i jego szkocki akcent ukołyszą Cię do snu. Jego autorska aplikacja zawiera mnóstwo porad dotyczących medytacji i opisuje różne techniki relaksacyjne, które są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci wykorzystać wszystkie korzyści płynące z głębokiego i regularnego snu: spokój, jasne myśli i energię fizyczną.

4. Omvana
Aplikacja dostępna na iPhone'y i telefony z systemem AndroidAplikacja Omvana łączy specjalne ćwiczenia relaksacyjne i zbiór przyjemnych odgłosów i melodii, które poprawią jakość Twojego snu. Aplikacja została wzbogacona także o motywacyjne przemówienia słynnych nauczycieli i  autorów programów medytacyjnych. Możesz wybrać ulubiony zestaw utworów i dostosować do swoich preferencji. Zmień swoje życie z pozytywnymi, motywacyjnymi przekazami. Ile aplikacji mobilnych daje takie możliwości?

5. Nature Sounds Relax and Sleep
Aplikacja dostępna na iPhone'y i telefony z systemem AndroidKiedy nie możesz zasnąć i leżysz w łóżku, wpatrując się w sufit, z pewnością marzysz jedynie o tym, żeby w końcu spokojnie zasnąć. W takiej sytuacji załóż słuchawki na uszy i pozwól tej aplikacji zabrać Cię do krainy pięknych krajobrazów.  Aplikacja ta to źródło odgłosów natury: ptaki, ocean i wodospady. Możesz je również ustawić jako dzwonek telefonu lub dźwięk budzika. Oszczędzaj baterię i skorzystaj z wyłącznika czasowego, dzięki któremu aplikacja wyłączy się, gdy zaśniesz.

6. Sleep Pillow Sounds White Noise Machine
Aplikacja dostępna na telefony z systemem Android
Może w Twoim przypadku odgłosy lasu nie są tym, czego najbardziej Ci potrzeba, aby spokojnie zasnąć. Ta aplikacja oferuje szeroki wybór odgłosów – także tych nietypowych, jak np. odgłos jadącego pociągu, galopującego konia czy lodu pękającego w szklance wody. A jeśli odgłos motorówki sprawia, że Twoje sny przemieniają się w koszmary, możesz go z łatwością zmienić i wybrać ten idealny dźwięk spośród całej kolekcji odgłosów natury. Aby ułatwić Ci wybór, aplikacja umożliwia stworzenie nawet 300 tysięcy kombinacji dźwięków. Aplikacja wyposażona jest również w wyłącznik czasowy i budzik.

Ciesz się przespanymi nocami i wyczekuj odgłosu stópek Twoich dzieci wbiegających rano do pokoju. Nie zapomnij tylko wyciszyć telefonu!

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie


Przeczytaj również:

Książki na jesienne wieczory
Długie, listopadowe wieczory to świetny czas, aby oddać się lekturze.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

fajny artykuł wiecie:)polecam tę aplikację :)ja mam trudności z zasypianiem i czasem ,i ta aplikacja mnie uspokaja wycisza i pozwala zasnąć!

  • Zgłoś
ulf71

ulf71

Zgłoszone

ciekawe. spróbuję z tymi odgłosami natury :-)

  • Zgłoś

Musze przetestować ;)

  • Zgłoś

Testowałam - na mnie nie działa...

  • Zgłoś

Nie wierzę w siłę takich aplikacji. Chociaż faktem jest, że sen jest uwarunkowywany naszą psychiką. Moim zdaniem najlepiej jest porządnie wykorzystać energię w ciągu całego dnia! Wtedy głęboki sen macie gwarantowany.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej