Alergia na kurz a czytanie książek

Alergia na kurz a czytanie książek

Profesor Grzegorz Kowalski, alergolog, radzi molom książkowym jak cieszyć się lekturą i zapomnieć o alergii.


Bez wątpienia ostatnie Święta Bożego Narodzenia były zdominowane przez e-booki. W dobie elektronicznych nowinek trudno jest pozostać opornym na innowacyjne rozwiązania w przystępnej cenie. Są jednak osoby, które zawsze pozostaną wierne papierowej wersji książki. Tak zwani tradycjonaliści, wprost kochają je dotykać, podziwiać okładkę, kartkować, czuć ich zapach, cieszyć się z możliwości posiadania przedmiotu, który mogą kolekcjonować, komuś pożyczyć lub szczerze nim kogoś obdarować.

Ci niepoprawni romantyczni indywidualiści, kiedy tylko skończą czytać książkę, odkładają ją na ulubione miejsce w swojej domowej biblioteczce. Półki uginają się pod ciężarem wielokolorowych, gromadzonych przez lata pozycji. Wysublimowana kolekcja może stać się pułapką dla alergików. Książki są doskonałym siedliskiem dla kurzu, roztoczy, sierści zwierząt domowych, zarodników pleśni oraz pyłków, ale jednocześnie ich usunięcie nie należy do prostych zadań. Wilgotna ściereczka, która doskonale sprawdza się w przypadku półek, mogłaby zniszczyć książki. Szczotki do kurzu tylko wzbijają go w powietrze, w rezultacie czego spada on ponownie tylko w nieco innym miejscu. Z kolei odkurzacz nie jest najbardziej poręcznym urządzeniem do sprzątania półek. Brak odpowiednich sposobów na skuteczne sprzątanie jest dość problematyczny dla miłośników książek, którzy podczas oddawania się swojemu ulubionemu hobby, nie chcą kichać, drapać się, dmuchać nos lub walczyć z atakiem astmy.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Dla niektórych nawet kupowanie książki może być wyzwaniem. Pełni entuzjazmu udajemy się do księgarni w poszukiwaniu kolejnego skarbu do naszej kolekcji, jednak nasza ekscytacja zostaje szybko spacyfikowana kichaniem i swędzeniem, po przekartkowaniu kilku pierwszych stron lub zapoznaniu się z zawartością paru półek. Każdy kto kiedykolwiek odwiedził dużą księgarnię lub bibliotekę, doskonale wie, że na skutek dużej rotacji książek, dokładne czyszczenie półek i ekspozytorów jest stosunkowo trudne.

Opracowano rozwiązana redukujące szereg zanieczyszczeń, które wychwytują większość alergenów znajdujących się w kurzu, a w połączeniu z odpowiednim urządzeniem dotrą nawet do trudno dostępnych zakamarków. Oznacza to, że nawet najbardziej zagorzały, romantyczny miłośnik czytania będzie mógł powracać w dowolnym momencie do swojej ulubionej lektury, nie ulegając pokusie sięgnięcia po elektroniczną wersję książki. Przypominamy, że dużymi krokami zbliża się światowy dzień książki.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.