Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Obaliliśmy 6 mitów dotyczących włosów

szesc-mitow-o-zniszcznych-wlosach
0
Niezależnie od tego czy nosisz krótką fryzurę, masz grube włosy (nawet, jeżeli są niesforne), masz rzadkie fale, czy też kręcone pukle, wszystkie czujemy się niepewne, jeżeli chodzi o nasze włosy. Nasz ekspert obala najczęstsze mity, aby pomóc Ci z dumą prezentować stylowe fryzury na co dzień.

Mit 1: Można pozbyć się rozdwojonych końcówek, dzięki zastosowaniu odpowiedniego produktu

Nieprawda: Niestety jedynym skutecznym sposobem pozbycia się rozdwojonych końcówek jest ich ścięcie.


„Kuracja na rozdwojone końcówki może jedynie na pewien czas połączyć je ze sobą, tak aby stały się mniej widoczne. Taki efekt utrzyma się jedynie do kolejnego mycia włosów” – twierdzi Kathy Rogerson, Manager P&G ds. komunikacji osiągnięć naukowych w Wielkiej Brytanii. „Po pierwsze, najlepszym sposobem na zapobieganie powstawaniu rozdwojonych końcówek jest stosowanie odżywki w trakcie każdego mycia włosów oraz produktów chroniących je przed działaniem zbyt wysokiej temperatury podczas stylizacji”.

Mit 2: Farbowanie sprawia, że włosy stają się suche i łamliwe, czyli po prostu zniszczone

Nieprawda: Do póty, do póki stosujesz właściwe zabiegi pielęgnacyjne po farbowaniu włosów, nie spowoduje ono poważnych uszkodzeń. “Farbowanie nie powinno wysuszać włosów, o ile postępujesz zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta na opakowaniu oraz po farbowaniu stosujesz odżywkę dołączoną do zestawu” – zapewnia Kathy Rogerson. Poleca także wybór produktów do codziennej pielęgnacji farbowanych włosów. „Pomiędzy kolejnymi farbowaniami zawsze stosuj szampon i odżywkę specjalnie stworzoną do włosów farbowanych. To pozwoli Ci dłużej cieszyć się ich pięknym kolorem, blaskiem, jak również zdrowymi włosami”. Pantene Color Revival  to znakomita propozycja – nie tylko dlatego, że odżywia włosy, ale również je nawilża; a także tworzy ochronną warstwę, która chroni je przed powstawaniem uszkodzeń.

Mit 3: Wypadanie włosów nasila się z wiekiem

Prawda: Choć nie zawsze – wszystko zależy od genów oraz gospodarki hormonalnej.

Przypadłość charakteryzująca się wypadaniem włosów zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, znana jest w medycynie jako łysienie androgenowe. „Ma ona podłoże zarówno dziedziczne, jak i hormonalne” – przypomina Kathy Rogerson. „Nasz genetyczny kod określa czy z wiekiem będą nam wypadały włosy, czy też nie. Wypadanie włosów to naturalna część cyklu ich życia, a większość ludzi traci średnio od 50-100 włosów dziennie. Jednakże, jeżeli Twoje mieszki włosowe przechodzą w fazę odpoczynku, włosy nie będą rosły”. Niniejszą skłonność można odziedziczyć po jednym z rodziców. Zmiana poziomu androgenów – męskich hormonów – może mieć na to wpływ. Kobiety ze zbyt wysokim poziomem androgenów mogą mieć skłonność do androgenowego łysienia.  

Mit 4: Cienkie włosy są uwarunkowane genetyczne i/ lub związane z procesem starzenia się

Prawda: To może zależeć od obydwu powyższych czynników.

Z wiekiem, każdy wyrastający w mieszku włos, jest zastępowany coraz cieńszym oraz delikatniejszym, aż na końcu zupełnie przestaje rosnąć. „Średnica włosa będzie się zmniejszać z każdym kolejnym cyklem”, – stwierdza Kathy Rogerson. „Zmienia się także naturalna podatność włosów na modelowanie, zwiększają się ich szorstkość i łamliwość, na skutek mniejszej elastyczności”.

Mit 5: Włosy rosną tylko do pewnej długości

Prawda: maksymalna długość Twoich włosów jest uwarunkowana genetycznie i różni się u każdego z nas. 

„Każdy włos ma swój cykl wzrostu oraz spoczynku” – przypomina Kathy Rogerson. Angen to faza wzrostu. Podczas katagenu, włosy przestają rosnąć, a cebulka oddziela się od brodawki. Następnie występuje ostatni etap cyklu, w czasie którego mieszek włosowy znajduje się w fazie uśpienia i czeka na sygnał organizmu do reaktywacji cyklu oraz wytworzenia nowego włosa”.

“Nawet, jeżeli nie widać tego gołym okiem, Twoje włosy ciągle rosną, jednak po osiągnięciu pewnej długości mogą się łamać.  Niezbyt delikatne szczotkowanie, stylizowanie i układanie może przyczyniać się do powstawania rozdwojonych końcówek oraz łamania się włosów. Jeżeli łamanie włosów zarówno na końcach, jak i u nasady będzie postępowało, w jego efekcie zaobserwujesz zahamowanie wzrostu włosów”. Dlatego też, pewnie codziennie zastanawiasz się co zrobić, żeby włosy szybciej rosły.

Mit 6: Suche to określenie rodzaju włosów – nic nie można z nimi zrobić

Prawda: Przyczyną suchych włosów jest niedostarczenie im wystarczającej ilość wilgoci lub zamknięcie zbyt małej jej ilości we wnętrzu włosów. 

„To zmniejsza blask włosów i może powodować ich puszenie się, a także sprawia, że są bez życia oraz wyrazu” – twierdzi Kathy Rogerson. „Włosy mogą stać się suche na skutek złej pielęgnacji, stylizacji na gorąco bez zastosowania produktów zapewniających włosom właściwą ochronę, jak również na skutek działania czynników środowiskowych takich jak: suche powietrze czy wiatr. Stosowanie szamponu oraz odżywki ze specjalnymi składnikami, które pomagają zachować wilgoć wewnątrz włosów, takich jak produkty z kolekcji: Pantene Repair & Protect z pewnością pomoże. Doskonale sprawdzi się również cotygodniowe stosowanie głęboko nawilżającej kuracji lub maski”.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie