Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

SEKRET LŚNIĄCYCH WŁOSÓW

SEKRET LŚNIĄCYCH WŁOSÓW

0
Każda kobieta chce mieć lśniące włosy. Jednak niszczą się one w wyniku koloryzacji, suszenia gorącym powietrzem, prostowania, trwałej i nieużywania łagodnego szamponu do częstego mycia. Wszystkie te zabiegi pozbawiają je naturalnych olejków. Jednak istnieje wiele sposobów, aby włosy zachowały młodzieńczy wygląd, nawet kiedy mamy 40 czy 50 lat.
W przypadku koloryzacji stosuj zasadę: mniej znaczy więcej. Używaj farb niezawierających amoniaku, np. szamponów koloryzujących. Mogą się one jednak nie sprawdzić, jeśli chcesz pokryć całkowicie siwe włosy (a stanowią one więcej niż 50 proc. wszystkich włosów). W takiej sytuacji zaleca się użyć trwałej farby.

Osoby z przetłuszczającymi się włosami sięgają po szampon codziennie. Jeśli jednak masz suche lub grube włosy, myj je co drugi lub trzeci dzień. W takich wypadkach zbyt częste mycie sprawia, że pozbywamy się ważnych olejków znajdujących się na skórze głowy, co skutkuje podrażnieniami i wysuszeniem. Zbyt częste mycie nie zniszczy włosów, ale jeśli ma się już uszkodzone kosmyki, problem ten może się pogłębić.

Czy myć włosy zgodnie z zaleceniami niektórych producentów i używać szamponu dwukrotnie podczas jednego zabiegu? W większości przypadków raz w zupełności wystarczy. Jeśli jednak masz bardzo tłuste włosy lub używasz wielu produktów do stylizacji, lepiej umyć je dwukrotnie.

Używanie suszarki powoduje uszkodzenia włosów, w związku z tym używaj produktów do stylizacji, które chronią przed gorącem. Ustawiaj w suszarce chłodniejsze powietrze lub zainwestuj w sprzęt z jonizacją, który powoduje mniej szkód.

Maseczka na włosy stosowana raz w tygodniu pozwoli ożywić je i nadać im połysk. Możesz przygotować ją w domu. Wystarczy zmieszać lub zblendować dwa jajka i całe awokado, a następnie nałożyć miksturę na wilgotne włosy, założyć czepek i owinąć całość gorącym, mokrym ręcznikiem. Po dwóch godzinach spłucz maseczkę i użyj szamponu. Efekt będzie zdumiewający, a jeszcze lepszy będzie kiedy zmieszamy żółtko z sokiem z połówki cytryny, łyżeczką miodu i tak samo nałożymy na wilgotne włosy – dokładnie tak  samo jak przy poprzedniej miksturze.

Aby chronić włosy farbowane i zwiększyć ich nawilżenie, nałóż nieco odżywki na mokre, nieumyte włosy. Po wmasowaniu jej umyj kosmyki szamponem i spłucz chłodną wodą. Taki zabieg zamyka łuski włosa i sprawia, że włos pochłania wilgoć.

W lecie używaj produktów chroniących przed promieniowaniem UV lub noś kapelusz, jeśli masz włosy koloryzowane albo zniszczone.

Szczotkowanie sprawia, że naturalne olejki znajdujące się na skórze głowy przedostają się na całą długość włosów, co naturalnie je nawilża. To też świetny masaż dla skóry głowy, a odpowiednie krążenie krwi zapewnia lepsze warunki cebulkom włosa.

Pamiętajmy, że włosy są naszą wizytówką i im są naturalniejsze tym piękniejsze.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie