Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Pielęgnacja włosów zimą

pielegnacja-wlosow-zima
0
Światowy stylista włosów, Enrico Mariotti, radzi, w jaki sposób pomóc naszym włosom przetrwać zimę, bez utraty blasku, miękkości i zdrowego wyglądu.

Gwałtowne spadki temperatur oraz nagłe zmiany temperatur panujących w naszych domach i na dworze, a także duże zanieczyszczenie powietrza w miastach - stawianie czoła zimie nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza dla włosów, których włókna podobnie jak nasz cały organizm zmagają się ze skutkami, jakie niesie ze sobą zima. Sekret, jak dbać o włosy, aby pomóc im przetrwać ten mroźny okres bez utraty naturalnej witalności i piękna, tkwi w odpowiedniej profilaktyce: Zawsze chroń głowę, zakładając czapkę i regularnie stosuj specjalne kosmetyki do włosów mające za zadanie chronić je przed szkodliwymi czynnikami, nawadniać i pomóc im zachować piękny wygląd.

Miękka, wełniana czapka ochroni włosy przed mrozem

Włosy są bardzo wrażliwe na skrajne temperatury - zarówno na te bardzo wysokie latem, jak i te bardzo niskie zimą. Włosy wyeksponowane na działanie zimnego powietrza mogą być osłabione i szorstkie - szczególnie ich końcówki. Co więcej, włosy mogą także stracić swój naturalny blask, a ich ułożenie może być niełatwym zadaniem. Nagłe zmiany temperatur mogą dodatkowo pogorszyć sytuację. Włókna włosów stają się wtedy bardzo słabe, a nawet łamliwe. Dlatego ważne jest wprowadzenie pewnych zasad. Po pierwsze, zawsze powinniśmy chronić głowę, kiedy wychodzimy na zewnątrz. Możemy wybrać czapki zrobione z naturalnych włókien, takich jak wełna. Niezwykłą zaletą wełnianych czapek jest to, że nie przylegają zbyt mocno do głowy, a co za tym idzie, nasze włosy nie będą oklapnięte. W przypadku bardzo długich włosów przed założeniem czapki możesz je związać w wysokiego koka. Kolejnym dobrym pomysłem jest wykorzystanie starego szalika Twojej babci; takie szaliki znów są dziś na czasie!

Odpowiednie nawodnienie i nawilżenie wzmocni Twoje włosy

Nie tylko zimne powietrze osłabia włosy zimą. Wskutek działania centralnego ogrzewania powietrze może być suche, co również może poważnie naruszać włókna włosów. Stają się one przez to suche, tracą swój naturalny blask, elektryzują się i są wyjątkowo trudne do ułożenia. Można jednak w bardzo prosty sposób tego uniknąć. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w domu, chociażby poprzez umieszczenie starej miski z wodą na kaloryferze. Co więcej, ważne jest regularne nawilżanie włosów - poprzez stosowanie odżywek nawilżających po każdym umyciu włosów szamponem, a raz w tygodniu nałożenie na włosy maski wzmacniającej. Zaaplikuj ją aż po same końce, przeczesz włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach i pozostaw ją na włosach na czas określony na opakowaniu, a następnie dokładnie zmyj maskę z włosów.  

Częste stosowanie szamponów i masek wzmacniających włosy

Zimą poziom zanieczyszczeń wzrasta, a co za tym idzie drobne cząsteczki osiadają na naszych włosach, przez co tracą one swój blask, a równowaga warstwy hydrolipidowej pokrywającej włókna włosów zostaje zachwiana. Mniej chronione włosy będą słabsze i stracą swoją witalność. Dlatego więc w sezonie zimowym powinniśmy myć włosy dwa lub trzy razy w tygodniu, aby zmyć zanieczyszczenia z włosów i pozwolić im spokojnie oddychać. Należy jednak wybierać szampony o łagodnym składzie, aby uniknąć dodatkowego osłabiania włosów. Warto również pamiętać, aby woda była letnia. Przed wyjściem z domu pamiętaj również o zaaplikowaniu klika kropli ochronnego serum na włosy, które nie tylko odżywi Twoje włosy, ale również zapobiegnie rozdwajaniu końcówek i stworzy warstwę ochronną, która odizoluje je od zimna i smogu.

0
0.00
Kup produkty Braun za 500 do 749,99 zł objęte promocją, a otrzymasz voucher 100 zł do Douglas.

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie