Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna dla Twoich włosów

Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna dla Twoich włosów

0
Czy ochrona przeciwsłoneczna włosów jest naprawdę konieczna? Tak, ponieważ latem włosy łatwo się przesuszają i stają się przez to bardziej podatne na uszkodzenia. Przeczytaj nasze wskazówki, by tego uniknąć.

Wszyscy uwielbiamy lato – słońce, wysokie temperatury i czas spędzany na świeżym powietrzu. Ale nasze włosy nie podzielają naszego entuzjazmu. Powodem są promienie UV, które osłabiają delikatną strukturę włosów i negatywnie wpływają na ich kondycję. Ale często tego nie zauważamy. Czy ochrona włosów przed słońcem jest konieczna? Oczywiście, zwłaszcza jeśli chcesz, aby Twoje włosy były lśniące, zdrowe i piękne przez cały rok. Na szczęście zastosowanie się do kilku prostych wskazówek pomoże Ci je ochronić.

Dlaczego ochrona włosów przed słońcem jest tak ważna

Promienie UV są szkodliwe nie tylko dla skóry, ale także dla włosów. Są odpowiedzialne za degradację protein keratynowych, przez co silniej wysuszają włosy i mogą powodować utratę ich blasku. Długie kąpiele w basenie lub morzu mogą dodatkowo zintensyfikować ten proces. Dzieje się tak, ponieważ zarówno chlor, jak i słona woda „wyciągają” wilgoć z włosów. Zwłaszcza blondynki i kobiety z cienkimi lub farbowanymi włosami powinny zachować szczególną ostrożność latem.

  • Włosy blond: brunetki mają przewagę nad blondynkami, ponieważ ciemne włosy zawierają więcej pigmentów, przez co są mniej podatne na uszkodzenia.
  • Włosy cienkie: szybciej tracą wilgoć niż grube i gęste włosy, ponieważ promienie UV wnikają przede wszystkim w zewnętrzną warstwę włosów, która w przypadku włosów cienkich jest cieńsza.
  • Włosy: są osłabione koloryzacją, a przez to bardziej podatne na uszkodzenia niż włosy naturalne. Ponadto promienie UV dodatkowo powodują szybszą utratę koloru. W rezultacie, nawet świeżo ufarbowane włosy w mgnieniu oka tracą swój kolor. Tutaj znajdziesz najlepsze sposoby na zachowanie pięknego koloru włosów po farbowaniu.

Wskazówki dotyczące odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej: włosy w doskonałej kondycji

  • Przed wakacjami należy podciąć końcówki. Dzięki temu włosy będą mocniejsze i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak: promienie UV, wiatr i woda.
  • Latem częściej związuj włosy w kok lub zaplataj w warkocz. W ten sposób ograniczysz ich ekspozycję na działanie promieni UV. W naszym artykule i tutaj znajdziesz wiele świetnych pomysłów na szybkie i efektowne stylizacje włosów.
  • Przed kąpielą w basenie czy morzu, zwilż włosy. Dzięki temu zabezpieczysz je przed działaniem chloru i słonej wody. Bezpośrednio po kąpieli, dokładnie spłucz włosy czystą wodą.
  • Kapelusz, chustka lub czapka z daszkiem zapewniają najskuteczniejszą ochronę przed promieniami UV. Najlepiej sprawdzi się kapelusz z dużym rondem, który dodatkowo wygląda bardzo stylowo. Audrey Hepburn wiedziała, co robi!
  • Na rynku dostępne są specjalne spraye z filtrami UV, które świetnie chronią włosy. Alternatywnie możesz wmasować we włosy odżywkę bez spłukiwania tuż przed wyjściem na plażę. Olejek odbudowujący keratynę z witaminą z kolekcji Pantene Regeneracja i ochrona świetnie się tu sprawdzi, ponieważ pomaga chronić włosy od wewnątrz.
  • Unikaj suszenia i prostowania włosów w lecie.
  • Jeżeli masz włosy farbowane, stosuj specjalne szampony i odżywki chroniące kolor. My szczególnie polecamy szampon Pantene Pro-V Lśniący kolor.

Dzięki tym wskazówkom zapewnisz sobie optymalną ochronę przeciwsłoneczną. Twoje włosy będą Ci naprawdę wdzięczne i pozostaną piękne, zdrowe i lśniące.

Znasz skuteczne sposoby na ochronę włosów przed słońcem? Koniecznie daj nam znać. Jesteśmy bardzo ciekawi.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie