Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Rewelacyjny sposób na kręcone włosy: dodaj im blasku i energii!

Rewelacyjny sposób na kręcone włosy: dodaj im blasku i energii!

0
Od dzisiaj każdego dnia możesz cieszyć się piękną fryzurą. Wypróbuj nasz rewelacyjny sposób na kręcone włosy i dodaj im energii!

Loki są nieujarzmione, efektowne i pełne życia, ale często są też pozbawione blasku i trudne do opanowania, a na domiar złego często się puszą. Każda kobieta z lwią grzywą wie, że wyzwanie zaczyna się od odpowiedniego cięcia i wcale nie kończy się na stylizacji. Intensywnie zgłębialiśmy temat loków i natrafiliśmy na rewelacyjny sposób na kręcone włosy. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, na czym polega i co mają z tym wspólnego stare T-shirty oraz siemię lniane!

Kto go wynalazł? Oczywiście dumna posiadaczka kręconych włosów!
Produkty do kręconych włosów, czyli co kochają nasze loki
Sposób na kręcone włosy: szampon i pozostałe produkty do włosów nie mogą zawierać...
10 kroków, czyli jak działa ten rewelacyjny sposób na kręcone włosy

Kto go wynalazł? Oczywiście dumna posiadaczka kręconych włosów!

Kobieta, która opracowała tę metodę, to Lorraine Massey, specjalistka w dziedzinie włosów falowanych i kręconych, założycielka licznych salonów i autorka książek. Jej poradnik „Curly Girl. The Handbook” został opublikowany w roku 2011 i od razu przyniósł jej rozgłos. Jest bardzo znana, a jej specjalne produkty do włosów kręconych są bardzo popularne, zwłaszcza w USA.

Produkty do kręconych włosów, czyli co kochają nasze loki

 • bardzo łagodny szampon lub płukanka oczyszczająca, które nie zawierają silikonu ani alkoholu
 • odżywka nawilżająca
 • kuracja do włosów (bez spłukiwania)
 • żel do włosów lub stylizacji niezawierający alkoholu
 • stary T-shirt lub ręcznik z mikrofibry do osuszenia włosów

Sposób na kręcone włosy: szampon i pozostałe produkty do włosów nie mogą zawierać...

 • silikonów, ponieważ owijają się one wokół włosów, które wtedy nie mogą wchłaniać produktów pielęgnacyjnych
 • alkoholu, ponieważ wysusza włosy
 • siarczanów anionowych, ponieważ też mogą wysuszać włosy
 • powinnaś również unikać częstego czesania włosów oraz suszenia ich gorącym strumieniem powietrza z suszarki, a także używania prostownicy lub lokówki

10 kroków, czyli jak działa ten rewelacyjny sposób na kręcone włosy

 1. Umyj włosy tak jak zwykle. Użyj łagodnego szamponu i zastosuj go tylko u nasady włosów. Dokładny masaż ma tutaj kluczowe znaczenie, bo to jedyny sposób na skuteczne usunięcie wszystkich pozostałości produktów używanych do stylizacji. Zgodnie z naszym sposobem na kręcone włosy, masaż powinien trwać od 4 do 5 minut.
 2. Dokładnie spłucz włosy letnią (a nie gorącą) wodą.
 3. Użyj odżywki nawilżającej o bogatej konsystencji, takiej jak Odżywka Pantene Pro-V Odnowa Nawilżenia. Po dokładnym nałożeniu jej na włosy delikatnie przeczesz je palcami. To jedyny moment, w którym rozczesujesz włosy. Nie używaj szczotki przy ich suszeniu.
 4. Po rozczesaniu włosów ugniataj je. Powinny przypominać w dotyku śliskie wodorosty – być mokre i dobrze zwilżone odżywką. Ugniatanie jest bardzo ważne, bo w ten sposób wcierasz w swoje loki substancje nawilżające.
 5. Spłucz odżywkę, ale nie musisz tego robić bardzo dokładnie. Jeśli trochę produktu pozostanie we włosach, pomoże później podkreślić Twoje loki. Oczywiście dotyczy to włosów, które dobrze radzą sobie z takim „obciążeniem” i nie są zbyt cienkie.
 6. Kiedy wyjdziesz spod prysznica, nie sięgaj po ręcznik frotowy. Dziewczyny, które mają kręcone włosy, wolą osuszać je ręcznikami z mikrofibry lub starymi T-shirtami, żeby nie trzeć zbyt mocno i w ten sposób uniknąć puszenia się włosów.
 7. Ta wskazówka dla wielu z nas może być zaskoczeniem, ale dzięki niej nasz sposób na kręcone włosy wyróżnia się spośród innych. We wciąż wilgotne włosy wmasuj żel – w ilości odpowiadającej wielkości orzecha laskowego. Wgnieć we włosy odpowiednią ilość produktu, aby były dobrze nawilżone i ugniataj je wystarczająco długo.
 8. Teraz masz dwie możliwości – albo pozwolisz, by włosy same wyschły, albo wysuszysz je suszarką z dyfuzorem, ustawiając chłodny lub letni strumień powietrza.
 9. Żel może sprawić, że Twoje włosy będą twarde w dotyku. Ugniataj je – albo ręcznikiem, którego użyłaś do osuszenia włosów, albo rękami. Jeśli chcesz, możesz do tego użyć niewielkiej ilości olejku do włosów. Polecamy Ci Olejek Odbudowujący Keratynę Pantene z witaminą, ponieważ jest łatwy do nakładania i nie obciąża włosów.
 10. Bardzo ważne: kiedy będziesz suszyć włosy, powinnaś zostawić je w spokoju w możliwie największym stopniu! Dlatego nie używaj wtedy grzebienia ani szczotki, bo to powoduje puszenie się włosów i niekorzystnie wpływa na kształt Twoich loków.
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie