Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Jak pielęgnować kręcone włosy?

Dla Ciebie od Braun
jak-pielegnowac-krecone-wlosy
0
Żegnajcie niesforne loki! Nasze rady pomogą Ci zadbać o kręcone włosy i pomogą utrzymać je w ryzach!

Co dzień rano to samo: niesforne loki, które wywijają się we wszystkie strony i nie chcą się układać? Czas to zmienić! Dzięki naszym radom nauczysz się dbać o swoje loki i już zawsze będziesz wyglądać perfekcyjnie.

1. Złota zasada podczas mycia włosów: „Im mniej, tym lepiej!"

Specyficzny kształt loków utrudnia odkładanie się naturalnego sebum na całej ich długości, przez co włosy stają się suche i nieprzyjemne w dotyku. Jeżeli będziesz je zbyt często i zbyt dokładnie myła, włosy stracą zdrowy wygląd. Dlatego w przypadku loków bardzo ważna jest zasada: im mniej szamponu, tym lepiej! Cienkim włosom wystarczy mycie dwa-trzy razy w tygodniu; włosy grube i gęste można myć raz w tygodniu. Ważne: używaj szamponu, który posiada w składzie odżywcze i nawilżające olejki.

2. Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie

Włosy proste są z reguły lepiej nawilżone niż loki, którym często brakuje wilgoci, szybko wysychają, przez co jeszcze mocniej się kręcą. Rezultat: włosy stają się suche i zaczynają się puszyć. Jeśli chcesz, by Twoje loki były świeże, gładkie i zadbane, nie zapominaj o stosowaniu odżywek. Nałożenie odżywki zajmie dwie-trzy minuty, a Twoje włosy na pewno Ci za to podziękują.

3. Powiedz „nie" suszarce

Niestety, suszarka to wróg kręconych włosów: przesusza je i plącze, przez co włosy stają się niesforne i trudne do okiełznania. Zawsze staraj się wygospodarować więcej czasu na umycie głowy: po wyjściu spod prysznica odciśnij włosy ręcznikiem, by usunąć z nich nadmiar wody i pozwól im wyschnąć bez suszarki. Dzięki temu Twoje loki zachowają naturalny skręt, będą mniej niesforne i bardziej podatne na układanie.

4. Wszelkie zabiegi wymagające wysokiej temperatury wykonuj jedynie w ostateczności!

Lepiej nie używać lokówki czy prostownicy codziennie. Jednakże nowoczesne urządzenia są bezpieczniejsze dla włosów. Na przykład, Braun Satin Hair 7 Curler nada włosom idealny kształt i niepowtarzalny blask. Urządzenie emituje aktywne jony, które przywracają włosom odpowiedni poziom nawilżenia. Właścicielki loków mają dużo szczęścia: na takich włosach ułożenie zwiewnej, hollywoodzkiej fryzury to pestka! Po prostu nakręć duże pasmo włosów na lokówkę Braun Satin Hair 7 Curler i gotowe.

5. Nie przesadzaj z ilością kosmetyków do stylizacji włosów

Ciężkie, mocno utrwalające lakiery nie nadają się do loków. Do układania włosów używaj pianek o lekkiej konsystencji.

0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz