Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Hormony i wypadanie włosów

hormony-i-wypadanie-wlosow
0
W trakcie naszego życia doświadczamy hormonalnych zmian – zarówno w okresie dojrzewania, ciąży, jak również menopauzy – mogą one mieć wpływ na nasze włosy.

Jeżeli  zaledwie kilka lat dzieli Cię od menopauzy, fakt ten może wpływać na Twoją gospodarkę hormonalną – jak również włosy, co z kolei może objawiać się zmianą ich grubości i struktury . Dowiedz się co dzieje się z Twoim ciałem oraz co możesz zrobić, aby  zmiany nie wywierały niekorzystnego wpływu na Twoje włosy.

Wahania hormonalne

Mamy ponad 100,000 włosów, a każdy z nich miesięcznie wydłuża się o około 1 cm. Włosy rosną przez około sześć lat zanim wypadną. Następnie cykl wzrostu włosa się powtarza. W procesie wzrostu włosa zupełnie normalne jest to, że dziennie około 50 do 100 z nich wypada. 

Ze względu na działanie pewnych hormonów takich jak: testosteron, którego poziom wzrasta w czasie premenopauzy i menopauzy, większa liczba włosów może wypadać. Testosteron wywiera  bezpośredni wpływ na mieszki włosowe, powodując powolny wzrost włosów. To może mieć również wpływ na kształt mieszka, co z kolei zmienia strukturę włosa. Być może ostatnie dziesięć lat spędziłaś na układaniu swoich fal i loków, a teraz sięgasz po produkty nadające włosom objętość!

To nie jest tylko wina testosteronu: ponieważ kobiety w ciąży również mogą cieszyć się olśniewającymi włosami, dzięki wysokiemu poziomowi estrogenu, jednak z wiekiem ilość estrogenu (jak również progesteronu) zmniejsza się, co  może spowodować przeciwny skutek – włosy staną się cienkie. Mamy też dobrą wiadomość, istnieją pewne proste sposoby na przywrócenie włosom znakomitej kondycji.

Skoncentruj się na swoim zdrowiu

Jedną z najważniejszych rzeczy na jakiej należy się skupić, jeżeli chodzi o włosy jest Twoje zdrowie. Nie zamartwiaj się zbytnio kondycją swoich włosów – zamiast tego skup się na wprowadzeniu pozytywnych zmian, czyli na tym, nad czym masz kontrolę. Może uda Ci się zjadać więcej warzyw i owoców? A dzięki regularnym, cotygodniowym masażom będziesz mogła się bardziej odprężyć? Możesz także znaleźć dla siebie nowe hobby, co sprawi że zwiększysz swoją aktywność fizyczną? Dbanie o siebie nie tylko korzystnie wpłynie na stan Twojego zdrowia, ale także poprawi kondycję i stan włosów.

Podkreśl swój nowy rodzaj włosów

Czy nadal kupujesz produkty przeznaczone do pielęgnacji  starego rodzaju włosów? Pora na zakupy w drogerii! Sięgnij po produkty z lekką formułą, które nie obciążają włosów i nie sprawiają, że są one zbytnio obciążone, takie jak: szampon Pantene Pro-V Aqualight , który łatwo się spłukuje, a Twoje włosy będą wyglądały świeżo i efektownie. 

Jeżeli masz cienkie włosy i chcesz im nadać odrobinę objętości, sięgnij po produkty takie jak: Odżywka do włosów Pantene Większa Objętość, która zapewnia niewidoczne wsparcie i podnosi włosy u nasady. 

Gdy zmagasz się z problemem łamliwych włosów, skoncentruj się na poprawieniu ich kondycji od środka. Wypróbuj maskę do włosów taką jak: Intensywna Maska Regenerująca Pantene. Stosowanie jej raz w tygodniu pomoże zamknąć łuski włosa i wygładzić postrzępione końcówki. 

Jest to również doskonały moment na wypróbowanie nowej fryzury – fryzura i kolor, które sprawdzały się przez kilka ostatnich lat mogą już nie być dobrym wyborem, dlatego też zasięgnij porady swojego fryzjera, który podpowie Ci jak na nowo wydobyć piękno Twoich włosów. Potraktuj to jako nowy, ekscytujący początek!

Jakie są Twoje porady, dzięki którym możesz cieszyć się zdrowymi włosami? Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami korzystając z funkcji komentarza znajdującego się poniżej.

Więcej porad, dzięki którym będziesz mogła zapewnić włosom prawidłową pielęgnację znajdziesz na stronie Pantene.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie