Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Grzybobranie na głowie - Polimaty o łupieżu

Dla Ciebie od Head-and-shoulders
0
Head & Shoulders to nr 1 wśród szamponów przeciwłupieżowych w Polsce i na świecie*. Rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne szampony i odżywki Head & Shoulders nie tylko wykazują się wysoką skutecznością w zwalczaniu tej przypadłości, lecz także dbają o skórę głowy pozostawiając zdrowe, błyszczące i do 100% wolne od łupieżu** włosy.

Co to jest łupież?

Łupież jest jedną z najpowszechniejszych chorób skóry głowy i jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. Dotyka ok. 50% ludzi na świecie na jakimś etapie ich życia bez względu na wiek i płeć. Wiele osób słusznie utożsamia go z białymi płatkami na włosach i ramionach. Jednak jego pierwsze objawy pojawiają się dużo wcześniej. Mimo powszechności problemu, wciąż mamy trudności z jego wczesną diagnozą i skutecznym zwalczaniem jego uciążliwych objawów.

Rozpoznać problem

Eksperci Head & Shoulders od kilkudziesięciu lat prowadzą badania nad zdrowiem skóry głowy i łupieżem oraz skutecznymi i trwałymi metodami zwalczania tej przykrej przypadłości. Zespół naukowców kierowany przez dr Thomasa Dawsona z Procter & Gamble Miami Valley Innovation Centre w Cincinnati zidentyfikował Malassezia globosa jako właściwą przyczynę łupieżu. Było to możliwe dzięki odkryciu sekwencji genomu M. globosa. Wcześniej uważano, że wywołuje go gatunek tego samego rodzaju - Malassezia furfur.

Globosa jest najbardziej drażniącym grzybem gatunku Malassezia. Jego aktywności często towarzyszy swędzenie i podrażnienie skóry głowy. M. globosa żywi się sebum wydzielanym przez gruczoły łojowe znajdujące się na powierzchni skóry głowy. Jego rozwój wpływa na przyspieszenie ich pracy, a więc i zwiększoną produkcję łoju, który jest bazą do jego dalszego wzrostu.

Produktem ubocznym przemiany materii Malassezia globosa jest kwas oleinowy. Przenika on przez wierzchnią warstwę skóry głowy i przyspiesza cykl namnażania się komórek naskórka, a w konsekwencji także ich gwałtowną wymianę. Komórki te złuszczając się sklejają się w większe skupiska i tworzą widoczne, dobrze nam znane płatki łupieżu.

Okiełznać łupież

Główną trudnością w walce z łupieżem jest jego nawracający charakter. Oznacza to, że jeśli nie będzie regularnie leczony - zarówno jego symptomy, jak i przyczyny mogą po pewnym czasie pojawić się ponownie. Poznanie genomu M. globosa pozwoliło także na zbadanie, w jaki sposób pirytionian cynku (ZPT), aktywny składnik wszystkich szamponów Head & Shoulders, hamuje rozwój tego grzyba na skórze głowy oraz dlaczego jego skuteczność utrzymuje się aż do 72 godzin po zastosowaniu produktu. W walce z łupieżem systematyczna pielęgnacja odpowiednimi produktami przeciwłupieżowymi jest więc najważniejsza.

Szybka diagnoza

Zanim na naszych ramionach pojawią się nieestetyczne i krępujące płatki łupieżu, nasza skóra głowy daje nam wyraźne sygnały, że M. globosa jest w fazie rozwoju. Do pierwszych objawów łupieżu należą:

  • sucha, napiętą, ściągnięta skóra głowy,
  • swędzenie skóry głowy,
  • podrażnienie i pojawiające się na niej zaczerwienienia.

Złuszczanie się większych grup obumarłych komórek, widoczne w postaci charakterystycznych białych płatków, może przybierać różne formy i stopień nasilenia. Może przebiegać bardzo łagodnie przypominając suchą skórę głowy lub też mieć rozległy i nawracający charakter. Łupież częściej występuje u mężczyzn, którzy mają więcej gruczołów łojowych niż kobiety. Ma również tendencję do pojawiania się w okresie dojrzewania lub ciąży, na co wpływają zachodzące wtedy zmiany hormonalne. Rzadziej obserwujemy go u dzieci i osób starszych.

Umiejętność rozpoznania pierwszych symptomów oraz szybka diagnoza łupieżu pomogą zwalczyć tę przypadłość na bardzo wczesnym etapie - jeszcze zanim pojawią się jego krępujące i uciążliwe, widoczne objawy.

Polska walczy z łupieżem

Dostrzegasz pierwsze objawy łupieżu? Nie bagatelizuj ich! Postaw na właściwą pielęgnację skierowaną na walkę z problemem. Nie czekaj aż objawy się nasilą. Z łupieżem można sobie łatwo poradzić stosując regularnie produkty z pirytionianem cynku. ZPT działa na bezpośrednią przyczynę powstawania łupieżu - grzyb Malassezia globosa. Szampony Head & Shoulders nie tylko skutecznie zwalczają łupież, ale też nawilżają i odżywiają skórę głowy pozostawiając zdrowe i wypielęgnowane włosy do 100%** bez łupieżu.

Przyłącz się do akcji „Polska walczy z łupieżem”!

  1. Regularnie stosuj szampon Head & Shoulders, który zawiera aktywny ZPT, dzięki czemu efektywnie, a przy tym łagodnie, zwalcza widoczne objawy łupieżu już od pierwszego mycia*.
  2. Ciesz się zdrową skórą głowy bez łupieżu* i pięknymi, lśniącymi włosami!

Head&shoulders to numer jeden wśród szamponów przeciwłupieżowych w Polsce i na świecie. Jego skuteczność potwierdza Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.


* Kalkulacja P&G na bazie danych sprzedażowych Nielsen z okresu lipiec 2013 r. do czerwiec 2014 r.
** widoczne oznaki łupieżu przy regularnym stosowaniu.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie