Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Ombre czy Sombre? Który kolor jest modniejszy w tym sezonie?

Ombre czy Sombre? Który kolor jest modniejszy w tym sezonie?

0
Obie koloryzacje polegają na rozjaśnieniu części włosów – tak, by wyglądały naturalnie i ożywiły fryzurę. Różnice między nimi są niewielkie.

Muszę Wam przyznać, że i ja uległam modzie na ombre. Dokładnie dwa lata temu. Na czym polegała koloryzacja? Jestem blondynką, więc w moim przypadku polegała ona na mocnym przyciemnieniu włosów u nasady i rozjaśnieniu końcówek. Tak żeby różnica pomiędzy dołem, a górą włosów była bardzo wyraźna, wręcz przerysowana. W ombre bardzo widoczna jest też linia gdzie ciemny kolor się kończy, a jasny zaczyna. W gruncie rzeczy ja nie do końca dobrze czułam się w ombre, bo w mojej opinii miałam za ciemne włosy wokół twarzy, a tylko końcówki były jasne. Dlatego dziś uważam, że ombre to idealne rozwiązanie dla naturalnych brunetek. W ich przypadku jest jeszcze jeden duży plus tej koloryzacji. Mianowicie nie muszą martwić się odrostami. :)

Dwa lata po tym jak świat oszalał na punkcie ombre pojawiło się SOMBRE. Nieco delikatniejsze i bardziej subtelne. Nic dziwnego. Swoją nazwę wzięło od: soft ombre. Polega na tym, że na wierzchnią warstwę włosów nanosi się jasne refleksy. Nie od samej nasady, ale kilka centymetrów poniżej. Efekt jest bardziej naturalny i wielowymiarowy. Poza tym sombre można wykonać na każdym kolorze włosów i zawsze wygląda dobrze. Nie ma też widocznej linii pomiędzy jasnymi, a ciemnymi włosami na głowie. To kolejny argument za bardziej naturalnym wymiarem tej fryzury.

Poza tym przy ombre fryzura wydaje się bardziej płaska, gdy w przypadku sombre włosy wizualnie zyskują na objętości, a wszystko to za sprawą nałożenia jasnych pasm, które dodają trójwymiarowości naszym włosom.

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę decydując się na ombre lub sombre jest długość włosów. Dla spektakularnego efektu w przypadku ombre potrzebujemy naprawdę dłuuuuugich włosów. Najlepiej gęstych, bo fryzura optycznie odejmuje nam objętości. Natomiast w przypadku sombre włosy mogą mieć dosłownie każdą długość i wcale nie muszą być spektakularnie gęste. Sama koloryzacja doda im objętości.

Poza tym z mojej obserwacji wynika, że ombre to koloryzacja dla kobiet odważnych, lubiących eksperymenty, traktujących swoje włosy jako formę wyrazu samej siebie. Ostatnio spotkałam na ulicy dziewczynę z różowo-srebrnym ombre. Szalona wariacja na temat tej koloryzacji. Wyglądała w nim obłędnie! ;)

Niezależnie od tego jaki rodzaj koloryzacji wybierzemy warto pamiętać o odpowiedniej i kompleksowej pielęgnacji włosów farbowanych i rozjaśnianych. Dlatego polecam Wam kolekcję kosmetyków Pantene Ochrona Koloru i Blask. Ta linia chroni kolor i pozwala nam dłużej cieszyć się ombre lub sombre, a do tego włosy pięknie się błyszczą. Oprócz szamponu i odżywki z tej kolekcji polecam też Intensywną Maskę Regenerującą, która odżywi i nawilży przesuszone farbowaniem włosy.

Niezależnie od panującej mody warto zastanowić się lub poradzić fryzjera, w której koloryzacji będzie nam lepiej. Bo moda przemija, a… włosy zostają ;).

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie