Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Chcesz mieć piękne włosy? Najpierw powinnaś zadbać o skórę głowy.

Dla Ciebie od Head-and-shoulders
blogerki-chcesz-miec-piekne-wlosy-najpierw-powinnas-zadbac-o-skore-glowy
0
Włosy. Są niezaprzeczalnym atrybutem kobiecości. To nimi wyrażamy naszą naturę i podkreślamy nasze walory.

Włosy. Są niezaprzeczalnym atrybutem kobiecości. To nimi wyrażamy naszą naturę i podkreślamy nasze walory. Fryzurą możemy zmienić niemal wszystko. Kiedyś, miałam okazję odwiedzić wybitną polską perukarkę, która przygotowywała tupeciki i peruki, między innymi dla Benny'ego Hilla. Doczepiała też włosy Michałowi Żebrowskiemu do filmu Wiedźmin. Podczas tamtego spotkania miałam okazję przymierzyć kilkanaście peruk. Przekonałam się, że fryzura zmienia w naszym wyglądzie naprawdę wiele. Dzięki niej wyglądamy poważnie lub nie. Może nas odmłodzić lub postarzyć. Dzięki niej nasza cera może wyglądać promieniście lub wręcz przeciwnie. Skoro więc tak wiele znaczy w naszym wyglądzie, powinnyśmy o nią dbać w szczególny sposób.

Prawda jest jednak taka, że dopóki nie zetkniemy się z problemami z włosami, to przesadnie nie przywiązujemy wagi do ich pielęgnacji. Owszem, używamy szamponów i odżywek, ale co miesiąc sięgamy po inny zestaw, nie zastanawiając się zbytnio, czego tak naprawdę potrzebują nasze włosy. Bo to na nich koncentrujemy swoją uwagę, prawda? Kiedy wybieramy kosmetyki do ich pielęgnacji, zależy nam na tym, żeby nasze włosy się nie puszyły, nie tracąc jednocześnie na objętości. Chcemy żeby były lśniące i elastyczne, a do tego dobrze się układały. Na całej liście życzeń dotyczących naszych włosów zapominamy o najważniejszym: o skórze głowy.. Ona jest naszą bazą. Dlatego, zamiast koncentrować się tylko i wyłącznie na włosach, powinniśmy pamiętać również o odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy.

Co to właściwie oznacza? Przede wszystkim to, by przy każdym myciu pamiętać o dokładnym wypłukaniu szamponu i odżywki ze skóry głowy. Bardzo często skrupulatnie płuczemy z piany włosy pomijając skórę głowy. Szczególnie na linii włosów. To duży błąd, który bardzo często jest przyczyną początku problemów ze skórą głowy.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest też uważne i wnikliwe czytanie etykiet kosmetyków do włosów. Część odżywek nie powinna mieć kontaktu ze skórą głowy. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ich bogatą recepturę, która dobrze wpływa na włosy , ale na skórę głowy może działać niekorzystnie.

Nie powinniśmy też myć głowy zbyt często, bo to może prowadzić do przesuszania skóry głowy. Sebum, które powoduje, że nasze włosy po jakimś czasie od umycia stają się „tłuste", jest bardzo potrzebne naszej skórze na głowie. Tworzy na niej warstwę ochronną, a częste mycie pozbawia nas jej.
Polecam też wybrać się na wizytę do trychologa. To specjalista od skóry głowy i włosów. Specjalną kamerą sprawdzi stan naszej skóry, podpowie jak ukierunkować pielęgnację włosów, by jak najdłużej cieszyć się pięknymi i gęstymi włosami, a do tego zleci zabiegi, które w bardzo szybki sposób pozwolą nam rozprawić się na przykład z wypadaniem włosów. Na wizycie u trychologa dowiedziałam się na przykład, że jest coś takiego jak peeling skóry głowy, który dogłębnie ją oczyszcza i przygotowuje „grunt" pod nowe, zdrowe włosy.

Jednak, najważniejszym elementem dbania o skórę głowy jest profilaktyka. A w tym słowie zawiera się przede wszystkim wybór dobrego szamponu, który prócz pielęgnacji włosów, zajmie się też naszą skórą głowy. Właściwie ją oczyści i wypielęgnuje. W tej kwestii polecam szampony Head and Shoulders. Ich formuła skupia się przede wszystkim na oczyszczaniu skóry głowy, czyli profilaktyce w walce z łupieżem, ale nie tylko. Specjalny składnik Head and Shoulders, pirytionian cynku (w skrócie ZPT) jest polecany przez dermatologów nie tylko do walki z objawami, ale i przyczynami łupieżu. Warto pamiętać by szampon przeciwłupieżowy, taki jak Head and Shoulders łączyć z odżywką przeznaczoną do pielęgnacji włosów borykających się z tym problemem. Dlaczego? Często dzieje się tak, że odżywki z innej serii mogą wypłukiwać z włosów oraz ze skóry głowy substancję przeciwłupieżową, co na dłuższą metę mija się z celem.

Pamiętajcie, że nasze włosy są naszą wizytówką, a nie ma pięknych włosów bez odpowiednio zadbanej skóry głowy. Podobno aż 63% mężczyzn wymienia włosy jako jeden z trzech atrybutów kobiecości, na które zwracają uwagę przy pierwszym spotkaniu:).

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie