Obaliliśmy 6 mitów dotyczących włosów

Obaliliśmy 6 mitów dotyczących włosów

Niezależnie od tego czy nosisz krótką fryzurę, masz grube włosy (nawet, jeżeli są niesforne), masz rzadkie fale, czy też kręcone pukle, wszystkie czujemy się niepewne, jeżeli chodzi o nasze włosy. Nasz ekspert obala najczęstsze mity, aby pomóc Ci z dumą prezentować stylowe fryzury na co dzień.


Mit 1: Można pozbyć się rozdwojonych końcówek, dzięki zastosowaniu odpowiedniego produktu

Nieprawda: Niestety jedynym skutecznym sposobem pozbycia się rozdwojonych końcówek jest ich ścięcie.

„Kuracja na rozdwojone końcówki może jedynie na pewien czas połączyć je ze sobą, tak aby stały się mniej widoczne. Taki efekt utrzyma się jedynie do kolejnego mycia włosów” – twierdzi Kathy Rogerson, Manager P&G ds. komunikacji osiągnięć naukowych w Wielkiej Brytanii. „Po pierwsze, najlepszym sposobem na zapobieganie powstawaniu rozdwojonych końcówek jest stosowanie odżywki w trakcie każdego mycia włosów oraz produktów chroniących je przed działaniem zbyt wysokiej temperatury podczas stylizacji”.

Mit 2: Farbowanie sprawia, że włosy stają się suche i łamliwe, czyli po prostu zniszczone

Nieprawda: Do póty, do póki stosujesz właściwe zabiegi pielęgnacyjne po farbowaniu włosów, nie spowoduje ono poważnych uszkodzeń. “Farbowanie nie powinno wysuszać włosów, o ile postępujesz zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta na opakowaniu oraz po farbowaniu stosujesz odżywkę dołączoną do zestawu” – zapewnia Kathy Rogerson. Poleca także wybór produktów do codziennej pielęgnacji farbowanych włosów. „Pomiędzy kolejnymi farbowaniami zawsze stosuj szampon i odżywkę specjalnie stworzoną do włosów farbowanych. To pozwoli Ci dłużej cieszyć się ich pięknym kolorem, blaskiem, jak również zdrowymi włosami”. Pantene Color Revival  to znakomita propozycja – nie tylko dlatego, że odżywia włosy, ale również je nawilża; a także tworzy ochronną warstwę, która chroni je przed powstawaniem uszkodzeń.

Mit 3: Wypadanie włosów nasila się z wiekiem

Prawda: Choć nie zawsze – wszystko zależy od genów oraz gospodarki hormonalnej.

Przypadłość charakteryzująca się wypadaniem włosów zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, znana jest w medycynie jako łysienie androgenowe. „Ma ona podłoże zarówno dziedziczne, jak i hormonalne” – przypomina Kathy Rogerson. „Nasz genetyczny kod określa czy z wiekiem będą nam wypadały włosy, czy też nie. Wypadanie włosów to naturalna część cyklu ich życia, a większość ludzi traci średnio od 50-100 włosów dziennie. Jednakże, jeżeli Twoje mieszki włosowe przechodzą w fazę odpoczynku, włosy nie będą rosły”. Niniejszą skłonność można odziedziczyć po jednym z rodziców. Zmiana poziomu androgenów – męskich hormonów – może mieć na to wpływ. Kobiety ze zbyt wysokim poziomem androgenów mogą mieć skłonność do androgenowego łysienia.  

Mit 4: Cienkie włosy są uwarunkowane genetyczne i/ lub związane z procesem starzenia się

Prawda: To może zależeć od obydwu powyższych czynników.

Pantene Pro-V 3w1 Szampon przeciwłupieżowy 360 ml
Pantene Pro-V 3w1 Szampon przeciwłupieżowy 360 ml
(5)

Pantene Pro-V 3w1 Szampon przeciwłupieżowy

Odkryj teraz!

Z wiekiem, każdy wyrastający w mieszku włos, jest zastępowany coraz cieńszym oraz delikatniejszym, aż na końcu zupełnie przestaje rosnąć. „Średnica włosa będzie się zmniejszać z każdym kolejnym cyklem”, – stwierdza Kathy Rogerson. „Zmienia się także naturalna podatność włosów na modelowanie, zwiększają się ich szorstkość i łamliwość, na skutek mniejszej elastyczności”.

Mit 5: Włosy rosną tylko do pewnej długości

Prawda: maksymalna długość Twoich włosów jest uwarunkowana genetycznie i różni się u każdego z nas. 

„Każdy włos ma swój cykl wzrostu oraz spoczynku” – przypomina Kathy Rogerson. Angen to faza wzrostu. Podczas katagenu, włosy przestają rosnąć, a cebulka oddziela się od brodawki. Następnie występuje ostatni etap cyklu, w czasie którego mieszek włosowy znajduje się w fazie uśpienia i czeka na sygnał organizmu do reaktywacji cyklu oraz wytworzenia nowego włosa”.

“Nawet, jeżeli nie widać tego gołym okiem, Twoje włosy ciągle rosną, jednak po osiągnięciu pewnej długości mogą się łamać.  Niezbyt delikatne szczotkowanie, stylizowanie i układanie może przyczyniać się do powstawania rozdwojonych końcówek oraz łamania się włosów. Jeżeli łamanie włosów zarówno na końcach, jak i u nasady będzie postępowało, w jego efekcie zaobserwujesz zahamowanie wzrostu włosów”. Dlatego też, pewnie codziennie zastanawiasz się co zrobić, żeby włosy szybciej rosły.

Mit 6: Suche to określenie rodzaju włosów – nic nie można z nimi zrobić

Prawda: Przyczyną suchych włosów jest niedostarczenie im wystarczającej ilość wilgoci lub zamknięcie zbyt małej jej ilości we wnętrzu włosów. 

„To zmniejsza blask włosów i może powodować ich puszenie się, a także sprawia, że są bez życia oraz wyrazu” – twierdzi Kathy Rogerson. „Włosy mogą stać się suche na skutek złej pielęgnacji, stylizacji na gorąco bez zastosowania produktów zapewniających włosom właściwą ochronę, jak również na skutek działania czynników środowiskowych takich jak: suche powietrze czy wiatr. Stosowanie szamponu oraz odżywki ze specjalnymi składnikami, które pomagają zachować wilgoć wewnątrz włosów, takich jak produkty z kolekcji: Pantene Repair & Protect z pewnością pomoże. Doskonale sprawdzi się również cotygodniowe stosowanie głęboko nawilżającej kuracji lub maski”.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

asiab

Zgłoszone

Z pierwszym się zgodzę nic nie pomoże na rozdwojone końcówki jak tylko ich podcięcie co do wypadanie włosów to nie wiem bo po porodzie a już jest dwa lata i tak mi lecą bardziej niż kiedyś ;)

  • Zgłoś
Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

"

Super zdjęcia! Ja również jestem mile zaskoczona odżywką w piance Pantene - jest idealna dla Moich cienkich, długich włosów. W końcu zaczęły się ładnie układać i prostownice odłożyłam na bok :)

"

przez Ambasadora
karolinaa91107675

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.

Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

"

Lekka Odżywka świetnie sprawdziła się na moich włosach są lśniące, miękkie, zdrowe i puszyste. Po prostu jest świetna. I to nie tylko moje zdanie, ale również moich przyjaciół i znajomych. Serdecznie polecam

"

przez Ambasadora
mamaaliijasia