Sposoby na wypadanie włosów

Sposoby na wypadanie włosów

Każda z nas marzy o bujnej fryzurze i zdrowych lśniących włosach, które zachwycają innych.


Co zrobić kiedy coraz częściej widzimy je na ubraniach, szczotce czy wannie? Poznaj nasze sposoby na wypadanie włosów.

Najczęstsze przyczyny
Przyczyną wypadania włosów jest najczęściej brak witamin i substancji odżywczych. Najsilniej problem ten ujawnia się po zimie, kiedy nasze włosowe meszki są przemrożone, a włosy osłabione działaniem ujemnych temperatur, silnych wiatrów i wysuszonego ogrzewaniem powietrza. Wypadanie włosów wzmagać się może również w lato, kiedy meszki poddane są wysokim temperaturom powietrza, a kondycję włosów osłabia słona woda morska, chlorowana woda w basenie czy piasek. W tych okresach powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na włosy i regularnie je regenerować.

Sposób naszych babć
Spośród sposobów na wypadanie włosów dobrze sprawdza się olej rycynowy. Ten specyfik, którego zbawienny wpływ na włosy znały już nasze babcie, możesz stosować przed kąpielą, wmasowując kilka jego kropel we włosy. Aby poprawić ukrwienie skóry głowy, warto wykonywać codzienny masaż. Możesz robić go rękami lub z pomocą specjalnych szczotek i narzędzi do masażu. Zapewni Ci on nie tylko dobre ukrwienie naskórka, lecz także stanie się zasłużoną chwilą relaksu po ciężkim dniu.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Codzienna pielęgnacja
Istotną rolę w ograniczeniu wypadania włosów odgrywa ich codzienna pielęgnacja. Dzięki właściwemu doborowi szamponu możesz mieć aż do 95% wypadających włosów mniej dzięki ograniczeniu łamliwości. Ze sklepowej półki wybierz najlepszy dla siebie szampon, który zapewni Twoim włosom odpowiednie odżywienie i regenerację.

Witaminy i mikroelementy
Na wypadanie włosów wpływ ma również nieodpowiednia dieta. Aby ograniczyć ten proces, zadbaj o to, aby w Twoim menu znalazły się odpowiednie porcje witamin A, B6, B12 i C oraz mikroelementy takie jak cynk, krzem, miedź, żelazo i kwas foliowy. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety, które pomogą Ci uzupełnić ich braki. Pozytywny wpływ na stan włosów będzie miał także skrzyp polny. Warto sięgnąć również po to, co ofiarowała nam natura, przygotowując specjalną płukankę ziołową. Bogate w krzemionkę zioła pobudzą krążenie i będą kojąco działały na skórę głowy.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

kupie olej rycynowy i zobaczymy

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713