Ochrona przed Wypadaniem Włosów

Ochrona przed Wypadaniem Włosów

Rozmowa ze stylistą Danilo.


1. Na podstawie swojego doświadczenia proszę powiedzieć, jak wypadanie włosów wpływa na Pana klientki?
Zauważyłem, że wypadanie włosów obniża pewność siebie kobiety. Włosy, które są cienkie albo poddawane nadmiernej stylizacji czy farbowaniu, w końcu ulegają zniszczeniu. Zaczynają wypadać* i efekt widoczny jest na szczotce.

W ekstremalnych sytuacjach kobiety mają poczucie porażki, bo włosy przestają w ogóle odrastać. U kobiet mających łamliwe włosy, włos ulega złamaniu w określonym miejscu i w ogóle nie staje się dłuższy.

2. Na czym Pana zdaniem polega mechanizm wypadania włosów i jakie są objawy tej przypadłości?
Wypadanie włosów może objawiać się na kilka sposobów. Najczęściej włosy wypadają na etapie szczotkowania przed stylizacją. Po ogólnym kształcie fryzury widać, że włosy są matowe, cienkie i łamliwe. Włosy łamliwe są delikatne, bez powabu i podatności – nie można ułożyć z nich naturalnie wyglądającej fryzury. Zdrowe włosy cechują się sprężystością i połyskiem. Każdy chce mieć lśniącą, dobrze ułożoną fryzurę.

3. Co Pan rozumie przez sprężyste, zdrowe włosy? Jak one wyglądają? Jakie są w dotyku?
Zdrowe włosy są charakterystyczne w wyglądzie i dotyku, ponieważ są sprężyste, podatne na układanie i mocne. Te trzy charakterystyczne cechy wpływają na wygląd włosów. Mocne włosy są sprężyste i lśniące. Według mnie piękne włosy są mocne, lśniące i zdrowe.

4. Gdy klientki pytają Pana, co zrobić, by mieć piękne, sprężyste, zdrowe włosy, co im Pan radzi?
Zawsze mówię, że najważniejszą rzeczą jest odpowiednia pielęgnacja. Wzmacnianie i ochrona. Zniszczeniu ulegają włókna w rdzeniu włosa, dlatego aby móc czesać i układać włosy bez obaw, należy je pielęgnować już od rdzenia. Każdy z nas ma jakiś wyobrażenie pięknych włosów, a supernowoczesna linia Ochrona przed Wypadaniem Włosów od Pantene Pro-V zawiera kompleks** wzmacniający włos od cebulki po końcówkę, który pomaga włosom osiągnąć piękny wygląd. Mimo zmieniających się trendów w pielęgnacji włosów Pantene Pro-V od 65 lat wciąż jest na bieżąco, oferując coraz nowocześniejsze rozwiązania.

5. Co robią Pana klientki, by zapobiegać łamliwości włosów wywołanej stylizacją?
To proste. Pokazuję moim klientkom nowe trendy i daję im narzędzia, dzięki którym mogą nosić modne fryzury. Kobiety muszą przede wszystkim dbać o dobrą kondycję włosów. Stosować preparaty pielęgnacyjne, które chronią rdzeń włosa, by był on mocny od cebulki po końcówkę***. Dzięki temu włosy będą bardziej odporne. Ważne, żeby chociaż jeden dzień w tygodniu nie robić z włosami nic poza myciem i nałożeniem odżywki. Żeby od czasu do czasu pozwolić włosom odpocząć od stylizacji gorącym powietrzem.

Należy również pamiętać o używaniu nowoczesnych narzędzi do stylizacji i w ten sposób minimalizować niszczenie włosów. Mam wrażenie, że niektóre osoby wręcz terroryzują swoje włosy. Szarpią je mocno przy cebulkach podczas suszenia suszarką i często spalają w tym samym miejscu przy każdym układaniu. Właśnie takie fatalne nawyki musimy starać się zmieniać.

Dzięki pielęgnacji kosmetykami z linii Ochrona przed Wypadaniem Włosów Pantene Pro-v lśniące, nawilżone i dobrze wyglądające włosy są chronione, mocne i dobrze się rozczesują.

6. Jakiej tajnej broni używa Pan podczas każdej sesji zdjęciowej, przy której Pan asystuje? Czy ma Pan jedno sprawdzone narzędzie, bez którego nie może się Pan obyć?
Nigdy nie rozstaję się z płaską szczotką z mieszanego włosia – mieszane włosie idealnie nadaje się do rozdzielania pasm i rozczesywania. Taka szczotka to uniwersalne narzędzie, którego można używać do nadawania objętości i dodawania połysku. Ten efekt przychodzi z czasem.

7. Czy istnieje najlepsza technika szczotkowania włosów, którą poleca Pan swoim klientkom?
Wszystko zależy od rodzaju włosów. Ja najpierw myję włosy szamponem z linii Ochrona przed Wypadaniem Włosów, nakładam odżywkę i rozdzielam pasma. Następnie spryskuję włosy przy samych cebulkach Błyskawicznym Tonikiem Wzmacniającym i wmasowuję go. Potem szczotkuję włosy, zaczynając od końcówek i posuwając się w kierunku cebulek, aby zminimalizować napięcie powodujące ponowne splątanie się kosmyków. W końcu suszę włosy suszarką.

8. Dlaczego Pana zdaniem wiele kobiet boi się szczotkować włosy?
Bo tu chodzi o edukację; chodzi o lepsze zrozumienie i rozwijanie świadomości piękna drzemiącego we włosach. Chodzi o wzmacnianie włosów, zapobieganie łamaniu i wypadaniu już na etapie pielęgnacji. Bez szczotkowania włosy nie będą sprężyste, a żeby można je było szczotkować, muszą być mocne i zdrowe. Szczotkowanie pozwala wyrównać poszczególne włókna, dzięki czemu włosy stają się lśniące i gładkie. Należy o tym pamiętać.

9. Czy linia kosmetyków Ochrona przed Wypadaniem Włosów firmy Pantene Pro-V jest innowacyjna?
Tak. Innowacja w linii Ochrona przed Wypadaniem Włosów polega na tym, że chroniony jest rdzeń włosa od cebulki po samą końcówkę***. Dzięki temu włosy są miękkie i sprężyste, w efekcie łatwo się układają i wyglądają naturalnie. Dzięki kosmetykom z nowej linii włosy są tak mocne, że można je szczotkować bez obawy o ich nadwyrężanie.

Pantene Pro-V 3w1 Szampon przeciwłupieżowy 360 ml
Pantene Pro-V 3w1 Szampon przeciwłupieżowy 360 ml
(5)

Pantene Pro-V 3w1 Szampon przeciwłupieżowy

Odkryj teraz!

Od dawna czekałem na to, by jakaś firma wprowadziła kosmetyki z kompleksem wzmacniającym włosy od cebulek po końcówki**, który nie byłby wypłukiwany podczas każdego mycia. W końcu udało się to Pantene Pro-V. Inaczej niż w przypadku skóry, która regeneruje się sama, włosom trzeba w tym pomagać.

10. Jaki produkt do pielęgnacji włosów powinien znaleźć się w łazience każdej kobiety?
Każda kobieta powinna posiadać dobrej jakości szczotkę do włosów i kosmetyki do włosów Pantene Pro-V z linii Ochrona przed Wypadaniem Włosów – te dwie rzeczy współgrają ze sobą. Mocniejsze i bardziej chronione włosy można szczotkować i układać z nich wymarzoną fryzurę.

11. W jaki sposób należy stosować Błyskawiczny Tonik Wzmacniający Pantene Pro-V?
Ja oddzielam pasma włosów i spryskuję skórę głowy wzdłuż poszczególnych pasm dla równomiernej aplikacji. Następnie przez dłuższą chwilę wmasowuję palcami tonik w skórę głowy, dzięki czemu mam pewność, że kosmetyk równomiernie wniknął w cebulki. To najlepsza metoda dla wszystkich rodzajów włosów. Wzmacnia je, zapobiega łamaniu i wypadaniu, nadaje też włosom sprężystość****.

12. Co sądzi Pan o pielęgnacji włosów kosmetykami z linii Ochrona przed Wypadaniem Włosów? Czy któryś produkt z tej linii lubi Pan szczególnie i dlaczego?
Błyskawiczny Tonik Wzmacniający Pantene Pro-V – jest silny, skuteczny i łatwy w użyciu. To przełomowe rozwiązanie w ochronie włosów fantastycznie współgra z innymi kosmetykami ochronnymi z tej linii, zapobiegając wypadaniu włosów i zapewniając ich uniesienie od samych cebulek****.

Poza tym podoba mi się samo słowo tonik. Tak jak w przypadku kosmetyków do skóry tonik chroni włosy, dzięki czemu łatwiej się je szczotkuje i układa. To pozwala osiągnąć zamierzony wygląd.

13. Jaka stylizacja promująca zdrowe włosy najbardziej podobała się Panu podczas SS14?
W wielu stylizacjach pojawiły się włosy do ramion, krótsze niż kiedyś – krótkie, zdecydowane cięcia i długość do ramion królują w tym sezonie na wybiegach. Podobnie jak długie, opadające włosy, które zawsze będą na czasie. Takie rozpuszczone, długie włosy nadają kobiecie gotyckiego wyglądu. Pojawia się też wiele kolorów – z pewnością pod wpływem mody ulicznej. Co ważniejsze, kobiety farbują włosy same dla siebie i to jest jeszcze jeden powód, dla którego powinny wzmacniać włosy i odpowiednio o nie dbać.

Należy często obcinać suche końcówki i podcinać włosy do odpowiedniej długości. Aby zapobiegać wypadaniu włosów należy dbać o ich sprężysty, zdrowy wygląd. Usuwanie zniszczonych końcówek i podcinanie włosów zapobiega tworzeniu szczelin w łodydze włosa. Jeśli zminimalizujemy powierzchnię problemu i wzmocnimy włosy, nadając im zdrowy połysk, osiągniemy wygląd jak z wybiegu.

14. Czy istnieje najlepsza technika szczotkowania włosów, którą poleca Pan swoim klientkom?
Wszystko zależy od rodzaju włosów. Ja najpierw myję włosy szamponem z linii Ochrona przed Wypadaniem Włosów, nakładam odżywkę i rozdzielam pasma. Następnie spryskuję włosy przy samych cebulkach Błyskawicznym Tonikiem Wzmacniającym i wmasowuję go. Potem szczotkuję włosy, zaczynając od końcówek i posuwając się w kierunku cebulek, aby zminimalizować napięcie powodujące ponowne splątanie się kosmyków. W końcu suszę włosy suszarką.

15. W jaki sposób należy stosować Błyskawiczny Tonik Wzmacniający Pantene Pro-V?
Ja oddzielam pasma włosów i spryskuję skórę głowy wzdłuż poszczególnych pasm dla równomiernej aplikacji. Następnie przez dłuższą chwilę wmasowuję palcami tonik w skórę głowy, dzięki czemu mam pewność, że kosmetyk równomiernie wniknął w cebulki. To najlepsza metoda dla wszystkich rodzajów włosów. Wzmacnia je, zapobiega łamaniu i wypadaniu, nadaje też włosom sprężystość*.

16. Co sądzi Pan o pielęgnacji włosów kosmetykami z linii Ochrona przed Wypadaniem Włosów? Czy któryś produkt z tej linii lubi Pan szczególnie i dlaczego?
Błyskawiczny Tonik Wzmacniający Pantene Pro-V – jest silny, skuteczny i łatwy w użyciu. To przełomowe rozwiązanie w ochronie włosów fantastycznie współgra z innymi kosmetykami ochronnymi z tej linii, zapobiegając wypadaniu włosów i zapewniając ich uniesienie od samych cebulek****.

Poza tym podoba mi się samo słowo tonik. Tak jak w przypadku kosmetyków do skóry tonik chroni włosy, dzięki czemu łatwiej się je szczotkuje i układa. To pozwala osiągnąć zamierzony wygląd.

* wypadanie włosów spowodowane ich łamliwością
** zapobiegające niszczeniu podczas stylizacji
*** Szampon przeciwko uszkodzeniom spowodowanym oksydacją
**** w porównaniu do szamponu bez właściwości odżywczych

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

super artykuł

  • Zgłoś

gdy zaczelam farbowac wlosy na blad to zaczely mi strasznie wypadac a na dodatek przetluszczaja mi sie strasznie Wiem ze zaden kosmetyk nie zadziala w 100procentach ale czy jest w stanie cos odbudowc moje wlosy

  • Zgłoś

Moj problem z wypadaniem zaczol sie po zastosowaniu pewnego szamponu z apteki,ktory dostalam od babci. Niby drogi i skuteczny. Mialam cienkie i slabe wlosy. A po tym szamponie wlosy mi rosly bardzo szybki i staly sie gestsze. Bylam zadowolona. Do chwili kiedy dostalam mega lupiez. Wiec wrocilam do mojego ukochanego head & shoulders. Lupiezu nie ma ale wlosy garsciami wyciagam. Masakra.

  • Zgłoś

po porodzie przy karmieniu piersia włosy wypadaja strasznie!!ja niestety musialam obciąć pomimo moich b.dlugich włosów...bo została znich dosłownie licha "sznurówka" chyba w takiej sytuacji niema dobrej metody na wypadanie włosow ;(

  • Zgłoś

Czy ktoraś z Was mogłaby mi podpowiedzieć jak zmniejszyć wypadanie włosów po porodzie? Wiem, że to hormony itp. ale moje włosy są teraz dosłownie wszędzie :(

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

"

Super zdjęcia! Ja również jestem mile zaskoczona odżywką w piance Pantene - jest idealna dla Moich cienkich, długich włosów. W końcu zaczęły się ładnie układać i prostownice odłożyłam na bok :)

"

przez Ambasadora
karolinaa91107675