Nowe rozwiązania naukowe hamują wypadanie włosów

Nowe rozwiązania naukowe hamują wypadanie włosów

Powstrzymaj wypadanie włosów* z pomocą ekspertów.


Jeżeli marzysz o tym, by po każdym szczotkowaniu nie znajdować na szczotce kępek włosów, nie jesteś osamotniona. Wiele kobiet martwi się wypadaniem włosów*, ale ponieważ niechętnie o tym mówią, nie potrafią znaleźć skutecznego rozwiązania nękającego ich problemu.

Stres, nadmierna stylizacja, zmienna pogoda i wiele innych czynników prowadzi do osłabienia włosów, które stają się łamliwe i wypadają. Ale jeśli nieustannie słyszysz ten okropny dźwięk rozdwajających się końcówek, w momencie, gdy włókna szczotki przesuwają się wzdłuż pasm włosów, czytaj dalej – bo jeśli tylko zrozumiesz przyczynę wypadania włosów*, łatwiej poradzisz sobie z tą przypadłością.

Czym jest wypadanie włosów*
Każdy człowiek traci około 150 włosów dziennie, jest to wpisane w naturalny cykl wzrostu włosów. Jednak utrata większej ich ilości może być spowodowana różnymi czynnikami, takimi jak zbyt wysoka temperatura podczas stylizacji, nadmierna ekspozycja włosów na substancje chemiczne, a nawet niesprzyjająca pogoda. Z upływem czasu te czynniki zewnętrzne mogą prowadzić do zniszczenia struktury włókna włosów, a w efekcie do ich łamliwości i wypadania* – można to zaobserwować po szczotkowaniu, gdy na szczotce pozostają zniszczone kosmyki.

Powstrzymaj wypadanie włosów* z pomocą ekspertów
Dr. Joel Coret jest niezależnym ekspertem, znawcą struktury włosów, a jednocześnie dyrektorem Działu Nowych Przedsięwzięć w Instytucie Badań nad Tekstyliami w Princeton. Wyjaśnia, na czym polega mechanizm wypadania włosów*:

Doktorze Coret, jak dochodzi do wypadania włosów*?
„Do wypadania włosów* dochodzi, gdy włókno włosa ulega złamaniu. Dlatego kobiety z długimi włosami częściej mają problem z ich wypadaniem*.”

Pantene Pro-V 3w1 Szampon przeciwłupieżowy 360 ml
Pantene Pro-V 3w1 Szampon przeciwłupieżowy 360 ml
(5)

Pantene Pro-V 3w1 Szampon przeciwłupieżowy

Odkryj teraz!

Czym jest wypadanie włosów* z naukowego punktu widzenia?
„Gdy struktura włókien budujących włos ulega zniszczeniu, włosy mogą wypadać* podczas pielęgnacji. Włókno włosa zbudowane jest z protein, które tworzą ‘szkielet’ struktury włosa. Jeżeli włókno włosa ulega zniszczeniu, dochodzi do utraty protein, co osłabia strukturę włosa i może ostatecznie prowadzić do złamania włókna włosa.”

W którym miejscu dochodzi do uszkodzenia włosa powodującego jego wypadanie*?
„Myśląc o uszkodzeniu włosa, często mamy na myśli uszkodzenie jego powierzchni – dochodzi do niego, gdy szkodliwe czynniki niszczą zewnętrzną warstwę włosa. Jednak destrukcji może również ulec wewnętrzne włókno włosa – w wyniku uszkodzenia protein znajdujących się w rdzeniu. To prowadzi do osłabienia struktury włosa. Pojawiają się w niej szczeliny powodujące łamliwość – nawet niewielkie uszkodzenie protein może doprowadzić do osłabienia struktury włosa.”

Proszę opowiedzieć o programie
Szampon, odżywka i Maska Intensywnie Wzmacniająca z linii Ochrona przed Wypadaniem Włosów Pantene Pro-V mają przełomowe, wieloetapowe działanie, które pomaga zapobiec wypadaniu włosów* w ciągu 14 dni****, jak wykazały niezależne testy kliniczne prowadzone przez doktora Joela Coreta. Jednym z elementów pielęgnacji jest szampon opierający się na innowacyjnej technologii, która pomaga chronić rdzeń włosa, dzięki czemu włos staje się mocny od cebulki po końcówkę***.

  • Mycie & Odżywianie dzięki szamponowi z linii Ochrona przed Wypadaniem Włosów Pantene Pro-V opartemu na nowoczesnej technologii Pantene Pro-V, która pomaga chronić rdzeń włosa, dzięki czemu włos staje się mocniejszy od cebulki po końcówkę***
  • Odżywienie & Naprawa dzięki odżywce i masce intensywnie wzmacniającej z linii Ochrona przed Wypadaniem Włosów Pantene Pro-V zawierającym składniki głęboko odżywiające, które naprawiają powierzchnię włosa, chronią i nawilżają włosy, sprawiając, że są one podatniejsze na rozczesywanie i bardziej odporne na wypadanie*. Maska Intensywnie Wzmacniająca zawiera trzy substancje aktywne, sprawiające, że włosy stają się 10 razy bardziej odporne**** na wypadanie*
  • Leczenie & Ochrona dzięki błyskawicznemu tonikowi wzmacniającemu z witaminą B3 i prowitaminą B5. Zaawansowana terapia na każdy dzień polegająca na wmasowywaniu toniku w cebulki unosi włosy nadając im 40% więcej objętości**

* wypadanie włosów spowodowane ich łamliwością
** w porównaniu do szamponu bez właściwości odżywczych
*** Szampon przeciwko uszkodzeniom spowodowanym oksydacją
**** Wypadanie włosów spowodowane ich łamliwością. Szampon + odżywka + maska, w porównaniu do szamponu bez właściwości odżywczych

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ciekawe... może w końcu coś mi pomoże na te wypadające włosy, jeszcze trochę to zostanę łysa :)

  • Zgłoś

Bardzo chciałabym wypróbować ten produkt. Pozdrawiam

  • Zgłoś

Bardzo przydatny artykuł. Mam duży problem z wypadaniem włosów, bardzo chętnie wypróbuję ten produkt. Dziękuję

  • Zgłoś

Bardzo przydatny artykuł chętnie wytestuje ten produkt

  • Zgłoś

Emilia

Zgłoszone

Bardzo przydatny artykuł. Z chęcią wypróbuje te produkty.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

"

Super zdjęcia! Ja również jestem mile zaskoczona odżywką w piance Pantene - jest idealna dla Moich cienkich, długich włosów. W końcu zaczęły się ładnie układać i prostownice odłożyłam na bok :)

"

przez Ambasadora
karolinaa91107675