Nowe rozwiązania naukowe hamują wypadanie włosów

Nowe rozwiązania naukowe hamują wypadanie włosów

Powstrzymaj wypadanie włosów* z pomocą ekspertów.


Jeżeli marzysz o tym, by po każdym szczotkowaniu nie znajdować na szczotce kępek włosów, nie jesteś osamotniona. Wiele kobiet martwi się wypadaniem włosów*, ale ponieważ niechętnie o tym mówią, nie potrafią znaleźć skutecznego rozwiązania nękającego ich problemu.

Stres, nadmierna stylizacja, zmienna pogoda i wiele innych czynników prowadzi do osłabienia włosów, które stają się łamliwe i wypadają. Ale jeśli nieustannie słyszysz ten okropny dźwięk rozdwajających się końcówek, w momencie, gdy włókna szczotki przesuwają się wzdłuż pasm włosów, czytaj dalej – bo jeśli tylko zrozumiesz przyczynę wypadania włosów*, łatwiej poradzisz sobie z tą przypadłością.

Czym jest wypadanie włosów*
Każdy człowiek traci około 150 włosów dziennie, jest to wpisane w naturalny cykl wzrostu włosów. Jednak utrata większej ich ilości może być spowodowana różnymi czynnikami, takimi jak zbyt wysoka temperatura podczas stylizacji, nadmierna ekspozycja włosów na substancje chemiczne, a nawet niesprzyjająca pogoda. Z upływem czasu te czynniki zewnętrzne mogą prowadzić do zniszczenia struktury włókna włosów, a w efekcie do ich łamliwości i wypadania* – można to zaobserwować po szczotkowaniu, gdy na szczotce pozostają zniszczone kosmyki.

Powstrzymaj wypadanie włosów* z pomocą ekspertów
Dr. Joel Coret jest niezależnym ekspertem, znawcą struktury włosów, a jednocześnie dyrektorem Działu Nowych Przedsięwzięć w Instytucie Badań nad Tekstyliami w Princeton. Wyjaśnia, na czym polega mechanizm wypadania włosów*:

Doktorze Coret, jak dochodzi do wypadania włosów*?
„Do wypadania włosów* dochodzi, gdy włókno włosa ulega złamaniu. Dlatego kobiety z długimi włosami częściej mają problem z ich wypadaniem*.”

Pantene Intensywna regeneracja Ampułka do włosów zniszczonych 15 ml
Pantene Intensywna regeneracja Ampułka do włosów zniszczonych 15 ml
(8)

Pantene Intensywna regeneracja Ampułka do włosów zniszczonych 15 ml

Odkryj teraz!

Czym jest wypadanie włosów* z naukowego punktu widzenia?
„Gdy struktura włókien budujących włos ulega zniszczeniu, włosy mogą wypadać* podczas pielęgnacji. Włókno włosa zbudowane jest z protein, które tworzą ‘szkielet’ struktury włosa. Jeżeli włókno włosa ulega zniszczeniu, dochodzi do utraty protein, co osłabia strukturę włosa i może ostatecznie prowadzić do złamania włókna włosa.”

W którym miejscu dochodzi do uszkodzenia włosa powodującego jego wypadanie*?
„Myśląc o uszkodzeniu włosa, często mamy na myśli uszkodzenie jego powierzchni – dochodzi do niego, gdy szkodliwe czynniki niszczą zewnętrzną warstwę włosa. Jednak destrukcji może również ulec wewnętrzne włókno włosa – w wyniku uszkodzenia protein znajdujących się w rdzeniu. To prowadzi do osłabienia struktury włosa. Pojawiają się w niej szczeliny powodujące łamliwość – nawet niewielkie uszkodzenie protein może doprowadzić do osłabienia struktury włosa.”

Proszę opowiedzieć o programie
Szampon, odżywka i Maska Intensywnie Wzmacniająca z linii Ochrona przed Wypadaniem Włosów Pantene Pro-V mają przełomowe, wieloetapowe działanie, które pomaga zapobiec wypadaniu włosów* w ciągu 14 dni****, jak wykazały niezależne testy kliniczne prowadzone przez doktora Joela Coreta. Jednym z elementów pielęgnacji jest szampon opierający się na innowacyjnej technologii, która pomaga chronić rdzeń włosa, dzięki czemu włos staje się mocny od cebulki po końcówkę***.

  • Mycie & Odżywianie dzięki szamponowi z linii Ochrona przed Wypadaniem Włosów Pantene Pro-V opartemu na nowoczesnej technologii Pantene Pro-V, która pomaga chronić rdzeń włosa, dzięki czemu włos staje się mocniejszy od cebulki po końcówkę***
  • Odżywienie & Naprawa dzięki odżywce i masce intensywnie wzmacniającej z linii Ochrona przed Wypadaniem Włosów Pantene Pro-V zawierającym składniki głęboko odżywiające, które naprawiają powierzchnię włosa, chronią i nawilżają włosy, sprawiając, że są one podatniejsze na rozczesywanie i bardziej odporne na wypadanie*. Maska Intensywnie Wzmacniająca zawiera trzy substancje aktywne, sprawiające, że włosy stają się 10 razy bardziej odporne**** na wypadanie*
  • Leczenie & Ochrona dzięki błyskawicznemu tonikowi wzmacniającemu z witaminą B3 i prowitaminą B5. Zaawansowana terapia na każdy dzień polegająca na wmasowywaniu toniku w cebulki unosi włosy nadając im 40% więcej objętości**

* wypadanie włosów spowodowane ich łamliwością
** w porównaniu do szamponu bez właściwości odżywczych
*** Szampon przeciwko uszkodzeniom spowodowanym oksydacją
**** Wypadanie włosów spowodowane ich łamliwością. Szampon + odżywka + maska, w porównaniu do szamponu bez właściwości odżywczych

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ciekawe... może w końcu coś mi pomoże na te wypadające włosy, jeszcze trochę to zostanę łysa :)

  • Zgłoś

Bardzo chciałabym wypróbować ten produkt. Pozdrawiam

  • Zgłoś

Bardzo przydatny artykuł. Mam duży problem z wypadaniem włosów, bardzo chętnie wypróbuję ten produkt. Dziękuję

  • Zgłoś

Bardzo przydatny artykuł chętnie wytestuje ten produkt

  • Zgłoś

Emilia

Zgłoszone

Bardzo przydatny artykuł. Z chęcią wypróbuje te produkty.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

Opinia o Lekkiej Odżywce Pantene

"

Super zdjęcia! Ja również jestem mile zaskoczona odżywką w piance Pantene - jest idealna dla Moich cienkich, długich włosów. W końcu zaczęły się ładnie układać i prostownice odłożyłam na bok :)

"

przez Ambasadora
karolinaa91107675