Łupież – pytania i odpowiedzi. Dlaczego właśnie teraz?

Łupież – pytania i odpowiedzi. Dlaczego właśnie teraz?

Pytania i odpowiedzi.


Czy stres może być przyczyną łupieżu?
Wprawdzie stres sam w sobie go nie wywołuje, ale – podobnie jak wiele innych czynników – może spowodować nasilenie się objawów łupieżu. Dlatego zamartwianie się o to, że we włosach i na skórze głowy widać białe płatki może tylko pogorszyć sprawę. Jeżeli sądzisz, że w Twoim przypadku stres przyczynia się do nawrotu łupieżu, zalecamy stosowanie produktów Head & Shoulders przy każdym myciu głowy, aby mieć łupież pod kontrolą. Sugerujemy również regularne stosowanie tych produktów, aby zapobiec nawrotom łupieżu w przyszłości.

Dlaczego mam łupież?

  1. Mikrob - Skóra głowy każdego człowieka to naturalne środowisko życia mikroba o nazwie Malassezia globosa.
  2. Sebum wydzielane przez skórę głowy - Malassezia globosa rozkłada łój znajdujący się na skórze głowy. W ten sposób powstaje substancja zwana kwasem oleinowym, która działa drażniąco na skórę.
  3. Wrażliwość skóry - U niemal połowy ludzi występuje negatywna reakcja skóry na kwas oleinowy. Ta wrażliwość stanowi przyczynę łupieżu.

Dlaczego właśnie teraz?
Może zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego właśnie teraz?”. Trudno na nie jednoznacznie odpowiedzieć. U wielu osób łupież po raz pierwszy pojawia się w okresie dojrzewania, kiedy następuje drastyczna zmiana poziomu hormonów w ich organizmie, zaś produkcja sebum na skórze głowy znacznie się zwiększa. Inni zauważają u siebie łupież, kiedy są szczególnie zestresowani lub gdy zmieniają się pory roku. Niestety wrażliwość Twojej skóry może się z czasem zmienić i będą ją drażniły substancje, które wcześniej nie stanowiły problemu. Na szczęście możesz zaufać produktom Head & Shoulders, które zwalczają przyczyny łupieżu, a nie tylko jego widoczne objawy, aby Twoje włosy były piękne i zdrowe.

Jak można dostać łupież?
Czy łupież jest zaraźliwy? Na pewno nie. Jeśli faktycznie zauważysz u siebie łupież, jest on spowodowany reakcją Twojej skóry na czynniki drażniące, które są obecne na skórze głowy. Regularne stosowanie produktów Head & Shoulders pomaga usunąć te czynniki drażniące, aby Twoje włosy były wolne od łupieżu.

Head & Shoulders Men Deep Cleansing Korpásodás Elleni Sampon
Head & Shoulders Men Deep Cleansing Korpásodás Elleni Sampon
(3)

Head & Shoulders Men Deep Cleansing Korpásodás Elleni Sampon

Odkryj teraz!

Mity i fakty

Przyczyną łupieżu jest niedostateczna higiena
Nieprawda! Wiele osób tak sądzi, ale to błędne przekonanie. Jeśli nie myjesz włosów wystarczająco często, może to faktycznie spowodować pogorszenie się przykrych objawów, ale prawdziwą przyczyną łupieżu jest wrażliwość na organizm o nazwie Malassezia globosa.

Możesz zarazić się łupieżem od innej osoby
Nieprawda! Łupież to nie infekcja, a zatem nie można się nim zarazić przez kontakt z osobami, które go mają. Tak naprawdę większość osób, które mają łupież ma predyspozycje genetyczne do tej dolegliwości.

Przyczyną łupieżu jest nieprawidłowa dieta
Nieprawda! Czynniki związane z trybem życia, takie jak nieprawidłowa dieta, stres i palenie mogą z pewnością zwiększyć problem łupieżu, ale same go nie wywołują. Wprowadzenie zmian w Twoim trybie życia to oczywiście dobry pomysł, ale żeby wyleczyć łupież musisz używać odpowiednich produktów.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Powiem jedno jedyne co tak naprawdę równocześnie poprawia kondycję skóry głowy i włosów.

  • Zgłoś
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713