Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Nie dostaniesz drugiej szansy, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie.


Pierwsze wrażenie ma istotne, znaczenie zarówno pracy jak i w życiu prywatnym. Psychologowie uważają, że w zaledwie 3 sekundy wyrabiamy sobie zdanie o nowo poznanej osobie – co oznacza, że mamy 3 sekundy, żeby wywrzeć na kimś pozytywne pierwsze wrażenie.

Kluczowe czynniki w wywieraniu pierwszego wrażenia
Często mówimy, że osobowość liczy się bardziej niż wygląd. Te 3 sekundy, w trakcie których budujemy pierwsze wrażenie na temat jakiejś osoby, opierają się wyłącznie na obserwacji „czynników zewnętrznych”. Mamy tu szczególnie na myśli aspekty naszego wyglądu, na które możemy mieć wpływ.

Zachowanie zdradzające brak pewności siebie, znoszone ubranie, nieprzyjazne spojrzenie lub przetłuszczone, nieumyte włosy z łupieżem – te wszystkie czynniki zmniejszają szansę na wywarcie dobrego wrażenia. Schludny wygląd ma kluczowe znaczenie. Obejmuje stan paznokci, skóry, i co ważniejsze – higienę włosów oraz fryzurę.

Włosy w centrum uwagi
Włosy są jedną z pierwszych rzeczy, na jakie inni zwracają uwagę, bez względu na to, czy spotykacie się po raz pierwszy, drugi, czy któryś z kolei. Przy wykonywaniu codziennych czynności rzadko je zakrywamy. Należy stosować szampony i odżywki, które są odpowiednie do naszego rodzaju włosów i którym możemy całkowicie zaufać.

Head & Shoulders Itchy Scalp Care Szampon z wyciągiem z eukaliptusa 400 ml
Head & Shoulders Itchy Scalp Care Szampon z wyciągiem z eukaliptusa
(10)

Head & Shoulders Itchy Scalp Care Szampon przeciwłupieżowy z wyciągiem z eukaliptusa

Odkryj teraz!

Nasze włosy są jak okno, przez które świat może zobaczyć wiele z naszych tajemnic. Zdradzają informacje o naszym statusie społecznym lub stylu życia, pośrednio ukazują nasz stan zdrowia, stan psychiczny lub fizyczny. Mogą nawet wskazywać na to, jak bardzo jesteśmy odważni, dojrzali emocjonalnie lub zestresowani. Aby sprawdzić to ostatnie wystarczy jedno spojrzenie na ramiona, bo oznaki stresującego trybu życia są wyraźnie widoczne właśnie tutaj. Jeżeli zdarzy się to na pierwszym spotkaniu, trudno będzie zmienić pierwsze wrażenie, dlatego musimy koniecznie upewnić się, że nasze włosy zawsze wyglądają schludnie i nie ma na nich łupieżu.

Dlaczego włosy?
Nieważne, czy są krótkie, długie, falujące, kręcone czy proste – włosy stanowią bez wątpienia ozdobę każdej kobiety i kluczowy element wyglądu każdego mężczyzny. To naturalne, że wszyscy chcemy, aby nasze włosy wyglądały zdrowo i idealnie przez cały czas.
„A łysienie?” - takie pytanie mogłyby zadać kobiety, których partnerzy nie mają już bujnej czupryny.
Łysienie zwykle nie ma nic wspólnego z zaniedbaniem, bo w dużej mierze zależy od genów. Jednak to prawda, że na utratę włosów mogą wpływać inne czynniki – jak również to, że łysieniu można zapobiegać. Łupież na skórze głowy ma negatywny wpływ na jakość rosnących włosów, co ostatecznie prowadzi do ich utraty. Jednak regularne używanie określonych produktów może usunąć łupież aż w 100%, spowalniając proces utraty włosów z tego powodu.

Co możesz zrobić?
Na pierwszym spotkaniu liczy się ogólne wrażenie, jakie wywołasz. A oto kilka wskazówek, które pomogą ci zrobić idealne pierwsze wrażenie:

  • Upewnij się, że zachowujesz się w sposób pewny siebie, pozytywny, ale nie przytłaczający.
  • Wybierz ubranie odpowiednie do okazji, ale jednocześnie takie, w którym się dobrze czujesz.
  • Zadbany i schludny wygląd na pewno pomoże ci szczęśliwie przejść „3-sekundowy test”. Twój makijaż powinien być zawsze subtelny i delikatny, a twoje włosy piękne i w 100% bez łupieżu.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Olga_1

Olga_1

Zgłoszone

Ja, używam serii arganowej firmy Chantal Sessio. Moje włosy są zdrowe, błyszczące, łatwo się układają . Polecam, tanie, a bardzo dobre kosmetyki.

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713