Jak dbać o skórę głowy

Jak dbać o skórę głowy?

Pomimo, iż skóra głowy sama całkiem dobrze o siebie dba, czasem trzeba jej trochę pomóc.


Czy wiesz, że skóra to największy narząd Twojego ciała, który na dodatek nieustannie się regeneruje?

Skóra składa się z czterech warstw. Nowe komórki powstają w jej najgłębszej powłoce, a następnie w ciągu 25–30 dni wędrują przez wszystkie pozostałe warstwy. Gdy dotrą na powierzchnię skóry, ulegają złuszczeniu. Proces ten nie ma końca: każdego dnia zrzucamy z siebie tysiące mikroskopijnych płatków skóry, zwanych łuskami. W ciągu roku złuszczeniu ulega około 4 kg skóry!

Skóra głowy różni się nieco od pozostałych obszarów ciała. Wytwarza bowiem najbardziej widoczne włosy, których liczba wynosi od 100 do 150 tysięcy, a łączna długość włosów u osoby z fryzurą do ramion wynosi nawet 30 km!

Ciepłe i bezpieczne środowisko, jakie tworzą włosy i złuszczone płatki naskórka, stanowi idealne środowisko dla rozwoju mikroorganizmów. I tu pojawia się kolejna cecha charakterystyczna dla skóry głowy: dysponuje ona własnym mechanizmem obronnym przed niepożądanymi drobnoustrojami - jest to lekko tłusta substancja zwana sebum, czyli łojem.

Head & Shoulders Itchy Scalp Care Szampon z wyciągiem z eukaliptusa 400 ml
Head & Shoulders Itchy Scalp Care Szampon z wyciągiem z eukaliptusa
(10)

Head & Shoulders Itchy Scalp Care Szampon przeciwłupieżowy z wyciągiem z eukaliptusa

Odkryj teraz!

Jeden z mikroorganizmów, grzyb Malassezia, przystosował się jednak do tych warunków i pasożytuje na sebum. Efektem jego obecności jest przyspieszony proces złuszczania się skóry głowy, który w skrajnych przypadkach następuje już po siedmiu dniach. Małe płatki skóry zlepiają się i stają się widoczne w postaci łupieżu.

Pomimo, iż skóra głowy sama całkiem dobrze o siebie dba, czasem trzeba jej trochę pomóc. Prostym rozwiązaniem może być regularne korzystanie z szamponów Head&Shoulders.

Head&Shoulders działa bezpośrednio na skórę głowy, delikatnie ją pielęgnując. Opatentowana formuła ActiZinc dba o skórę głowy i przywraca jej odpowiednią kondycję, łagodząc takie objawy jak uczucie napięcia i swędzenia. Regularne stosowanie szamponów Head&Shoulders zapobiega nawrotom łupieżu. Dlatego nawet jeśli nigdy nie przytrafił Ci się łupież, Head&Shoulders zapewni Ci profilaktyczną ochronę.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713