Grzybobranie na głowie - Polimaty o łupieżu

Head & Shoulders to nr 1 wśród szamponów przeciwłupieżowych w Polsce i na świecie*. Rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne szampony i odżywki Head & Shoulders nie tylko wykazują się wysoką skutecznością w zwalczaniu tej przypadłości, lecz także dbają o skórę głowy pozostawiając zdrowe, błyszczące i do 100% wolne od łupieżu** włosy.


Co to jest łupież?

Łupież jest jedną z najpowszechniejszych chorób skóry głowy i jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. Dotyka ok. 50% ludzi na świecie na jakimś etapie ich życia bez względu na wiek i płeć. Wiele osób słusznie utożsamia go z białymi płatkami na włosach i ramionach. Jednak jego pierwsze objawy pojawiają się dużo wcześniej. Mimo powszechności problemu, wciąż mamy trudności z jego wczesną diagnozą i skutecznym zwalczaniem jego uciążliwych objawów.

Rozpoznać problem

Eksperci Head & Shoulders od kilkudziesięciu lat prowadzą badania nad zdrowiem skóry głowy i łupieżem oraz skutecznymi i trwałymi metodami zwalczania tej przykrej przypadłości. Zespół naukowców kierowany przez dr Thomasa Dawsona z Procter & Gamble Miami Valley Innovation Centre w Cincinnati zidentyfikował Malassezia globosa jako właściwą przyczynę łupieżu. Było to możliwe dzięki odkryciu sekwencji genomu M. globosa. Wcześniej uważano, że wywołuje go gatunek tego samego rodzaju – Malassezia furfur.

Globosa jest najbardziej drażniącym grzybem gatunku Malassezia. Jego aktywności często towarzyszy swędzenie i podrażnienie skóry głowy. M. globosa żywi się sebum wydzielanym przez gruczoły łojowe znajdujące się na powierzchni skóry głowy. Jego rozwój wpływa na przyspieszenie ich pracy, a więc i zwiększoną produkcję łoju, który jest bazą do jego dalszego wzrostu.

Produktem ubocznym przemiany materii Malassezia globosa jest kwas oleinowy. Przenika on przez wierzchnią warstwę skóry głowy i przyspiesza cykl namnażania się komórek naskórka, a w konsekwencji także ich gwałtowną wymianę. Komórki te złuszczając się sklejają się w większe skupiska i tworzą widoczne, dobrze nam znane płatki łupieżu.

Okiełznać łupież

Główną trudnością w walce z łupieżem jest jego nawracający charakter. Oznacza to, że jeśli nie będzie regularnie leczony – zarówno jego symptomy, jak i przyczyny mogą po pewnym czasie pojawić się ponownie. Poznanie genomu M. globosa pozwoliło także na zbadanie, w jaki sposób pirytionian cynku (ZPT), aktywny składnik wszystkich szamponów Head & Shoulders, hamuje rozwój tego grzyba na skórze głowy oraz dlaczego jego skuteczność utrzymuje się aż do 72 godzin po zastosowaniu produktu. W walce z łupieżem systematyczna pielęgnacja odpowiednimi produktami przeciwłupieżowymi jest więc najważniejsza.

Szybka diagnoza

Zanim na naszych ramionach pojawią się nieestetyczne i krępujące płatki łupieżu, nasza skóra głowy daje nam wyraźne sygnały, że M. globosa jest w fazie rozwoju. Do pierwszych objawów łupieżu należą:

Head & Shoulders Men Deep Cleansing Korpásodás Elleni Sampon
Head & Shoulders Men Deep Cleansing Korpásodás Elleni Sampon
(3)

Head & Shoulders Men Deep Cleansing Korpásodás Elleni Sampon

Odkryj teraz!
  • sucha, napiętą, ściągnięta skóra głowy,
  • swędzenie skóry głowy,
  • podrażnienie i pojawiające się na niej zaczerwienienia.

Złuszczanie się większych grup obumarłych komórek, widoczne w postaci charakterystycznych białych płatków, może przybierać różne formy i stopień nasilenia. Może przebiegać bardzo łagodnie przypominając suchą skórę głowy lub też mieć rozległy i nawracający charakter. Łupież częściej występuje u mężczyzn, którzy mają więcej gruczołów łojowych niż kobiety. Ma również tendencję do pojawiania się w okresie dojrzewania lub ciąży, na co wpływają zachodzące wtedy zmiany hormonalne. Rzadziej obserwujemy go u dzieci i osób starszych.

Umiejętność rozpoznania pierwszych symptomów oraz szybka diagnoza łupieżu pomogą zwalczyć tę przypadłość na bardzo wczesnym etapie – jeszcze zanim pojawią się jego krępujące i uciążliwe, widoczne objawy.

Polska walczy z łupieżem

Dostrzegasz pierwsze objawy łupieżu? Nie bagatelizuj ich! Postaw na właściwą pielęgnację skierowaną na walkę z problemem. Nie czekaj aż objawy się nasilą. Z łupieżem można sobie łatwo poradzić stosując regularnie produkty z pirytionianem cynku. ZPT działa na bezpośrednią przyczynę powstawania łupieżu – grzyb Malassezia globosa. Szampony Head & Shoulders nie tylko skutecznie zwalczają łupież, ale też nawilżają i odżywiają skórę głowy pozostawiając zdrowe i wypielęgnowane włosy do 100%** bez łupieżu.

Przyłącz się do akcji „Polska walczy z łupieżem”!

  1. Regularnie stosuj szampon Head & Shoulders, który zawiera aktywny ZPT, dzięki czemu efektywnie, a przy tym łagodnie, zwalcza widoczne objawy łupieżu już od pierwszego mycia*.
  2. Ciesz się zdrową skórą głowy bez łupieżu* i pięknymi, lśniącymi włosami!

Head&shoulders to numer jeden wśród szamponów przeciwłupieżowych w Polsce i na świecie. Jego skuteczność potwierdza Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.


* Kalkulacja P&G na bazie danych sprzedażowych Nielsen z okresu lipiec 2013 r. do czerwiec 2014 r.
** widoczne oznaki łupieżu przy regularnym stosowaniu.

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Maz ma duży problem z lupiezem. Nawet jeśli się wyleczy to i tak powraca. To chyba przez ttwarda wodę.

  • Zgłoś

Własnie niedawno kupiłam ten szampon i jestem bardzo z niego zadowolona.

  • Zgłoś

Regularnie stosuje się nie mam efektów jakich bym oczekiwał ��

  • Zgłoś

Świetna relacja :)

  • Zgłoś
Nulka

Nulka

Zgłoszone

Uwielbiam ten szampon !

  • Zgłoś

Dowiedz się jak...

Jak utrzymać kable w należytym porządku

Nowoczesne mieszkania są wyposażone w coraz większą liczbę urządzeń elektrycznych, co przekłada się na plątaninę kabli w salonie, które wiją się po podłodze niczym elektryczne robaki. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Czytaj dalej

Jak pomalować usta w zaledwie 5 prostych krokach

Wyraziste usta są wiecznie modne. To znakomity i prosty sposób na zmianę wizerunku, a ponadto jeden z ważniejszych kobiecych atrybutów. Spróbuj maksymalnie wykorzystać naszą tajną broń kobiecą.

Czytaj dalej

Jak przygotować trzy napoje, które doskonale rozgrzeją Cię w czasie zimy

Kiedy zima daje się nam we znaki, nie ma nic lepszego niż gorący, rozgrzewający napój. Eleganckie kawiarnie posiadają w swojej ofercie bogaty wybór oryginalnie podanych kaw, które możesz również samodzielnie przygotować w domu. Doskonale rozgrzeją Cię podczas mroźnych, zimowych dni.

Czytaj dalej

Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713