Dlaczego łupież wciąż powraca?

Dlaczego łupież wciąż powraca?

Główną trudnością w walce z łupieżem jest jego nawracający charakter. Oznacza to, że jeśli nie będzie regularnie leczony – zarówno jego symptomy, jak i przyczyny mogą po pewnym czasie pojawić się ponownie.


Główną przyczyną łupieżu jest grzyb Malassezia globosa, który żyje na skórze głowy każdego z nas, żywiąc się sebum wydzielanym przez gruczoły łojowe znajdujące się na jej powierzchni. Choć to naturalne środowisko życia tego mikroorganizmu, niektóre osoby są na niego uczulone – ich skóra głowy reaguje podrażnieniem, zaczerwieniem i swędzeniem. W wyniku jego aktywności dochodzi do przyspieszenia cyklu namnażania się komórek naskórka głowy, a w konsekwencji do ich gwałtownej wymiany i złuszczania, co obserwujemy pod postacią płatków łupieżu.

W skutecznej walce z łupieżem najważniejsze są: systematyczne stosowanie odpowiednich produktów przeciwłupieżowych i właściwa pielęgnacja. Szampony i odżywki Head & Shoulders, dzięki zawartości pirytionianu cynku (ZPT), który efektywnie hamuje działanie grzyba M. globosa, skutecznie zwalczają łupież*. Są przy tym na tyle łagodne, że można je stosować w codziennej pielęgnacji.

Istnieje wiele czynników, które mogą przyczyniać się do powstawania czy nasilenia łupieżu: hormony, stres, dieta oraz czynniki środowiskowe. Najnowsze badania naukowców Head & Shoulders pokazują wpływ stresu oksydacyjnego, wynikającego z działania czynników zewnętrznych, takich jak ciepło, pot czy zanieczyszczenia środowiskowe, na nasilenie problemów skóry głowy.

Registration

Weź udział w EverydayMe i otrzymuj wyjątkowe oferty!

Weź udział w naszym programie

Okazuje się, że skóra głowy osób z łupieżem jest pod wpływem niezwykle wysokiego poziomu stresu oksydacyjnego, dlatego szampony i odżywki H ead & Shoulders zostały wzbogacone o technologię Scalp Shield – opatentowaną formułę, która tworzy niewidzialną osłonę chroniącą skórę głowy przed czynnikami zewnętrznymi.

3,9 miliona Polaków**, które wybrało Head & Shoulders, nie może się mylić!

I Ty dołącz do akcji „Cała Polska walczy z łupieżem”! Zamów swój zestaw startowy i ciesz się zdrową skórą głowy bez łupieżu już na zawsze*!

* Przy regularnym stosowaniu - w porównaniu z szamponami przeciwłupieżowymi, z wyłączeniem szamponów przeciwłupieżowych zawierających selen

** Na podstawie danych Europanel dotyczących gospodarstw domowych, kwiecień 2014 - marzec 2015

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

ola

ola

Zgłoszone

też borykałam się z problemem łupieżu i pomógł mi szampon Pirolam , więcej o nim pod linkiem http://www.pirolam.pl/pirolam-szampon/ bardzo go polecam

  • Zgłoś

Niestety mojemu mężowi pomogły tylko na początku , a późnij łupież powrócił z podwojoną siłą...:/ Już nie mam pomysłów co by mu mogło skutecznie pomóc.

  • Zgłoś

Próbki testował mój mąż, który ma problemy z łupieżem.Był bardzo zadowolony, bo rzeczywiście znacząco się zmniejszył. Poza tym szampon bardzo ładnie rozprowadza się na włosach, przyjemnie pachnie. Włosy są miękkie w dotyku po umyciu. Bardzo przydały się paski do testowania łupieżu. Postanowił, że kupi produkty aby na dobre pozbyć się łupieżu. Polecił również te produkty swoim znajomym, którzy mają podobne problemy z łupieżem.

  • Zgłoś

Bardzo dobry szampon. Mój problem z łupieżem prawie całkowicie znikł. Szampon ma bardzo ładny zapach, z łatwością rozprowadza się po włosach oraz likwiduje łupież

  • Zgłoś
ANNA30

ANNA30

Zgłoszone

Sama nie mam problemów z łupieżem dlatego próbke rodzinie .Po przetestowaniu szamponu wraz z paskami byli bardzo miło zaskoczeni .Przypadł im do gustu ten szampon ,jego zapach konsystencja i swiezosc włosów po umyciu .

  • Zgłoś
Head & Shoulders Menthol

Head & Shoulders Menthol

"

Skuteczność w walce z łupieżem to jedno i najważniejsze ale w połączeniu z uczuciem świeżości, który daje i z tym cudownym zapachem czyni ten szampon bezkonkurencyjnym.

"

przez Ambasadora
TesterG142713