Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

6 przyczyn nadwrażliwości skóry głowy i jak sobie z nimi radzić

6 przyczyn nadwrażliwości skóry głowy i jak sobie z nimi radzić

0
Swędząca, łuszcząca się skóra głowy? Znamy prawdopodobne przyczyny i najlepsze sposoby radzenia sobie z tym problemem.
Od łupieżu po bóle głowy – istnieje wiele powodów nadwrażliwości i łuszczenia się skóry głowy. Jednak zanim zaczniesz z nimi walczyć, musisz wiedzieć, co stanowi przyczynę tej dolegliwości.
Problem: Nadmiar sebum lub drożdży
Łupież jest powszechną i niegroźną chorobą, która objawia się występowaniem białych lub szarych płatków skóry we włosach i może powodować uczucie suchości i swędzenia. Za powstawanie łupieżu odpowiada wiele czynników, w tym przerost drożdży, infekcja grzybicza lub egzema.
Rozwiązanie: 
Najlepszym sposobem na wyleczenie tego rodzaju nadwrażliwości jest stosowanie szamponu przeciwłupieżowego. Dla pokonania nawracającego łupieżu, eksperci Head & Shoulders stworzyli szampon przeciwłupieżowy Clinical Solutions, który jest tak skuteczny jak środki na receptę i przywraca zdrowie skóry głowy bez potrzeby wizyty u lekarza.
 
Problem: Pogoda
Częstym powodem występowania łupieżu jest nadmierne wydzielanie sebum, a zmiany pogody przyczyniają się do uczucia suchości i swędzenia. Chłodne powietrze na zewnątrz i ogrzewanie w domu wysuszają skórę, czyniąc ją podatną na łuszczenie.
Rozwiązanie: 
Unikaj gorących pryszniców i ogranicz mycie włosów w zimowe miesiące, aby skóra głowy pozostała naturalnie nawilżona przez wydzielające się sebum. W czasie upałów zwiększone pocenie się lub oparzenia słoneczne mogą nasilać problem. Aby chronić skórę głowy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, używaj sprayu z filtrem UV, bierz chłodne prysznice oraz noś nakrycie głowy.
 
Problem: Fryzura
Przyczyną swędzenia skóry głowy może być nadużywanie suszarki lub prostownicy do włosów, działających jak słońce w upalny dzień.
Rozwiązanie:
W czasie kuracji, postaraj się suszyć włosy bez użycia suszarki lub ogranicz ich prostowanie tylko do końcówek (oczywiście po uprzednim użyciu sprayu chroniącego włosy przed nadmiernym nagrzaniem), a także nie dopuszczaj do zetknięcia urządzeń do stylizacji z nadwrażliwą skórą głowy. Regenerujący szampon Head & Shoulders Repair & Care, który nadaje się również do włosów farbowanych, został stworzony specjalnie po to, by uwolnić Cię od łuszczącej się skóry głowy.
 
Problem: Podrażnienia i reakcje alergiczne
Możesz mieć zapalenie skóry (stan zapalny potęgujący wysypkę i łuszczenie) lub egzemy, zwykle spowodowane kontaktem skóry z drażniącymi substancjami chemicznymi. W takim przypadku mogą pojawić się swędzące zaczerwienienia wokół brwi, na twarzy i szyi. Wszystko, od kosmetyków i farb do włosów po detergenty do prania, może negatywnie wpływać na kondycję Twojej skóry.
Rozwiązanie:
Wyeliminuj czynniki podrażniające, zaczynając od proszku do prania i wszelkich kosmetyków – powinnaś znaleźć winowajcę. Jeśli to nie pomoże, udaj się do dermatologa w celu zdiagnozowania alergii.
 
Problem: Bóle głowy i niepokój
Wszystkim bólom głowy, od niewielkich po poważne migreny, mogą towarzyszyć nadwrażliwość skóry głowy, bolesność i wrażenie pulsowania. Swędzenie może być wynikiem stresu i niepokoju. Badania nie wykazały jednoznacznie, dlaczego zjawiska te są ze sobą powiązane, ale nie można wykluczyć, że ma to związek z hormonami.
Rozwiązanie: 
Wiemy, że łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale postaraj się ograniczyć stres i znajdź sposób na relaks – warto spróbować medytacji lub jogi. 
 
Problem: Infekcja
Niewykluczone, że masz infekcję mieszków włosowych. Jeśli pojawiły się na skórze głowy krostki, borykasz się ze swędzeniem, opuchlizną lub wydzieliną ropną, a Twoja skóra jest ciepła w dotyku, możesz mieć zapalenie mieszków włosowych, chorobę wrzodową lub zakażenie gronkowcem.
Rozwiązanie:
Jeżeli skóra głowy Cię boli, a płatki łupieżu nie znikają, udaj się do lekarza aby przepisał odpowiedni krem lub antybiotyk. Istnieje jeszcze inna nieprzyjemna możliwość –widoczne na skórze płatki mogą okazać się wszami. Nie można tego wykluczyć jeśli masz dzieci w wieku szkolnym, które szczególnie są narażone na zakażenie. W takim przypadku musisz jak najszybciej pozbyć się wszy, gdyż są nie tylko zaraźliwe, ale mogą przeżyć na Twoim ciele przez ponad miesiąc. Zwalcz je za pomocą leków dostępnych bez recepty.
 
Omówiliśmy wszystko? W komentarzach poniżej podziel się z nami swoimi sposobami na zapobieganie suchości i swędzeniu skóry głowy. Aby dowiedzieć się więcej o przyczynach suchości skóry głowy i sposobach zapobiegania, odwiedź Head & Shoulders.
 
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie