Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Pielęgnacja skóry wokół oczu

pielegnacja-skory-wokol-oczu
0
Skóra wokół oczu wymaga szczególnej pielęgnacji.

Oto kilka wskazówek, których zastosowanie przyczyni się do poprawy wyglądu tej wyjątkowo wrażliwej części twarzy.

Twoje oczy są stale zajęte, niemal nieustannie stanowiąc dla ciebie narzędzie kontaktu z otoczeniem. Są twoim oknem na świat, ale także jedną z najbardziej wyrazistych, zwracających uwagę części twarzy - dlatego tak często zależy nam, żeby korzystnie się prezentowały. Ukształtowane przez śmiech linie wokół ust mogą się podobać, ale powiedzmy sobie szczerze: bez cieni, zmarszczek, obrzęków i ciemnych plam w okolicy oczu spokojnie mogłybyśmy się obejść. Aby więc móc się z nimi skutecznie rozprawić, warto poznać zasady pielęgnacji tego wyjątkowo delikatnego fragmentu skóry i poświęcić mu odpowiednią uwagę.

Cienie, linie, ciemne plamy i opuchlizna - skąd się biorą?
Cienie pod oczami powstają z wielu różnych przyczyn. Zdaniem ekspertów, pojawiają się one w wyniku zatrzymania krwi spowodowanego przez zmęczenie, brak snu lub stres. Inne przyczyny? W tym miejscu przez cienką warstwę skóry widoczne mogą być żyły i naczynia włosowate, wpływając na jej ciemniejszy odcień; podrażnienie i suchość także mogą nadać skórze zmęczony wygląd. Okolice oczu mogą też wydawać się ciemniejsze ze względu na naturalny cień łuku brwiowego.

Co do linii mimicznych (kurzych łapek), zmarszczek, obrzęków i cieni pod oczami - warto pamiętać, że ten wrażliwy obszar może zdradzać oznaki starzenia dużo wcześniej niż inne fragmenty skóry na twarzy i ciele. Z tego względu ważne jest ograniczanie uszkodzeń spowodowanych przez promienie słoneczne, niewłaściwą pielęgnację i zaniedbanie.

Zapewnij skórze wokół oczu właściwą pielęgnację.
Aby zapobiec lub zminimalizować widoczność cieni, linii mimicznych i uszkodzeń, stosuj wokół oczu specjalny, lekki preparat nawilżający (najlepiej: przeznaczony specjalnie dla tego fragmentu skóry krem). Kremy pod oczy mają specjalną formułę, opracowaną pod kątem szczególnych potrzeb tego fragmentu twarzy; na przykład -nie „rozpływają się" po nałożeniu na skórę. Dzięki temu nie dostają się do oczu i nie wywołują podrażnień, co mogłoby się zdarzyć w przypadku zwykłego kremu nawilżającego.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat pielęgnacji skóry wokół oczu?
Szukaj kremów pod oczy zawierających delikatne i niewywołujące podrażnień składniki oraz szeroki zestaw witamin, przeciwutleniaczy i substancji spulchniających skórę. Ponadto zwracaj uwagę na ilość spożywanej soli, wysypiaj się i pamiętaj, aby nie trzeć skóry wokół oczu. Jeśli cierpisz na alergie lub zapalenie zatok, staraj się w miarę możliwości kontrolować przebieg tych schorzeń, ponieważ mogą one zwiększać obrzęk wokół oczu. Na skórze pod oczami bardzo szybko uwidacznia się także działanie stresu, dlatego panowanie nad czynnikami stresogennymi także może okazać się pomocne.

Szczególnie dobrą porą na pielęgnację tych delikatnych okolic jest noc, ponieważ skóra jest wtedy bardziej chłonna. Produkty pielęgnacyjne należy więc przed snem delikatnie wmasowywać w skórę wokół oczu. Nie należy też zapominać, że pielęgnacja tych okolic powinna uwzględniać stałą ochronę skóry w ciągu dnia poprzez stosowanie preparatu z filtrem UV.

0
0.00
Kup produkty Braun za 500 do 749,99 zł objęte promocją, a otrzymasz voucher 100 zł do Douglas.

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie