Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

jak-pozbyc-sie-cieni-pod-oczami
0
Krok po kroku poznasz sposób na pozbycie się ujmujących urodę cieni pod oczami.

Porada: cienie zazwyczaj robią się tylko pod oczami, dlatego nie nakładaj korektora w zewnętrznym kąciku oka − będzie się gromadził w zmarszczkach.

1. Dlaczego, ach dlaczego?

W przypadku cieni pod oczami kluczową rolę odgrywają geny, ale również inne czynniki, jak np. złe nawyki żywieniowe, brak snu, odwodnienie, starzenie się czy działanie promieni słonecznych. Zdrowy sen na wygodnej poduszce, podtrzymującej głowę we właściwej pozycji, ułatwia krążenie. Poza tym powinnaś wzbogacić swoją dietę w produkty będące źródłem przeciwutleniaczy i pić dużo wody mineralnej.

2. Na cienie

Nałóż krem lub inny preparat do pielęgnacji okolic oczu, zawierający kwas kojowy, lukrecję, retinol oraz witaminy C i K (składniki te pomagają zwiększyć grubość skóry, poprawiają krążenie w naczyniach wokół oczu i wyrównują koloryt skóry) − zwłaszcza, jeśli Twoje oczy są często opuchnięte. Preparat pozostaw na skórze około minuty.


Krok 1 Krok 2

3. Przygotuj się

Mimo, że podkład gorzej maskuje problemy skórne niż korektor, z powodzeniem wystarczy do zamaskowania niezbyt ciemnych przebarwień. Dlatego zanim użyjesz korektora, koniecznie wypróbuj podkład. Gdyby okazało się, że potrzebujesz silniejszej warstwy − nie rozcieraj kosmetyku. Wystarczy, że wklepiesz go opuszkami palców.

4. Ukryj niedoskonałości

Korektor powinien być maksymalnie o dwa odcienie jaśniejszy niż podkład i mieć ciepły (żółty, brzoskwiniowy, morelowy), a nie chłody odcień. Płaskim pędzlem nałóż korektor w okolicy wewnętrznych kącików oczu oraz wzdłuż linii nosa. Równomiernie rozprowadź na skórze twarzy opuszkami palców.


Krok 3 Krok 4

5. Uśmiechnij się i pożegnaj cienie pod oczami

Po nałożeniu podkładu niezwłocznie przypudruj skórę twarzy pod oczami − po to, by kosmetyki nie osadziły się w liniach mimicznych. Unikaj niebieskich, zielonych oraz purpurowych kolorów. Zamiast nich wybieraj ciepłe, naturalne odcienie. Idealnie sprawdzą się złote i brzoskwiniowe. Podkręć rzęsy i mocno wytuszuj te na górnej powiece. Podkreśl usta jasną pomadką i oczaruj wszystkich swoim uśmiechem! Makijaż oczu potrafi zdziałać cuda.

Makijaż - idealna w 10 minut
Jesteś zaganiana, bez przerwy zajęta i planujesz wiele rzeczy na raz?

 

0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz