Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Jak dbać o dłonie?

jak-dbac-o-dlonie
0
Jeśli chodzi o dłonie, jesteśmy wobec nich prawdziwymi tyranami.

Każdego dnia poddajemy je różnego rodzaju torturom - zanurzamy je w gorącej wodzie z mydłem lub wystawiamy na silne działanie słońca w samo południe, prowadząc samochód. Jednocześnie oczekujemy, że skóra dłoni będzie cudownie miękka i gładka. Mimo, że jest to najbardziej wyeksponowana część ciała, nawet kobiety dbające o twarz i szyję często traktują je po macoszemu. Ale to właśnie dłonie najszybciej zdradzają nasz wiek. Zatem, jeżeli stosujesz odmładzające zabiegi na twarz, pomyśl także o swoich dłoniach.

Jeżeli masz młode, gładkie dłonie wystarczy odpowiednia profilaktyka. Regularny peeling i zabiegi z wykorzystaniem silnych impulsów światła (IPL) pomogą ci utrzymać gładką, świeżą skórę. Osoby starsze również skorzystają na tych zabiegach, ponieważ pomagają one usunąć z dłoni plamy pigmentowe spowodowane działaniem słońca i pobudzają produkcję nowego kolagenu, co wzmacnia skórę.

Wraz z wiekiem kobiety doświadczają wiotczenia tkanki zewnętrznej części dłoni, co sprawia, że skóra zaczyna wyglądać nieestetycznie. Staje się również cieńsza, co powoduje, że żyły pod nią są bardziej widoczne i mogą również pojawiać się delikatne wybrzuszenia.

Jeżeli nie chcesz, aby dłonie zdradzały Twój wiek, musisz postawić na profilaktykę, która jest najważniejsza. Musisz również traktować je nieco łagodniej w trakcie codziennych zajęć. Mycie rąk i zmywanie naczyń wysusza skórę i może sprawić, że stanie się ona czerwona i podrażniona - mogą nawet pojawić się na niej pęknięcia i ranki. Najprostszym sposobem zaradzenia temu jest częste nakładanie na dłonie odżywczego kremu. Poszukaj kremów, które zatrzymują wilgoć, ale nie pozostawiają tłustej warstewki. Najlepiej miej je zawsze pod ręką w najważniejszych miejscach - przy kuchennym zlewie, w torebce i w szufladzie biurka w pracy. Innym świetnym rozwiązaniem będą wieczorne zabiegi pielęgnacyjne na dłonie. Na palcach została ci odrobina kremu na noc? Wetrzyj ją w wierzch dłoni. Robisz cotygodniowy peeling? Pamiętaj, że twoim dłoniom również się to przyda. Oczywiście stosuj również filtr przeciwsłoneczny. Trzymaj w torebce małą tubkę kremu z filtrem i nakładaj go na dłonie za każdym razem, gdy wychodzisz na dwór.

WSKAZÓWKA Ćwicz dłonie. Dzięki temu rozwiniesz mięśnie i możesz uniknąć efektów zwiotczenia.

0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz