Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Gładka i piękna skóra na lato

gladka-i-piekna-skora-na-lato
0
Wydepilowane ciało jest wizytówką zadbanej kobiety. Zbędnych włosków możemy się pozbyć wieloma sposobami - za pomocą kremu lub plastrów do depilacji, elektrycznych depilatorów, golenia maszynką lub laserowo. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Powinnyśmy je dobrze poznać, zanim wybierzemy najodpowiedniejszy dla siebie sposób depilacji.

Depilacja nie jest przyjemnością, ale to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych. Istnieją metody odpowiednie dla blondynek z jasnymi, miękkimi włosami oraz brunetek, których owłosienie jest zwykle gęste, twarde i trudne do usunięcia. Można pozbyć się włosków na 2-3 dni, ale i na 3 tygodnie. Lub na zawsze.

Tradycyjne golenie - maszynka

Maszynką goli się włosy szybko, tanio i wygodnie. Najlepiej robić to tuż po kąpieli lub pod prysznicem. Jeśli chcemy uniknąć bólu i podrażnień, namydlamy skórę lub smarujemy depilowane miejsce pianką do golenia, która nie wysusza naskórka i zmiękcza włosy. To najprostszy sposób na golenie nóg.

Wady golenia maszynką: poprawia ukrwienie skóry, co powoduje, że włosy stają się mocniejsze i grubsze. Szybko też odrastają. Już następnego dnia po goleniu daje się wyczuć szorstką szczecinkę. W przeciwieństwie do naturalnie rosnących włosków, te po goleniu są twardo zakończone. 

Depilacja chemiczna - krem, pianka, mleczko

Coraz popularniejsze są depilatory chemiczne w kremie, piance lub mleczku. Ich stosowanie jest bezbolesne. Działają tylko na owłosienie znajdujące się na powierzchni skóry, dlatego po zabiegu włoski dość szybko odrastają, zwykle po 4-5 dniach. To dobry sposób na depilacje bikini.

Wady depilacji chemicznej: zdarza się, że krem lub pianka powoduje podrażnienie skóry, zwłaszcza wrażliwej. Żeby temu zapobiec, zanim poddamy się depilacji, zróbmy test. Posmarujmy preparatem naskórek w zagłębieniu łokcia lub pod kolanem i obserwujmy reakcję. Jeśli skóra się zaczerwieni, zmyjmy krem i zrezygnujmy z niego.

Depilatory elektryczne

Wygodną, choć bolesną metodą depilacji jest usuwanie włosków elektrycznym depilatorem. Wyposażony w ruchome pęsety, wirujące tarcze lub dyski, usuwa większość włosów z ich cebulkami. Depilator radzi sobie z włoskami bardzo krótkimi i z dłuższymi, kilkumilimetrowymi. Odrastają najwcześniej po 2-3 tygodniach. Tego sposobu nie polecamy przy goleniu miejsc intymnych ponieważ są bardzo wrażliwe a co za tym idzie bolesne. 

Wady depilacji depilatorem elektrycznym: niestety, nie wszystkie włosy są usuwane z cebulkami. Część z nich zostaje urwana, a niektóre wrastają pod skórę, powodując stany zapalne. Depilacja plastrami z woskiem

Wosk z miodem lub lanoliną, którym pokryte są plastry, usuwa włosy osłabiając ich cebulki. Dlatego odrastające są słabsze i przerzedzone. Zimny wosk pod wpływem ciepła skóry lekko się rozpuszcza i wnika we włosy, dzięki czemu łatwo je wyrwać. Plastry musimy mocno przycisnąć do ciała, przytrzymać, ogrzewając ciepłem dłoni, a potem zerwać energicznym szarpnięciem pod włos.

Wady depilacji woskowymi plastrami: niestety, nie zawsze udaje się usunąć od razu wszystkie włosy. Powtarzając operację kilkakrotnie, można podrażnić, a nawet uszkodzić skórę. Wadą tej metody jest też to, że wosk chwyta tylko kilkumilimetrowe włoski - po jej zastosowaniu niektóre zaczynają wrastać.Profesjonalna depilacja w salonie

Jeśli nie chcemy usuwać owłosienia w domu, skorzystajmy z pomocy kosmetyczek lub lekarzy medycyny kosmetycznej. Najpopularniejsze i najtrwalsze metody, którym możemy się poddać w salonie lub gabinecie, to gorący wosk i laser.Depilacja laserowa

Za pomocą promienia lasera można usunąć włoski na stałe (to tzw. epilacja). Najczęściej zabieg jest przeprowadzany w gabinecie medycyny estetycznej, choć wykonują go także salony kosmetyczne. Laser niszczy włosy w fazie wzrostu. Aby więc usunąć wszystkie, należy wykonać kilka, czasem kilkanaście zabiegów. Światło lasera wchodzi w reakcję z melaniną znajdującą się w mieszkach włosowych, dlatego ta metoda jest przeznaczona dla osób ciemnowłosych. Nie nadaje się do usuwania włosów jasnych, rudych i siwych.Wady depilacji laserem
: lasera nie wolno stosować na skórę opaloną, z przebarwieniami i pieprzykami (najlepiej decydować się na epilację tą metodą, gdy mamy skórę bladą, nieopaloną i przez miesiąc po zabiegu nie planujemy opalania). 

Po depilacji - zalecenia

Skóra bywa podrażniona. Warto ją posmarować nawilżającym balsamem albo oliwką, co ukoi i złagodzi zaczerwienienia. Po takich zabiegach pozostaje nam pokazywać swoje gładkie ciało i nogi w zwiewnych sukienkach i krótkich szortach.

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie