Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Co dolega nogom w lecie?

Co dolega nogom w lecie?

0
Lato to szczególna pora roku. Spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu, uprawiamy sport, pływamy, chodzimy na plażę... Nasze nogi podatne są wtedy na różne nieprzyjemne urazy. Doradzamy, jak poradzić sobie z najczęstszymi z nich. Skręcenia i zwichnięcia, otarcia naskórka, siniaki, odciski na stopach, grzybica, opuchnięte kostki – jak poradzić sobie z tymi problemami?

Otarcia naskórka lub odciski na stopach to często konsekwencje chodzenia w niewygodnym, choć eleganckim obuwiu. W sukurs przyjdą nam wtedy odpowiednie plastry na odciski i pęcherze. Otarty naskórek dla pewności należy odkazić, wysuszyć i odpowiednio pielęgnować. Warto zainwestować chociażby w ekokosmetyki, które wpłyną kojąco na nasze nogi.

Nikomu nie trzeba przypominać o zaletach pływania. Niestety na basenie można nabawić się grzybicy stóp. Warto pamiętać o prewencji, np. zakładaniu klapek na basenie, noszeniu przewiewnego obuwia, unikaniu skarpet z domieszką poliestru, stosowaniu pudrów przeciwgrzybiczych przy nadmiernej potliwości stóp. Jeśli jednak zaraziliśmy się grzybicą, powinniśmy niezwłocznie udać się do apteki po odpowiednie kremy lub spraye. Leczenie można również wspomagać kąpielami z dodatkiem ziół, np. skrzypu polnego.

Na skręcenia i zwichnięcia, o które łatwo np. podczas biegania lub jazdy na rowerze, pomagają zimne okłady albo profesjonalne żelowe kompresy, które można kupić w aptece. Jeśli jednak doszło do opuchnięcia, które utrzymuje się długo, należy udać się do lekarza.

Podczas upałów częstą przypadłością są opuchnięte nogi. Starajmy się odpoczywać i nie przebywać zbyt długo na słońcu w pozycji stojącej. Co jakiś czas dobrze jest pozwolić odpocząć nogom, kładąc je na taborecie albo unosząc do góry na kanapie. Pomogą również specjalne kremy, zawierające np. wyciąg z kasztanowca. Nie należy nosić uciskających skarpetek ani za małych butów. Nie jest również wskazane zbyt długie chodzenie w butach na obcasach.

Nie zapominajmy także o odpowiedniej depilacji nóg – takiej, która nie będzie podrażniała delikatnych rejonów, np. skóry na łydkach. Stosujmy filtry przeciwsłoneczne, które sprawią, że skóra na nogach będzie ładnie opalona, ale nie poparzona.

Pamiętajmy jednak, że zbyt długo trwająca opuchlizna, niedająca się wyleczyć grzybica czy uporczywe odciski wymagają wizyty u lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie specjalistycznymi preparatami.
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie