Sposoby na elektryzujące się włosy

Sposoby na elektryzujące się włosy

Z problemem elektryzujących się włosów najczęściej borykamy się zimą. O tej porze roku włosy stają się suche i łamliwe, tracą naturalną wilgoć - a kiedy zakładamy czapki, szaliki i swetry, dodatkowo inicjujemy tarcie i naładowanie kosmyków.


Elektryzujące się włosy to kwestia praw fizyki - tarcie powoduje elektryzowanie się. W procesie jonizacji na włosach tworzą się dodatnio naładowane cząsteczki, włosy odpychają się wzajemnie i się podnoszą. Tendencje do elektryzowania mają szczególnie włosy przesuszone, cienkie i zniszczone.

Z problemem elektryzujących się włosów najczęściej borykamy się zimą. O tej porze roku włosy stają się suche i łamliwe, tracą naturalną wilgoć - a kiedy zakładamy czapki, szaliki i swetry, dodatkowo inicjujemy tarcie i naładowanie kosmyków.
Przyczyną elektryzujących się włosów może być także stosowanie przez dłuższy czas złych kosmetyków pielęgnacyjnych i szczotek.

Elektryzujące się włosy nie wyglądają zbyt efektownie i bardzo denerwują. Na szczęście łatwo można temu zaradzić.

Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów?
Odpowiednie czesanie
Najczęściej włosy elektryzują się od plastikowych i gumowych szczotek (i od tych z elementami plastikowymi i gumowymi) dlatego warto zaopatrzyć się w szczotkę z naturalnego włosia lub drewniany grzebień.
Coraz popularniejsze stają się szczotki jonizujące. Neutralizują one dodatni ładunek elektryczny, odpowiedzialny za elektryzowanie się włosów.
Nie czesz włosów od razu po powrocie do domu, gdy na zewnątrz jest zimno. Efekt statyczny włosów będzie szczególnie silny po wejściu do ciepłego pomieszczenia.

Lenor Sensitive
Lenor Sensitive
(3559)

Łagodność dla skóry i delikatna świeżość

Odkryj teraz!

Zwilżenie włosów wodą
Jednym z najprostszych i doraźnych sposobów na ujarzmienie elektryzujących się włosów jest zwilżenie ich niewielką ilością wody. Można zmoczyć dłonie i przesunąć nimi po fryzurze. Wilgoć sprawi, że ładunki elektryczne zostaną zneutralizowane. Jednak jest to krótkotrwałe rozwiązanie działające do momentu wyparowania wody.

Płyn do płukania tkanin
Aby zminimalizować ryzyko elektryzowania się włosów, powinnyśmy wszystkie czapki, szaliki, swetry itd. wypłukać w wodzie z płynem do płukania tkanin, gdyż tego typu produkty mają działanie antystatyczne, czyli zapobiegają elektryzowaniu się. Do tego celu najlepszy może być Lenor Duoaroma, bo oprócz właściwości antystatycznych pięknie pachnie i nadaje miękkości tkaninom 

Prostownica i suszarka
Nie zaleca się suszenia włosów gorącym strumieniem powietrza z suszarki; prostownica też im nie służy. Chyba że kupimy prostownicę z funkcją jonizacji, która zneutralizuje dodatni ładunek elektryczny odpowiedzialny za elektryzowanie się włosów.
Odpowiednia pielęgnacja

  • Raz w tygodniu stosuj intensywnie nawilżającą maseczkę do włosów.
  • Po myciu spłucz włosy chłodną wodą z dodatkiem soku z cytryny - to naturalny domowy sposób, dzięki któremu włosy są nawilżone i nie matowieją.
  • Używaj jedwabiu do włosów.
  • Stosuj szampon do włosów suchych, najlepiej gdy kosmetyk zawiera składniki antystatyczne.
  • Systematyczne olejowanie włosów sprawia, że są pięknie nawilżone, przez co mniej się elektryzują.

Przedstawione produkty

Potwierdź dane osobowe

Uzupełnij poniższe informacje, by ukończyć ten etap

Ja zawsze zwilżam wlosy odrobinką jedwabiu i nie ma problemu z elektryzowaniem się ;)

  • Zgłoś

Niestety, przy wełnianych swetrach., czapkach czy szalikach ciężko zapobiec elektryzowaniu się włosów... stosuje wszystkie zabiegi wymienione wyżej i co mogę potwierdzić to fakt, że włosy mniej się elektryzują, ale zawsze...

  • Zgłoś

Stosowałam różne ''specyfiki" ale efekty były mizerne.

  • Zgłoś

stosuje większość z tych porad ale niestety włosy wciąż się elektryzują. To wina czapki, szalika i wełnianego koźuszka, ale zimą bez nich nie można się obyć..

  • Zgłoś
Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir są rewelacyjne, ich testowanie to fantastyczna przygoda , możliwość nawiązania nowych rozmów i dzielenie się spostrzeżeniami wśród przyjaciół i znajomych, efekty prania zaskakujące. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie porównali prania w zwykłym proszku a prania z kapsułką, na bank proszek pójdzie w odstawkę.

"

przez Ambasadora
wiolka1225244616

kupując - pomagasz

ufundować nowe ubrania dla dzieci z domów diecka.

Towarzystwo Nasz Dam

Jak mogę dołączyć do akcji?

Pomaganie innym nigdy nie było łatwiejsze! Kupując środek piorący,
trzeba tylko sięgnąć po specjalne opakowanie Vizir.
Dzięki temu, dzieci z polskich
domów dziecka zyskają nowe ubrania. Przekonaj się, jak w czterech prostych krokach
ubrania trafią do najbardziej potrzebujących dzieci.

Kup oznaczone
produkty Vizir
Kup oznaczone produkty Vizir
Kupując, sponsorujesz
bony do sklepów
odzieżowych dla dzieci
z domów dziecka.
Kupując a sponsorujesz
Dzieci z domów dziecka
otrzymają bony
na zakup ubrań...
Dzieci z domów dziecka otrzymają bony na zakup ubrań...
...i zyskają szansę
na wybór i zakup
nowych ubrań
...i zyskają szansę na wybór i zakup nowych ubrań

Informacje o bonach

Każdemu dziecku wybranemu przez Towarzystwo Nasz Dom,
przekażemy bon o wartości 200 zł na zakup ubrań (w jednej z największych
sieci sklepów w Polsce). Dzieci będą miały okazję wybrać się do sklepów
i samodzielnie kupić wymarzone ubrania.

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

Opinia o kapsułkach do prania Vizir GO Pods

"

Kapsułki Vizir GO Pods zrewolucjonizowały moje dotychczasowe wyobrażenia o praniu. Do tej pory preferowałam formułę tradycyjnego proszku do prania, który dozowałam przed praniem, a jego przechowywanie pod zlewem w kuchni nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Teraz kompaktowa kapsułka nie zajmuje dużo miejsca i łatwo dostosować do prania w ilości 5 kg.

"

przez Ambasadora
Marusha100867